Внимавате ли на својот изглед кога сте во врска?

Кога внимавате повеќе на вашиот изглед?


  • Вкупно гласачи
    90
  • Гласањето е завршено на .

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Секогаш внимавам на својот изглед !!! Зашто освен со партнерката јас комуницирам и со многу други луѓе.љубовниот живот не е се!!!
Во денешно време едноставно мора да се внимава на изгледот...имиџот има голем удел во сликата што ја создава околината за тебе и голем удел во успехот на секое поле во животот.

На крај краева , девојката што ја сакам ми е секси и во тренерки но не е дека не сакам да ја видам во средено пицнато и секси издание. Претпоставувам дека и она го мисли истото!!!
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Треба да се додаде уште една опција за гласање:

" Не внимавам на изгледот ни кога сум сингл, ни кога сум во врска ".
е да треба и јас ќе гласам за таа ако ја има
 

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
па не внимавам ни кога сум сингл ни кога сум во врска
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
не. одам неиздепилирана и се туширам еднаш неделно. кревам редовно запотена рака пред него и го шмекам со мојот мустак .....
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
мислам дека нема врска барем според мене.јас сакам и со него и без него да сум убава ..еве сингл па се спремам исто како и претходно
 
V

VeniVidiVici

Гостин
Па мода да се пази на изгледот секогаш, како инаку би чепнале нешто настрана? :pusk:
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Нормално дека внимавам. Мислам лично јас нема везе дали сум во врска или не секогаш пратам мода и внимавам да сум топ. :wink:
 
Член од
1 декември 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
Jas сум си иста како и пред врската а дечко ми откако се Фативме почна ептен ептен многу време да посветува на изгледот... потребни се му 2часа да се спреми за излавање а јас пак се спремам за едно 15 мин... и освен тоа не ми дава да го фатам за коса демек ке сум му ја расипала фризурата:pos2:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Секогаш внимавам на својот изглед, независно дали сум во врска или не.Вниманието кое го посветувам на мојот изглед не зависи од горе наведените опции, туку тоа го правам за себе, за јас да се чуствувам убаво и удобно во своја кожа.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Врската нема врска со грижата за себе си.
Тешко на оние кои себе си се гледаат преку одобрувањето и прифаќањето на околината.
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
133
Поени од реакции
8
Ќе се сложам со членовите погоре. Изгледот, вежбањето, внимавањето на исхраната нема врска со врската па подоцна и бракот. Тоа го правиме за сами себе, не за да бидеме со некој друг.
Секој кој постапува спротивно си има опасни проблеми со сам себе.
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Ќе се сложам со членовите погоре. Изгледот, вежбањето, внимавањето на исхраната нема врска со врската па подоцна и бракот. Тоа го правиме за сами себе, не за да бидеме со некој друг.
Секој кој постапува спротивно си има опасни проблеми со сам себе.
Се сложувам со ова мислење. Секој човек треба да внимава на својот изглед, да биде елегантен и да има стил.
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
врска или не,јас секогаш внимавам на својот изглед...од лична хигиена па до облека све мора да биде ТОП...
 

Sweetheart<3

Unstopable..
Член од
7 јануари 2010
Мислења
39
Поени од реакции
1
Се дотерувам не дека не,ама никогаш не помислувам-да се нашминкам поубаво за да ме сака повеќе,или па да му изглеам поубава,ако ме сака и бендиса ке ме сака ваква каква што сум.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom