Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.548
Поени од реакции
1.541
од фазата по групи даваа два натпревари на 5 и 5+, а сега кога има само 2 натпревари дневно и тоа двата интересни (четвртфинале!!), тие ми даваат комбиниран пренос. па алооооо фудбал е ова, не се гледа така! на почеток беа сериозни, сега потфрлија и тоа ептен (ова им е втор пат да заебат вака со комбинирани преноси). и што направија? од два натпревари да не можеш ниту еден да изгледаш асолно. а најтрагично е што на 5+ даваа критет или што и да беше тоа чудото.

пс. среќа што си најдов добар стрим на нет, иако коментаторот беше на руски, барем се изнагледав.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Прво, вчера беше најгледан ден од ЛШ досега воопшто во МКД...според официјални пиплметри, и тоа е факт
А зошто тој факт не можеме да го добиеме како бројка? Вака на слепи очи ќе веруваме? Или ние тука сме „ограничени“ и „глупави“, па не заслужуваме такво нешто? :sport2:

1) Канал 5 има дефинитивно поголема гледаност од претходниот формат кој го имаше МТВ.
2) Канал 5 не исфрла реклами среде фудбалски пренос какви што бевме навикнати да гледаме на МТВ, и тоа со исклучување на фудбалот.

3) и за крај, нека ви служи на чест на сите што го вреѓате Иво и Канал 5, ако некогаш се врати ЛШ на МТВ ќе сфатите која е разликата.....
1) Имаш податоци за тоа, или говориш онака? МТВ има поголема гледаност од Канал 5, тоа може да ти го потврди било која телевизија (освен самата Канал 5, нормално). :toe:

2) Па не беа рекламите среде натпревар забранети? :) МТВ не даваа реклами среде преноси, ни Канал 5 не даваат, а не ни смеат. :)

3) Нема никаква разлика меѓу МТВ и Канал 5, мене ми е тотално исто.

прашај ги од телма дека откако е дојден пандев 3 пати имаат поголема гледаност. тоа е факт, за разлика од твојот што разговараш со луѓе....
Колку, од 2% им се зголемила на 6% гледаност? :pos:

Патем со Сител а особено А1 уште е рано да се мерите (погледни ги Пипл-Метрите :vozbud::vozbud::vozbud:) - но првиот и тоа голем чекор 5-ка го направи со ЛШ, останува да видиме шо друго програмски но и кадровски ќе понуди ...
Многу, многу се далеку сите телевизии од А1 и Сител. И јас се запрепастив кога видов податоци. Мислев барем Канал 5 им дише во врат на овие две, ама ништо. :toe:

* * * * *

Инаку како неутрален фан не ми сметаше комбинираниот пренос во средата, ама можам да замислам како им било на фановите.

Со постовиве на одговорново лице од Канал 5 се докажува дека мислат само на гледаноста (што е и до некаде и оправдано), ама гледачите не ги фермаат ни 2%. Ама тоа е, ние сме глупави и ништо не разбираме.
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
Oчекуваме во вторник да го искомбинирате натпреварот Барселона-Арсенал со некој од аргентинска или бразилска лига..како би бил комбиниран пренос нели:vozbud:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Луѓе, не дека нешто многу се разбирам... Но нели ЦСКА Москва - Интер почнува во 18:30 (поради разликата во временските зони)? Во тој случај би имало време да се фатат и двата натпревари, т.е. кога првиот ќе заврши, веднаш да се премине на другиот. Јасно, доколку на првиот не се отиде до продолженија и пенали.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.768
Поени од реакции
6.735
Луѓе, не дека нешто многу се разбирам... Но нели ЦСКА Москва - Интер почнува во 18:30 (поради разликата во временските зони)? Во тој случај би имало време да се фатат и двата натпревари, т.е. кога првиот ќе заврши, веднаш да се премине на другиот. Јасно, доколку на првиот не се отиде до продолженија и пенали.
Точно така. Среќа што во Москва се 2 сати побрзи од нас па преносот ќе биде во 18Ч30.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Луѓе, не дека нешто многу се разбирам... Но нели ЦСКА Москва - Интер почнува во 18:30 (поради разликата во временските зони)? Во тој случај би имало време да се фатат и двата натпревари, т.е. кога првиот ќе заврши, веднаш да се премине на другиот. Јасно, доколку на првиот не се отиде до продолженија и пенали.
Така и ќе бидит.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.768
Поени од реакции
6.735
Најјако ќе биди Канал 5 да ја снима ЦСКА-Интер и да дава повремени хајлајтси за време на прекрасните акции на Барселона и Арсенал, онака да разбие монотонија :pos2::pos2::pos2:.
 
В

Вори

Гостин
Утре во 20-45,Шехерезад ќе се скара со Онур,а децата ќе ја проследат нивната караница со солзи.Се плашам,за време на преносот помеѓу Барселона-Арсенал,да не пуштат кратко од серијата,па да направат комбиниран пренос.Секако,за да биде поголема гледаноста.Гледачите кој ги ебе!:tv:
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Супер се канал 5.Иако и мене ме нервираа понекад,али многу подобро е од МТВ.Барем нема многу тупење као шо беше на МТВ.Има публика у позадина шо е многу добар факт.И башка конечно некој почна да дава и Европа Лига,а не само на МТВ фианлето коа го даваа.И таму има добри утакмици,на валенсија оваа сезона утакмиците им беа топ.:smir:
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Супер се канал 5.Иако и мене ме нервираа понекад,али многу подобро е од МТВ.Барем нема многу тупење као шо беше на МТВ.Има публика у позадина шо е многу добар факт.И башка конечно некој почна да дава и Европа Лига,а не само на МТВ фианлето коа го даваа.И таму има добри утакмици,на валенсија оваа сезона утакмиците им беа топ.:smir:


Знаеме сите зашто ви е(беше) убаво на вас :pos::pos::pos::pos::pos:

Во главно, Канал 5 е боље од МТВ....иако последниве преноси и не ми оставија добар впечаток. Гледано цела сезона, емисии, преноси, дефинитивно поинтересно и поквалитетно.
 
Н

'Никола'

Гостин
Претходно пишав, никој не ми одговори, па ај пак да си ја пробам среќата. За в среда дали знаете дали ќе ја миксаат, или само Ман-Баерн ќе оди?
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
^Би требало да биде како што беше на првата утакмица. Да иде цело време Ман Баерн со тоа што би се вклучувале во Бордо кога ќе падне гол.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Претходно пишав, никој не ми одговори, па ај пак да си ја пробам среќата. За в среда дали знаете дали ќе ја миксаат, или само Ман-Баерн ќе оди?
Тешко некој да знае однапред бидејќи може да се промени во последни минути
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
104
Поени од реакции
20
ОК

Подобро од МТВ за тоа нема збор.

НО ! Кој е концептот на разговорите во студиото?
Изминатите недели гледавме “шампиони“ во училишни спортови.
- Немој погрешно да ме разберете, треба и тие апсолутно да бидат промовирани но во друг вид на емисија (спортска се разбита).

Лиѓе ова е ЛИГА НА ШАМПИОНИ не е Прва лига МКД ...

Абе изминатата недела гледав ХТВ, редовно Премиере, Канал + Шпанија, Скај Англија одвреме навреме ...

Ако на една од овие па и уште милион други светски европски тв станици видите гости кои во емисија намената за Лига на шампиони, блогер (ти се молам), училишен спорт, итн итн , а коментари ЈАС ОЧЕКУВАМ ОД НАТПРЕВАРОТ ....

Ало на ХТВ гостин Заец, Премиере (Ефенберг), Скај Англија (Линекер) - дополна вечерва на Нова тв (ко-коментатор) Шукер...
МА УСТРАВРИ ОВИЕ ТЕЛЕВИЗИИ КОИ ГИ НАПОМЕНАВ НЕМААТ ВЕЗЕ КАКО ТРЕБА ДА СЕ ПОСТАВИ КОНЦЕПТОТ ЗА ЕМИЈИЈА НАМЕНЕТА ЗА ЛИГАТА НА ШАМПИОИТЕ ...


СТРАШНООООООООО .... ПА ОВА ВОДИТЕЛОТ “ЈАС МИСЛАМ АКО АБИДАЛИ ИГРА ПО ОФАНЗИВНО“ :uvo:лелелелел нема зошто тогаш да се грижат фанивите на Барса по заминувањето на Гвардиола, ФИЛЕ достојно ке го замени ....

Море носи се у пм ...:tapp::tapp::tapp:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
СТРАШНООООООООО .... ПА ОВА ВОДИТЕЛОТ “ЈАС МИСЛАМ АКО АБИДАЛИ ИГРА ПО ОФАНЗИВНО“ :uvo:лелелелел нема зошто тогаш да се грижат фанивите на Барса по заминувањето на Гвардиола, ФИЛЕ достојно ке го замени ....

Море носи се у пм ...:tapp::tapp::tapp:
Tи свесен си дека Филе е член на форумов и аналогно на истото ти прекршуваш правило со тоа што директно навредуваш член ?
И после сакате да ве перцепираат, е нема, не со ваков уличарски однос од ваша страна ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom