Внимавате ли на својот изглед кога сте во врска?

Кога внимавате повеќе на вашиот изглед?


  • Вкупно гласачи
    90
  • Гласањето е завршено на .

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
Повеќе внимание си посветувам кога сум во врска, не знам зш ама кога не сум немам волја да си обрнам внимание, знам. обратна сум од сите ама таква сум:pos2:
ја сум иста бе
кога сум во врска се замарам 200 пати повише со изгледот, и скинам едно 3 кг... кога заврши све, ако ме фати депресија... тешко мене... качувам дупло...
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Внимавам на својот изглед првенствено,поточно единствено само заради самата себе,па така не ми прави некоја разлика дали сум во врска или не.Во врска или не,сепак и во секој случај имам огледало.Ако не си се допаднам јас,не може никој да ме убеди дека изгледам убаво.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Ај бе... причи за мали деца. Внимавам на изгледот секогаш, без разлика дали сум слободен или не. Шо има то врска за да изгледа човек средено или несредено?
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
534
Додека сум слободен повеќе внимавам.
Не знам ама кој сум во врска имам некаква дополнителна самодоверба за да не се грижам за изгледот.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Не,како дал господ така:smir::smir:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Абе сеа не така,сакам да кажам да кажам не се замарам толку:smir:
 
I

InF3cTeD

Гостин
не сум преокупиран со тоа како ќе изгледам кога сум слободен или во врска...едноставно си изгледам природно и во двете ситуации па кој ме сака и му се свиѓам каков шо сум арно кој не нека не ме гледа :helou:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
ако седам дома у пижами и он да е ќе бидам у пижами ќе бидам.
ако идам у тренерки у продавница ќе идам и коа е он со мене.
ако не се шминкам преку ден нема да се шминкам ни коа ќе идам со него на кафе.
а ако сум пиц навечер ќе бидам пиц и коа сум со него.
едноставно ај ем вот ај ем секогаш подеднакво пазам на изглед.
мислам сигурно ако веќе сум во врска каква таква со некој сакам да ме знае и во најдобро светло али зашто да не и у пижамчиња и бушавко и без шминка и сфе тоа.. Тоа сум јас. Ако ме сака ќе ме сака каква што сум стално.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
мислам дека фали опција исто внимавам и кога сум во врска и кога сум сингл, јас дефинитивно за тоа би гласала. Единствената разлика конкретно кај себе што ја приметувам е дека кога сум во врска и кога ке си купам на пример некој нов спреј за тело уште истиот ден кога ке излезам со дечко ми ке се прелијам со него за убаво да мирисам да примети нов мирис да пофали итн, а кога не сум во врска сум таква си чувам за спешл акејжнс, освен тоа нема никаква друга разлика:toe: нот дет ај кен тинк ав:pipi:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Не ја правев анкетата затоа што секогаш..и во двата случаи внимавам на сопствениот изглед :helou:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Имам приметено дека луѓе кога ќе влезат во врска тотално се запуштаат :toe: стварно не ги сфаќам тие луѓе,не дај боже да раскинат нема да можат во колосек да се вратат...јас внимавам на мојот изглед без разлика дали сум сам или со некоја така да нема опција од понудениве за мене
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Внимавам и кога сум сингл но и кога сум во врска =)
Значи сум била у секакви моменти .. бушави,не миени,не депилирани и слично но тоа се моменти кога сум у тешки депресии и така натака ... но заради тоа што сум фатила дечко да бидам таква нема шанси .. или пак обратно ... затоа што немам дечко :S:S
 

Kajgana Shop

На врв Bottom