Внимавате ли на својот изглед кога сте во врска?

Кога внимавате повеќе на вашиот изглед?


  • Вкупно гласачи
    90
  • Гласањето е завршено на .
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Секогаш внимавам на својот изглед, ако за некого сакам да сум убава тоа е за мене и моите потреби, а потоа за сите останати. Така да внимавам на мојот изглед и кога сум во врска и кога не сум. :smir:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Стално си внимавам на мојот изглед без разлика дали сум во сингл или во врска
 

VertigO

750ml ракија
Член од
11 декември 2008
Мислења
297
Поени од реакции
47
Хахахахаха темава ме потсети на еден муабет што го имав со другарка пред едно време:)
-кога се бањаш секој ден,се е во ред-си во врска со некој,
-кога се бањаш секој трети ден, делумно си во ред-имаш некој со кој се муваш,
-кога се бањаш на една недела, damn it - стварно у лошо стање си, време е да превземеш нешто!:pos2::pos2:
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
па горе доле исто пазам на изгледот...
 
D

dh00|

Гостин
подеднакво внимавам...не знам зашо би внимавала повеќе кога ќе сум во врска...демек повеќе ќе ме сака ако изгледам убаво за него?:nenene:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
261
Поени од реакции
28
Јас сакам за себе да сум си убава, така да мојот изглед нема да го смени фактот дали сум во врска или не :smir:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
За себе сум убав, но партнерката обично не мисли така и сака да ме направи позгоден, на што јас во најголем број случаи не се бунам... :smir:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Се трудам да внимавам на својот изглед колку што можам повеќе, барем за излегување ако ништо друго. Но, кога подолго време си со некого едноставно си допушташ да се опуштиш и не се замараш премногу, барем јас така. Не можам да бидем постојано перфектна и надвор и дома. За надвор да, ама за дома веќе сеедно ми е каква ќе излезам иако и за по дома се трудам.
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Треба да се додаде уште една опција за гласање:

" Не внимавам на изгледот ни кога сум сингл, ни кога сум во врска ".
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Ако нешто сум си зацртала, тоа е дека и во врска, и во брак, и после 3 деца...пак ќе внимавам на изгледот.

Просто ми се плаче кога гледам како женските забораваат на себе, општо, кога ќе се врзат за партнер.

И после, не сум му веќе привлечна, не ме погледнува... *смајли со крокодилски_солзи*
No shit :O
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
34
Поени од реакции
1
curi, uvek bidete sredeni, mashkite poishe ke ve cenat:smir:
 
Член од
23 јули 2009
Мислења
217
Поени од реакции
8
Не сум се запоставила во целост ама во некој мера да... се запоставувам
 

ani4e

mega star
Член од
12 јули 2009
Мислења
158
Поени од реакции
3
Hmmm..koga sakam da vnimvama-vnimavam zaradi toa so mislam deka treba da se zategnam, ne go pravam toa za na nekoj da mu bidam poubava , zna4i koga sakam da izgledam poubavo ne e toa pri4inata poradi koja vnimavam na izgledot:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom