Скандал во репрезентацијата: Седловски му удри шлаканица на Попов!

Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Добро Седлоски не требаше така да изреагира со шамар. Али не го бранете Попов. За мене тој испадна поголем геј овде. Му нуди 200 евра за да не игра. Тоа е велепредаство бе. Колку толку, па и каков и да е треба да го послуша капитенот а не да му ниду пари за да не игра.
Па се обложиле, играле на пари, и овој му рече не ми се игра ќе ти ги 200 евра. Иначе зашто би му рекол така. Попов не е ни најмалку крив. Утре Седлоски од мене добива свирежи.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
А идиотов Јонуз за вестите на а1 вика: па добро, се случува во "ЖАРОТ НА ИГРАТА":tapp::tapp:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Имаш информација дека му рекол ве ти бе копиљ 200 евра не мрси муда или само нагаѓаш ја не слушнав такви зборови од попов
Aман бе деца, жаргон знаете ли што е?
Ебаго буквализмот :)

А за театарче лево ќоше немам коментар. Македонската фудбалска репрезентација ја сакам, овие фудбалери ги ценам, иако ќе ме накурчат и утре кога ќе им падне газот во 70-та минута.

Тие ни се, и тоа е тоа.
Ама настанот е добар показател за дисциплината во играта која е нераскинливо поврзана со постигнувањето резултати. И некакви санкции мора да има.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Секој кој го сака најдоброто во репрезентација, утре ќе го исфирка Седлоски, да му се даде на дознаење дека не е никој ебан фактор овде. Го видов убаво клипов, и гледам дека Попов не е ни малку виновен, едноставно не сакаше да продолжи и готово, а за тоа добива шамар од најискусниот. И на крај уште му вика у реду е, ни се буни ни ништо, а овој па уште го пцуе! Мамичето да ти го ебем Гоце ја на тебе!!!!

Заслужува утре да биде исфиркан, и да не го гледам више. Не го очекуев ова од него.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Ја памтите изјавата на Хари кога Јонуз стана селектор?

Ние не бараме резултати од селекторот Јонуз, ние бараме селекторот да воведе ред и дисциплина:icon_lol:
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
А идиотов Јонуз за вестите на а1 вика: па добро, се случува во "ЖАРОТ НА ИГРАТА":tapp::tapp:
Ај тоа свати го некако а ова бе- "Шпанија игра брз и атрактивен фудбал, сличен на нашиот"
Што сакаше да каже човекот дека сме атрактивни како шпанците или не го разбрав добро?

Па се обложиле, играле на пари, и овој му рече не ми се игра ќе ти ги 200 евра. Иначе зашто би му рекол така. Попов не е ни најмалку крив. Утре Седлоски од мене добива свирежи.
Мислам дека од сите ке биде исфиркан и ке му биде укажано дека не е повеќе пожелен во репрезентацијата.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Ај тоа свати го некако а ова бе- "Шпанија игра брз и атрактивен фудбал, сличен на нашиот"
Што сакаше да каже човекот дека сме атрактивни како шпанците или не го разбрав добро?


Мислам дека од сите ке биде исфиркан и ке му биде укажано дека не е повече пожелен во репрезентацијата.
не, значи дека сме брзи! :pos:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.696
Па се обложиле, играле на пари, и овој му рече не ми се игра ќе ти ги 200 евра. Иначе зашто би му рекол така. Попов не е ни најмалку крив. Утре Седлоски од мене добива свирежи.
Е од кај дознавте дека се обложиле и дека за тоа сака да му даде 200 евра. Тоа во клипот не се гледа :toe:
А и да е така... на тренинг на репрезентација ли се обложува кој ќе победи у серва бе... некој игра серва некој седи, Јонуз прави муабет... ебате тренингот ебате:tapp:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.561
Поени од реакции
6.674
не, значи дека сме брзи! :pos:
Па брзи сме,виде ли Седло со брзината на светлината го исшамара Попов,а имало уште еден шамар а никој не го видел....еееее до толку сме брзи :tapp:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Oва се вика никаков професионализам од наша страна. Аматерска постапка како прво на Јонуз што дозволил да се игра ваква серва во пари, а богами и доста бесмислена идеа на репрезентативците, играње серва во пари бе... и тоа на репрезентативен тренинг. Седлоски, немам коментар... :офлеле: Како најискусен и како капитен, не смееше вака да изреагира. Тотално непрофесионално и сељачко однесување. Пример од Попов треба да земе, доста помлад и понеискусен фудбалер од него, а сепак професионално постапи за разлика од него. Срамота.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.696
Мислам дека од сите ке биде исфиркан и ке му биде укажано дека не е повеќе пожелен во репрезентацијата.
Дечки не ја тупете... големиов избор на играчи што го имаме па ќе исфрламе првотимци а? И сите сеа викаме дека би го исвиркале утре. А шо ако даде случајно гол утре? Ќе го свиркате? -Тешко тоа нели. Само баталете..... тоа ни е менталитетот јебига :toe:
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Како капитен и професионалец Седлоски треба да излезе на пресконференција и да се извини не само на Попов туку и на цела нација. Начукал 35 години, ама џабе му се, се понаша како тинејџер од тоа шо се гледа на клипот. Срамота...
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Браво за Попов... Ме изненади со реакцијата...

Капитен да е ваков... Срамота!

Кретенизам до небото и назад мамицу му е*ам...
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Дечки не ја тупете... големиов избор на играчи што го имаме па ќе исфрламе првотимци а? И сите сеа викаме дека би го исвиркале утре. А шо ако даде случајно гол утре? Ќе го свиркате? -Тешко тоа нели. Само баталете..... тоа ни е менталитетот јебига :toe:
Зашто да не биде исфрлен? Гледам големи успеси редиме со овој состав, па затоа не треба да се менува... И со Седлоски сме 3-4 во група и без него ќе сме таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom