Armin Van Buuren @ Colosseum - 16.07.2009

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Демек се знае отприлике колку кила карти отишле веќе ???
Премногу :toe: само резервација за сепаре е 100 евра...картата е веќе купена,се чека само четврток :party3: :vozbud: :je:
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Кај има карти во пред продажба?
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Картите се 500 од денеска само да ви кажам поради огромна побарувачка
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Ќе бидее јакооо:vozbud:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Карти во Happy веќе и да нема...
мн голема посетеност ќе има утре
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Попладнево одам по карти, ако ги даваат повеќе од 400 не им ги зимам, не ми е до 100 ден. ама стварно буљаши ќе испаднат ако им дошло на нив до 100 ден.
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Попладнево одам по карти, ако ги даваат повеќе од 400 не им ги зимам, не ми е до 100 ден. ама стварно буљаши ќе испаднат ако им дошло на нив до 100 ден.
Од она што се шушка ... картите од по 400 т.е таа количина веќе вчера (вторник) биле распродадени ... а како слушам и од 500 ќе снема наскоро ...

Според моите калкулации околу 3000 карти ќе се продадат ... ќе биде сардина систем
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Од она што се шушка ... картите од по 400 т.е таа количина веќе вчера (вторник) биле распродадени ... а како слушам и од 500 ќе снема наскоро ...

Според моите калкулации околу 3000 карти ќе се продадат ... ќе биде сардина систем
Во печат се пуштени 4000 карти и 1000 гратиси, па пресметајте шо ќе биде :)
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Dj каков што е Van Buuren заслужува журка на поголемо место али тоа е,ќе видите утре нема да дишеме внатре тие што ќе одиме а знам дека ќе не има премногу !
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Во печат се пуштени 4000 карти и 1000 гратиси, па пресметајте шо ќе биде :)
А ќе има дефинитивно на врата, не успеав да прашам никого па овде да прашам. Еден другар нема карта, но да не дојде за џабе од Струмица и да остане пред врата. :)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
А ќе има дефинитивно на врата, не успеав да прашам никого па овде да прашам. Еден другар нема карта, но да не дојде за џабе од Струмица и да остане пред врата. :)
Па незнам затоа јас мѕ реков на другар од таму да ми земи со време за да не дојдам за џабе :)
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
Знам дека скоро е невозможно али ај пак да прашам...другар во последен момент му текнало карта сака да купи а врска нема дали останале некаде така да ако некој знае кај има карти останато или случајно некој се опишмани и не сака да иде нека пише тука или на ПП нека ми пише некој ако сака да ја продаде неговата :pos: :pos: ХИТНОО :)
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Знам дека скоро е невозможно али ај пак да прашам...другар во последен момент му текнало карта сака да купи а врска нема дали останале некаде така да ако некој знае кај има карти останато или случајно некој се опишмани и не сака да иде нека пише тука или на ПП нека ми пише некој ако сака да ја продаде неговата :pos: :pos: ХИТНОО :)
Прееска накај 2 саат се' уште имаше карти во Aвтобус и тој кафичот пред Барселона на ул.Македонија, нека провери таму!:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom