Внимавате ли на својот изглед кога сте во врска?

Кога внимавате повеќе на вашиот изглед?


  • Вкупно гласачи
    90
  • Гласањето е завршено на .

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
мислам дека фали опција исто внимавам и кога сум во врска и кога сум сингл, јас дефинитивно за тоа би гласала. Единствената разлика конкретно кај себе што ја приметувам е дека кога сум во врска и кога ке си купам на пример некој нов спреј за тело уште истиот ден кога ке излезам со дечко ми ке се прелијам со него за убаво да мирисам да примети нов мирис да пофали итн, а кога не сум во врска сум таква си чувам за спешл акејжнс, освен тоа нема никаква друга разлика:toe: нот дет ај кен тинк ав:pipi:
Заборавив да ставам, а мислев. Приметив касно кога неможев да ја преправам. Ако некој од операторите може да го направи тоа, тогаш слободно нека направи.:smir:
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Се грижам за мојот изглед за да се чувствувам убаво, а не за да привлечам внимание на некого. Внимавам на облеката, парфемот и добрата шминка и кога имам дечко, а и кога сум сама.
Понекогаш кога ќе купам ново фустанче, маиче или фармерки очекувам веднаш коментар од дечкото, сакам да забележува секакви ситници на мене.
На предходните страни читав дека има девојки кои не се депилираат кога не се во врска :nesvest: Депилацијата покажува колку сме средени и чисти. Неможам да се поднесам со влакна на нозете, мразам кога треба да почекам да ми поднараснат за да можам да ги депилирам!
Значи сакам да сум секогаш средена и убава, со или без некој до мене. :pipi:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Внимавам на својот изглед секогаш и само поради мене. Вниманието може да е поголемо или помало само во зависност од моето моментално расположение. Но тоа не значи запоставување, туку или повеќе внимавам или порамнодушно се однесувам кон својот изглед.
А ако морам баш да одговорам во врска со тоа кога сум сама или со некого... па повеќе желба имам да се потсредувам повеќе од нормално кога не сум сама. Како членката над мене, сакам да го изненадувам партнерот со убави работи како што се нов парфем, нова попровокативна облека, можеби и нова фризура итн.:toe:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Заборавив да ставам, а мислев. Приметив касно кога неможев да ја преправам. Ако некој од операторите може да го направи тоа, тогаш слободно нека направи.:smir:
Додадена е и трета опција на анкетата.:smir:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Не внимавам на соствениот изглед заради некој друг, него лично за мене го правам сето тоа.
Мене ми е најбитно јас да си бидам убава, јас да се чуствувам убаво во своја кожa. Останатите ќе ме сакаат онаква каква што сум. Aко јас се чуствувам средено и убаво и другите ќе ја приметат таа позитивност.
Затоа исто внимавам и кога не сум во врска и кога сум.
Знам и да се облечам за да привлечам внимание пример ако обожава дечко ми некоја сукњичка или блуза и намерно да ја облечам. :) Но ако јас не се чуствувам секси пример во тоа, ни тој тоа нема да го примети тој сексипил сигурно.

Во секој случај не оправдувам опуштање и невнимавање на изгледот во врска. А има многу вакви случаи.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
се грижам секогаш но најмногу кога сум со дечкото не сакам ништо да ми штрчи сакам да сум перфекна колку можам:pipi:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Sekoga ss etrudam da sum top sredena bez razlika dali sum vo vrska ili ne:back:
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Подеднакво внимавам и кога сум сингл и додека сум во врска.Пазам на мојот изглед и се грижам за себе небитно дали сум со некој или не и исто толку не пазам!Немам некој предрасуди дека треба дечко ми да ме гледа секаква,и секаква да ме сака...секако дека сакам да му бидам убава,дотерана,природна,различна понекогаш,несредена и слично ама тоа го правам и кога сум сингл:baeh:
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
Оти нема во акетава „: Никогаш не внимавам на изгледот “ ? ? ?

Ко ке сум сингл изгледам ... Па ко да не ми е гајле како изгледам , Ко ке не сум сингл изгледам ко да не ми е гајле како изгледам . Али кога сум сингл не ми текнува многу често да се подзабричам , кога не сум сингл ме приморват да се бричам редовно со досадвање на темата „Боцкаш“ ( примери : „Леле незнаев дека одам со кактус“ , „Стварно мислев дека неандерталците изумреле “ „ На дивите луге му е местото в планина “ и разни споредби со Свештени лица итн итн итн ) .
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Оти нема во акетава „: Никогаш не внимавам на изгледот “ ? ? ?

Ко ке сум сингл изгледам ... Па ко да не ми е гајле како изгледам , Ко ке не сум сингл изгледам ко да не ми е гајле како изгледам . Али кога сум сингл не ми текнува многу често да се подзабричам , кога не сум сингл ме приморват да се бричам редовно со досадвање на темата „Боцкаш“ ( примери : „Леле незнаев дека одам со кактус“ , „Стварно мислев дека неандерталците изумреле “ „ На дивите луге му е местото в планина “ и разни споредби со Свештени лица итн итн итн ) .
:bravo: Ич да не ти е гајле.
:pos:

Инаку, се грижам подеднакво и кога сум сингл и кога сум во врска.
Не ми е важно дали некој ќе ме примети дали сум убава или не, и дали сум ги издепилирала нозете или не, пред се тоа го правам за мене.
Ако јас се чувствувам убаво во своја кожа, нема нешто што може да ме сруши. Па, и кога не сум сингл и кога сум, сакам да бидам средена, за лично задоволство [понекогаш и на партнерот :smir:].
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
За различни прилики различна сум.

Ако излегвам со партнерот,а е тазе врска дотерана сум.
Ако сум сингл а од сабајле нашкола-не се грижам за својот изгледа.
Ако сум зафатена,од сабајле нашкола,а партнерот е во моја смена се грижам за изгледот.
Ако сум од поручек нашкола сеедно дали сум сингл или не-средена сум.
За излегвење на вечер секогаш сум дотерана.
:icon_lol:
 
А

Александра Д.

Гостин
Во врска се грижам помалку. Не знам зошто, но како да нема потреба да ми биде косата испеглана или слично.
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Кога сум во врска, гледам секогаш да сум среден и дотеран за кога еќ бидам со партнерката. Кога сум сингл, гледам секогаш да сум среден и дотеран за да оставам впечаток кај некоја девојка која ми привлекла внимание. Со други зборови, подеднакво се грижам за изгледот во двете ситуации,
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Истите алишта ги иам у шкаф без разлика дали идам со некоја или не. Инаку не ме интересира облеката на таа шо е до мене нити дали е марка,едино само да не е као кловн=)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom