Скандал во репрезентацијата: Седловски му удри шлаканица на Попов!

Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Срамота!!! Не сум очекувал ова од Седлоски:tapp:
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
па ке има уште 1 скандал излеа,,секој ден нов има па утре ке видиме:helou:
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Pa koga imaat mala plata :)))

Blamaza.
Нема врска платата со облогот. Рибери и Ван бомел се обложија во 100 евра на натпревар од лигата на шампионите и тоа во сред игра. Имаше слободен удар и тука падна облог ако даде гол Бомел рибери да му плати 100 евра. Ова го имаше изјавено и Рибери. така да тоа се симболични кладби колку да биде по интересно, али ова нашиве дивјаци само за во нива се.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Срамота е ова бе ееееееј. Утре треба да играат заедно, а денеска шамари како ненормални си маваат. Седловски нас ќе ни биде капитен, а шамари си дели човекот како сака. Па и наумовски шо скакаше јас незнам кога него никој ништо не му направи. Седловски и Попов ОТКАЗ, а за Наумовски не ќе дојде лошо една суспензија. Ццццццццц како не имк е срам овоа да го прават бе.:tapp::tapp:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Леле копитаааааааа, па каде бе со тој памет, кај ќе делиш шамари мрсул еден...цццц, ама дечките се цимери од Матерзбург, мора да се бранат :tapp:
Ај реакцијата на Илчо и не ме изненадува многу, дечкото нема 2 грама во главата, тежок копитар ама Седло....го сметав за поинтелегентен дечко и играч кој што знае да направи добра атмосвера во екипата ама очигледно сум бил во заблуда.
Клошар, после два ѓона во фаца го тера да игра сервис со сила и плус му дели шамар, а од позади како прле рипа Илчо, цццццц бруки.
А Јонуз....теле невидено!!!!
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Лошо, многу лошо, само да не влијае премногу за утрешниот меч, последно нешто што сакам е дебакл.
А Седловски мора да биде санкциониран.:toe:
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Слушнавте на вести изглеа дека сељаков му удрил уште еден шамар на попов
Два шамари изел Попов. Алал да му е за тоа што остана смирен и не избувна, да беше некој друг ке го нокаутираше Седловски грбавиот.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Два шамари изел Попов. Алал да му е за тоа што остана смирен и не избувна, да беше некој друг ке го нокаутираше Седловски грбавиот.
Што мислите кој фали тука?Кој друг ако не Гатузо ќе ги нокаутираше двајцата :pos:
 

Fikela

Реалист...
Член од
8 март 2009
Мислења
370
Поени од реакции
2
Стварно не го очекував ова од нашата репрезентација а посебно од Седлоски... БРУКА СВЕТСКА е нашава репрезентација заедно со ФФМ !:nerv::nerv::nerv:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Овој нослето веќе нема потреба да биде капитен на националниот тим...:kesa:а за другото копиле подобро сам да ја напушти репрезентацијата..нема грам мозок во главата тој нашол да рипа и да дели правда...многу сум изреволтиран од овој скандал...ќе ги отерам у.пм сега кога ќе ги видам на Филим Втори:kesa:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
срамотилаци, не заслужвет да го носет дресот на нашата репрезентација, одма да се бркет од репрезентација и никогаш појќе да не се вратет. Седлоски веќе одамна не е за репрезентација, а Наумоски досега не се имат покажано дека заслужвит да играт за Македонија БРУКИ НЕВИДЕНИ :kesa::kesa::kesa:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Да се извини под хитно или нека му биде последна утакмица гнаса.Мислам Попов не беше крив овој намерно го фукна у фаца
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Срамота е ова бе ееееееј. Утре треба да играат заедно, а денеска шамари како ненормални си маваат. Седловски нас ќе ни биде капитен, а шамари си дели човекот како сака. Па и наумовски шо скакаше јас незнам кога него никој ништо не му направи. Седловски и Попов ОТКАЗ, а за Наумовски не ќе дојде лошо една суспензија. Ццццццццц како не имк е срам овоа да го прават бе.:tapp::tapp:

Попов нема зашто да се санкционира не напраи нишо ама сељаков одма перманент бан

Јонуз теле никој не го ебава нема почит од играчите
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
И санкции ке следеле после мечот со Шпанија.:uvo:
Јас незнам со кое лице ке излезе Седлоски да игра со шпанија ако не го суспендираат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom