Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Ај кажете ми кај ќе најдеме квалитетен дефанзивец што не играл во Л.Ш. ???
 

futka

preleza svinski grip
Член од
8 февруари 2008
Мислења
105
Поени од реакции
2
Не бев во можност да го гледам цел натпревар ај ве молам головите. Иначе многу важни три бода за нас. Што се случило со Пепе?????


Еве ти головите.Пепе се сериозно повреди му се заканува стсуство од 3 до 6 месеци.ЖАЛОСНО!!!!!

Ај кажете ми кај ќе најдеме квалитетен дефанзивец што не играл во Л.Ш. ???

Па и ја мислам кој е тој ама незнам дали има некој.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Честито победа и од мене, феноменална утакмица! Свите изиграа супер, освен Чаби кој од утакмица во утакмица се повеќе ме разочарува. Среќа што беше Лас да трча како коњ вчера, колку непрецизни додавања од Чаби на средина....недозволиво!!! У нога им ги даваше топките.

Иначе жал ми е за Пепе, греота и ако не игра на СП :( Него не беше ништо посебно сезонава, баш напротив ни беше можеби меѓу најслабите дефанзивци, и мислим дека Гарај ќе изигра далеку подобро од него/ Ќе видиме, има време...
 

futka

preleza svinski grip
Член од
8 февруари 2008
Мислења
105
Поени од реакции
2
Мика Ричардс игра и десен бек и стопер
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Поголем баксуз од нас ако има во моментов титула во ЛШ да не освоиме.Таман еден ќе се опорави ќе отиде друг во јебана.
Ептен сме проколнати па вакви многу лоши работи се дешаваат.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.660
Поени од реакции
30.422
Овој бе од Палермо младиот швеѓанец Кјаер или како беше шо сакат Манчестер да го земат.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Несмее Рамос сеа да се префрли како централен. Ако се префрли тој пак ке има триста промени. Ке треба десен да иде Арбелоа, а лев Марсело. Цела одбрана речиси променета. Само Гарај место Пепе и ке идеме до каде можеме.Инаку мислам дека само еден играч може да се доведе што играл во Евро куповите, не повеке. Можеби, не сум сигурен.
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Епа ај честитки и од мене за победата и свака му част на Игуаин, дечкото е звер и ако го шитнат тоа ќе им биде мн голема грешка. Уше од коа дое у Реал знаев дека ќе биде топ играч, иако незз колку се сеќавате одма шом дое онака го ставаа у игра се на крај или коа ќе беа кнап со резултат и таман ќе влезе одма голче...no comm..и глеам нешо на предходниве страни имате полемики и дискусии околу одбраната у врска со Пепе па некој го спомна и Рамос, мое мислење е дека Рамос треба да остане по десна страна зашо еве почна више да се поправа у врска со играта, а на место на Пепе нека игра Гарај или нешо нека се комбинира и ќе биде ОК. Алонсо незз мн ми е безврска типот зашо од коа дое искрено неам видено нешо поасална акција или нешо асално да напраи шо ќе може со мерак да се коментира, ама ете ќе бидам оптимист и за него као и за Рамос шо бев па така да верувам дека ќе се опраи...:smir:
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Рамос сеа мора да оди централно а да се бара чаре за десен бек или у друг случај централен да се купува а само Мексес од Рома ни е единствена опција кој нема играно во ЛШ
:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom