Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

futka

preleza svinski grip
Член од
8 февруари 2008
Мислења
105
Поени од реакции
2
Голема победа на жежок терен.Нека ни е Честита...знае ли некој какви се првичните предвидувања за пепе
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Честитки за победата, Игуаин ѕверски одигра, секоја чест ! :smir:
 
Член од
10 декември 2009
Мислења
534
Поени од реакции
87
Се е ок, супер игра, Игуин цар, САМО ШТЕТА ЗА ПЕПЕ во прашање се лигаментите на коленото пауза три до шест месеци
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
победа на крајно тешкото гостување на Местаља... честитки!
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Се е ок, супер игра, Игуин цар, САМО ШТЕТА ЗА ПЕПЕ во прашање се лигаментите на коленото пауза три до шест месеци
Озбилно или само твоја прогноза :nesum::nesvest:
 
F

FilipMacedon

Гостин
За овој меч имам само пофалби.
Првин за Игуаин едно големо браво,со головите докажа дека е новиот Раул,а посебно ми е драго што дечкиве докажаа дека не зависат од еден играч.
Исто така мило ми е за Пелегрини,што успеа да го уигра тимот,очекувам супер резултати оваа сезона(атакувам на тројна титула).
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Се е ок, супер игра, Игуин цар, САМО ШТЕТА ЗА ПЕПЕ во прашање се лигаментите на коленото пауза три до шест месеци
Да, повредата е лоша, но сеуште не се знае колку ќе одсуствува, и ккаов тип на повреда има. Се претпоставува дека се лигаментите.

Едит FilipMacedon:

Играме за двојна круна.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Честито победа!
Во Бариста на тв сум го глеал мечов :pos2:
Само шом изедначат пап Реал поведува , второ полувреме ... маестрално !
Само огромна грешка на Касиљас при првиот погодок :toe:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Честитки и од мене за победата успеавте да земете многу важни 3 бода од местаља
 
F

FilipMacedon

Гостин
Да, повредата е лоша, но сеуште не се знае колку ќе одсуствува, и ккаов тип на повреда има. Се претпоставува дека се лигаментите.

Едит FilipMacedon:

Играме за двојна круна.
Za mig zaboraviv na Alkorkorn:)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.569
Поени од реакции
14.343
Го гледав само првото полувреме, и стварно ме изненадија. Без Кака и Роналдо им ја сокривме топката на Валенсија, не им дадовме една посериозна шанса да создадат, а на другата страна пак ние имавме безброј шанси. Ете и на сите хејтери кои мислеа дека без Роналдо и Кака ќе го јадиме, се деси спротивното. Гледам огромно подобрување кај Бензема, еве асистирал за гол, во првото полувреме имаше добри пробиви, од натпревар на натпревар е се подобар подобар. Честито нека ни е победата на жешкиот терен кај Валенсија.

п.с фановите на Барса пред натпреваров многу беа уверени дека ќе изгубиме. :pos:
 
Член од
10 декември 2009
Мислења
534
Поени од реакции
87
The defender has possibly damaged the ligaments in his right knee

Realmadrid.com

Pepe fell to the turf on 44' and was carried off the pitch on a stretcher with tears in his eyes. The first examination has determined that he has suffered possible ligament damage to his right knee, but more tests are scheduled for Sunday.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.569
Поени од реакции
14.343
Ни следи еден период на лесни натпревари, кој треба да ги добиеме без проблеми. На 17 јануари играме на гости со Атлетик Билбао, ма да до тогаш се надевам ќе немаме повреди, и ќе ги добиеме и нив.

Ако е вистина ова за Пепе, мора уште зимава да се превземаат мерки. Не може со Албиол, Гарај и Мецелдер да освојуваме ЛШ. Ни требаат убијци во одбрана, како што се Видич во Јунајтед, Тери во Челзи, Пике во Барса. Затоа јас мислам дека Перез треба да донесе еден дефанзивец летово доколку сака трофеи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom