Лига на Шампиони 2009-2010

M

Mario Gómez

Гостин
Да , само и двајцата играат десен бек , незнам дали во исто време ќе можат да играат. А Маикон ќе го видиме и против Интер.
Можат и двајцата да играат заедно, играа така сега на последнава пријателска, тогаш Бразил го има најјакото бековско дуо на светов, од нив напаѓачите добиваат перфектни центаршутеви, а и нивната брилијатност и интелегенција на теренот е воодушевувачка.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.541
Поени од реакции
4.078
Имало повеќе натпревари каде се докажало дека Барса не зависи само од Меси.
Но, нормално е кога неговото одсуство се осеќа. Таков играч неможе а да не направи разлика на терен.
Јебига, имаме среќа што го имаме ...
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
А,се чудам со кој образ,фановите на Барселона им викаат на фановите на Манчестер дека се one man team,кога нив Меси им е цела екипа.
Човекот кај и да игра,ќе праи попара.
Ајде стручњаци, после 4 гола на Меси, и после еден изгубен натпревар на Манчестер, одма заклучувате дека Манчестер и Барса се тимови кој зависат од еден играч.

Убаво ќе биде да прегледате еднаш хајлајтс. Па да видете како Педро му сервираше топка на тацна за вториот гол, и како Кеита го проигра за третиот гол. Се е тоа одраз на тимската игра. А убаво ќе биде и да си го симнете целиот натпревар. Па да видете како топката шараше од едната на другата страна, и како дечињата на Венгер трчаа ко муви без глави. Или можеби и за тоа беше виновен Меси и само Меси ?

Браво Манга за постов погоре, имав намера слично да му одговорам на Давор, но си ме претркал.

Барселона не е Меси, Меси не е Барселона. Барселона е колектив, тим, комплетен во секој поглед. Тоа е тоа.:toe:
 
В

Вори

Гостин
А,во Манчестер игра само Руни,така?
Руни одбрани против Баерн 100 процентни шанси(ВДС),Руни трча по 10 километри во просек во една утакмица(Флечер),Руни му ја крши кичмата на Клиши(Нани),Руни постави тактика и го победи Милан во 1/8 финале(САФ).

Вака испаѓа муабетов..
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.737
Поени од реакции
11.219
А,во Манчестер игра само Руни,така?
Руни одбрани против Баерн 100 процентни шанси(ВДС),Руни трча по 10 километри во просек во една утакмица(Флечер),Руни му ја крши кичмата на Клиши(Нани),Руни постави тактика и го победи Милан во 1/8 финале(САФ).

Вака испаѓа муабетов..
Е да, ова е целиот муабет...руни е нападот, не екипата, ама тоа е шо да праиш...батали.
Него, меси бе ц ц ц кој ќе го спречи, му ебам тоа кускулето, опасен е ауф! Само атентат, ништо друго...евентуално челзи, ама испаднаа, јбг.
Него утре ако помине јунајтед (без руни), ќе изгубат во финале пак...ама ако оди баерн ќе ги унаказат исто ко лани...како и да е, според мене најреално барса се најголеми фаворити за лш, евентуално ако мурињо направи некое чудо и ги поминат...е тогаш ќе биде интересно.
Им посакувам среќа на интер во полуфинале.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
А,во Манчестер игра само Руни,така?
Руни одбрани против Баерн 100 процентни шанси(ВДС),Руни трча по 10 километри во просек во една утакмица(Флечер),Руни му ја крши кичмата на Клиши(Нани),Руни постави тактика и го победи Милан во 1/8 финале(САФ).

Вака испаѓа муабетов..
Само затоа што некои дечишта велат дека Руни го држи Манчестер бидејки е во одлична форма, не ти дава за право тебе само за нивни инат да го тврдиш истото за Меси и Барселона.
Тое не е став на целиот фан клуб на Барса, или на целиов форум, туку на поединци кои везе немаат од фудбал. :smir:
 
В

Вори

Гостин
Небитно бе!Ја да сум ко вас,ќе речам:-Да,цела екипа е Меси.
Битно е што го имате и праи растур чоекот,мене ми останува да мрчам и да го гледам како ги силува противничките одбрани и ги праи голманите мајмуни.

Пример:Мануел Алмунија!
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Небитно бе!Ја да сум ко вас,ќе речам:-Да,цела екипа е Меси.
Битно е што го имате и праи растур чоекот,мене ми останува да мрчам и да го гледам како ги силува противничките одбрани и ги праи голманите мајмуни.

Пример:Мануел Алмунија!
А кога и да играше со нас, го немаше нигде :)))))))))
 
В

Вори

Гостин
Ете,се погоди.Босингва и Тери го стави ја в џеб.
Ама тоа се случува еднаш на 50 години.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Како прво напишав во интер фан клуб ќе напишам и сега...меси знаеме кој и што е во овој момент но да дискутираме за натпревар кој се игра за две недели мислам дека е прерано...барселона и интер дотогаш имаат по два важни натпревари во домашните првенства и можи се да се случи....мене лично барселона како колектив ме плаши а не месси..интер моментално можеби има најдобра одбрана во европа па нема сигурно да го гледате овој филм со арсенал и како месси си се шета низ обраната..барселона како колектив е страшна екипа а посебно средината составена од универзалците чави и иниеста со помош оод туре/бускетс и бековите од страна и секако месси..оваа средина (сосе бекови) е страшна и тешко кој би и се спротиставил....е сега мурињо и не ми се верува да извади дефанзивна формација на првиот натпревар скоро и сигурно би играл 4-3-3 и би тргнал на гол(сепак дома игра)..а во ноу камп би била друга работа(зависи од резултатот)..ќе видиме се ќе видиме има време
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Моментално друже, не лани... моментално јунакот што ќе го запре Меси ја запира цела Барса.

Моментално Барселона може да се сопре само со колективна одбрана(под услов да се игра на нерешено:)).....ако Пелегрини го запре само Меси, што правиме со останатите.....

Ти ми кажуваш како другите воопшто да не играат, само Меси е и толку. Ќе видиш колку не си у право у сабота...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Моментално Барселона може да се сопре само со колективна одбрана(под услов да се игра на нерешено:)).....ако Пелегрини го запре само Меси, што правиме со останатите.....

Ти ми кажуваш како другите воопшто да не играат, само Меси е и толку. Ќе видиш колку не си у право у сабота...
Играат и другите де, али кога е Меси во екипата и другите играат добро. Но против Малага чинам, Меси не беше во тимот, сите играа катастрофално, влезе будалата и ја сврте играта за 180 степени. Не викам дека Барса нема други класа играчи, но моментално без Меси Барса не е ни 10% од тоа што е со него.
Сеа разликата може да ја направи Иниеста, тој беше повреден.

И нема баш да видам колку сум у право или не зошто Меси ќе игра во сабота, е сеа ако е допрен тоа е веќе друго.... :)

А ова дека нема кој да го запре, не зезајте, ипак човек е и он, и нему може да не му тргне, најдобар е во моментов, да убедливо, но дека неможе да се сопре.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom