Лига на Шампиони 2009-2010

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Пеле играл во друго време кога се тренирало по друг начин спортската наука била 0 и бил одличен во тоа време.
Според мене јас што сум гледал најдобра форма што достигнале.

1.Роналдо кога бил топ форма број еден и во екипа и во репрезентација.Да не се повредеше 6 златни топки ќе освоеше.100 кила беше и пак даваше после 2002 по 20 гола за Реал.
2.Роналдињо и Меси во екипата биле број еден но во репрезентација не.
3.К.Роналдо
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Пеле играл во друго време кога се тренирало по друг начин спортската наука била 0 и бил одличен во тоа време.
Според мене јас што сум гледал најдобра форма што достигнале.

1.Роналдо кога бил топ форма број еден и во екипа и во репрезентација.Да не се повредеше 6 златни топќи ќе освоеше.100 кила беше и пак даваше после 2002 по 20 гола за Реал.
2.Роналдињо и Меси во екипата биле број еден но во репрезентација не.
3.К.Роналдо
За Роналдињо и не си баш у право!

Токму кога почнуваше да блеска освои Светско Првенство..а одигра многу добро во тоа СП во Јапонија и Кореја!
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
За Роналдињо и не си баш у право!

Токму кога почнуваше да блеска освои Светско Првенство..а одигра многу добро во тоа СП во Јапонија и Кореја!
И таму дебелко му беше шеф.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
Меси ако не игра за Барселона, ке немат ни 20% посед на топка.
 
Член од
12 август 2009
Мислења
141
Поени од реакции
9
Пеле живеел во време кога немало многу квалитетни играчи така да тој можел да си игра играчки со нив. Но сепак тоа се различни времиња и никој со сигурност не може да го тврди тоа :)
Е како може да правиме вакви споредби? Па нормално дека се игра различен фудбал. Меси е одличен сега, Пеле бил тогаш, секој во своето време. Сигурно тој не бил поинтелигентен од сите други играчи. Дури ако проанализираме подобро, во тоа време немале услови како денешниве, модерна опрема, перфектни стадиони, и тн. Затоа не може да се прават такви споредби
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Ајде стручњаци, после 4 гола на Меси, и после еден изгубен натпревар на Манчестер, одма заклучувате дека Манчестер и Барса се тимови кој зависат од еден играч.

Убаво ќе биде да прегледате еднаш хајлајтс. Па да видете како Педро му сервираше топка на тацна за вториот гол, и како Кеита го проигра за третиот гол. Се е тоа одраз на тимската игра. А убаво ќе биде и да си го симнете целиот натпревар. Па да видете како топката шараше од едната на другата страна, и како дечињата на Венгер трчаа ко муви без глави. Или можеби и за тоа беше виновен Меси и само Меси ?
После зошто сум го поштувал djmanga најмногу од комшииве.
Па пореален дечко од него нема бе:smir:се ќе каже без разлика дали е добро или лошо за него:):zver::zver:
Смешни се коментаторите кога го споредуваат Меси со Пеле И Марадона!

какви црни Пеле, каков Марадона! дечкото е 2x подобар.
Има време за неколку години ќе ги правиме овие споредби:)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.563
Поени од реакции
59.204
Не може да правите споредби до 90-тите од проста причина што нема доволно видео-материјали за да се направи добра споредба. Од 90-тите наваму секогаш ќе може да се прават споредби, си има видеа, се гледа и талентот и можностите и противниците и се тоа... Статистика исто има колку сакаш...
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Моментално не постои таков тим кој би можел да ја спречи Барса да освои ЛШ :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.563
Поени од реакции
59.204
Моментално не постои таков тим кој би можел да ја спречи Барса да освои ЛШ :)
Јас се сеќавам на финалето помеѓу Јувентус и Борусија Дортмунд, пред почетокот Атанас Костовски изјави: ни комбиниран тим на екипите од ЛШ не може да го победи овој тим на Јувентус... така мислеа скоро сите, Вијали и компанија газеа се пред себе... само Германците не мислеа така. Победија глатко 3-1.

Се сеќавам и на финалето во кое Милан беше огромен фаворит со Ајакс, дечурлана собрани... и Ајакс победи 1-0...

Не го пишам ова зошто нешто против овие екипи, навистина беа огромни фаворити.

Така да, остај ти таа работа :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
9.000
Поени од реакции
5.635
Што одиш толку далеку... и комбиниран тим од сите во ЛШ би бил послаб од оној што го има Реал Мадрид... на хартија :toe:
Па тие беа елиминирани од Лион.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
После генерацијата на манЧестер со КОл , Јорк ,бекам Сколс се беше просек се додека не се создаде овој тим на барселона.
Јас просто немам зброви, секој си ја знае работата, сите се движат, сите се отвараат ....осредниот ред е перверзии а нападот....меси и се е доволно. А најдобро од се, не се купен призвод, домашен се. Иниеста, чави,педро,хефрен,Бускетс, Бојан тоа се се играчи кои се од нивна школа. Едно апсолутно браво. Играат апсолутно најубав фудбал и не гледам причина зошто пак не би освоиле се и оваа година.не гледам тим кој би ги запрел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom