Armin Van Buuren @ Colosseum - 16.07.2009

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.733
Поени од реакции
9.725
Беше стварно ОК журка иако според мене во 2007 беше каде подобро...

Имаше добри траки иако uplifting сепак не ми го направија меракот, но затоа On a good day vs Metropolis (Gareth Emery) беше вистинско уживање.

Иако беше јако синоќа, сепак Above & Beyond беа подобри.
И гужвата си го направи своето. Траките беа супер по мое мислење.. Сега што не се дишеше и што не моеше да мрднеш од преголемата гужва, тоа е друга работа.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Ја не знам шо им беше на људиве. Де напред де назад идеа. Од толку што ме гураа се изнервирав и излегов у 1 и пол . Да им ебем матер :mad:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Ја не знам шо им беше на људиве. Де напред де назад идеа. Од толку што ме гураа се изнервирав и излегов у 1 и пол . Да им ебем матер :mad:

Тoa e ретардирани луѓе , одат за да се прошетат низ колоеум да бидат видени дека се таму . :tapp:

И ете сега качив едно видео.

 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Аиии топ квалитетов на снимкава ... со што снимаше

Со дигиталецот, ама се заебав требаше појака резолуција да наместам, сега еве уште едно ставам.

 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.848
Поени од реакции
18.544
Прво не можам да се согласам тука дека Армин пуштал лоша музика на журката, сетот му беше партали, ја во живот толку не сум се изнарипал и не сум се изнавикал, гласот ми се фати. Имав повеќе чувство дека се наоѓам на концерт отколку на журка, со оглед на целото тоа вриштење и еуфорија. А тоа дека имаше премногу луѓе, тоа е точно, и сега не можеш да им се наљутиш на луѓето што дошле, па макар и да не го слушаат Армин, тие едноставно дошле за да си пројдат убаво, на крај краева не се криви они туку организаторите кои што прават журка во клуб кој што е премал да ги собере сите обожаватели на Армин. И јас бев испогуран и испогазен, и се препотив од што беше премногу топло и не можеше да се дише, меѓутоа ова е една од подобрите журки која што се десила во Македонија, едино ова може да се спореди само со Тиесто кога дојде првиот пат пред 6 години, исто така атмосферата беше доста позитивна. Мојата забелешка е до луѓево кога идат на журки е тоа што не мора да ја сваќаат журкава ко селски панаѓур и да ја кружат дискотеката по 12 пати пошто им е досадно, ако им е досадно фино лепо нека си искочат и нека не ги малтретираат другите. А што се однесува до журката на Абов енд Бијонд, едноставно не е возможно да се направи споредба, затоа што за таа журка можам да кажам само дека беше просечна, уште у три саат ме здрви дремка и едвај доседов до четири од што ми беше многу интересно.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.882
Поени од реакции
23.798
Во ред стварно беше невидена гужва ама карта беше 400 ден, во било кој град во европа да идете карта за Ван Бурен испод 25-30 евра нема. Ако беше 1200 ден карта па ќе мрчевте дека многу била дрск и безобразна цената. И мене ми сметаше гужвата ама знаев дека тоа ќе биде. Сигурно дека не може во двор на роденден да ми пушта за тие пари.
Друго нормално дека имаше манекенки и бештиички на штикли (на журка со штикли ццц) и разно-разни сељачишта ама кога се иде на клабинг се иде на клабинг и ич к да не те боли кој се дошол, ти идеш ради себе, иначе не си поразличен од нив. Или па дошле само за in and out of love нека дојдат нивно право е и да се фејкери а некои тек сега го откриваат дечкото и за што се работи макар знаеле и една песна. Така да идеално нема, сите сте биле на журки до сега, знаете како одат работите што се добро и лошо се дешава така да или одиш или не тоа е тоа.

Фликс со клипов ме потсети на Energy 52 миксот и колку беше жустро.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц

За Мориконе едвај 15 поста се напишани, а овде...

Тоа ти е тоа, Моцарт од гроб да стане, толку луѓето нема да бидат возбудени.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.848
Поени од реакции
18.544
Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц

За Мориконе едвај 15 поста се напишани, а овде...

Тоа ти е тоа, Моцарт од гроб да стане, толку луѓето нема да бидат возбудени.
Сеа секој со својот вкус :smir:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц

За Мориконе едвај 15 поста се напишани, а овде...

Тоа ти е тоа, Моцарт од гроб да стане, толку луѓето нема да бидат возбудени.
се во свое време, вратисе неколку века назад и речи им да бе сите на моцарт на концерт, армин да беше тука чоек ќе немаше. :smir:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц

За Мориконе едвај 15 поста се напишани, а овде...

Тоа ти е тоа, Моцарт од гроб да стане, толку луѓето нема да бидат возбудени.
Старосната граница на популацијата која го слуша Ван Бурен се поклопува со старосната граница на корисниците на форумов, од таму има повеќе постови за Бурен него за Мориконе.


...инаку не бев на оваа журка, бев на претходната кога дојде и дечкото е ѕвер нема збор за тоа, исто и тогаш имаше доста гужва ама кога си расположен ништо не ти смета :)
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц

За Мориконе едвај 15 поста се напишани, а овде...

Тоа ти е тоа, Моцарт од гроб да стане, толку луѓето нема да бидат возбудени.
1800 најевтината карта , требаше уште малце поскапи де, па ти сакаш постови да има. моцарт станал не станал таа е , и на него ако бапнат карта 6000 ден нема никој да иде..па макар и од гроб станал
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Во ред стварно беше невидена гужва ама карта беше 400 ден, во било кој град во европа да идете карта за Ван Бурен испод 25-30 евра нема. Ако беше 1200 ден карта па ќе мрчевте дека многу била дрск и безобразна цената. И мене ми сметаше гужвата ама знаев дека тоа ќе биде. Сигурно дека не може во двор на роденден да ми пушта за тие пари.
Друго нормално дека имаше манекенки и бештиички на штикли (на журка со штикли ццц) и разно-разни сељачишта ама кога се иде на клабинг се иде на клабинг и ич к да не те боли кој се дошол, ти идеш ради себе, иначе не си поразличен од нив. Или па дошле само за in and out of love нека дојдат нивно право е и да се фејкери а некои тек сега го откриваат дечкото и за што се работи макар знаеле и една песна. Така да идеално нема, сите сте биле на журки до сега, знаете како одат работите што се добро и лошо се дешава така да или одиш или не тоа е тоа.

Фликс со клипов ме потсети на Energy 52 миксот и колку беше жустро.
Пола се согласувам,но не со се...сигурно нема во двор да пушта музика кај тебе,но барем нема цела зграда која вчера играла народна пред зграда да ја видиш во Колосеум...просечна возраст 16,5 :nenene:,знам дека на сите кои се под 18 ова ќе им пречи но кога Колосеум не сакаат да ограничат карти барем тие што ќе бидат внатре да бидат над 18 :toe:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
ете уште едно видео :)

 
S

StormRage

Гостин
Јас го слушам и Мориконе... ама шо можам да кажам кога на охридско лето на неговиот концер бев само пола сат горе над АТ у 3 пм... и шо да кажам??? 50 евра карта беше...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom