Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Едно инфо само:
Нели сите сакаат Пандев да го гледат/само што во кафичот на Пандев(19ката) беше пуштено на ХРТ2 и се гледаше Арсенал-Барса.:pos2:
ПАметно направиле едноставно таква утакмица не ссе пропушта.Двете екипи играат отворен фудбал,а Барса е екипата која што во моментов го игра најубавиот фудбал.Доволно е само ова да се заклучи дека ќе биде неизвесен натпреварот за разлика од Интер-ЦСКА за кој што се знаеше дека ќе биде лесен тренинг за интер.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Па и во самото студио кажаја дека е најинтересниот натпревар но пак планираја да го даваат интер.

До Ј.Занети за тоа дека постари сакале да го гледаат си се заебал. Со сите што разговарав помлади постари па дури и навивачи на интер се чудеа кога разбараа дека не планираат да ја даваат арсенал со барселона. Така да моабетот не ти држи вода. До утре може да се наоѓаат причини зошто да се дава интер но на крај пак ќе се дојде до констатација дека нема да е подобар избор од арсенал со барселона, освен некои од инает и од "патриотизам" ќе го тврдат спротивното.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.396
Поени од реакции
6.516
^ ок, ја со сите постари што зборував сакаа да го гледаат пандев, така да ни тебе муабетот не ти држи вода....
ебате логиката, разговарал....:tapp:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
^ ок, ја со сите постари што зборував сакаа да го гледаат пандев, така да ни тебе муабетот не ти држи вода....
ебате логиката, разговарал....:tapp:
А тебе која ти е логиката жити се?? Да не изврши анкета некоја па да знаеш дека сакале да го гледаат Пандев. И слушам не си се бунел за тоа што го направија канал 5..па фала богу нема да се буниш гледаше вистински фудбал во Арсенал-Барселона.
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
104
Поени од реакции
20
Прво, вчера беше најгледан ден од ЛШ досега воопшто во МКД...според официјални пиплметри, и тоа е факт
Второ, тоа дали пенисчето те боли или не, ваљда имаш кому да се поплачеш за тоа...а зашто нема пренос на 5+, зашто е комбиниран пренос, зашто ова или она...вие генијалците ( чест на исклучоците ) ќе си полемизирате овде ќе се прашувает и сами ќе си давате одговори... пошто ко мали очигледно не ви подавале топка, и нормално, фрустрацијата си го праи своето
Хајд!
П.С.Некој праша зашто само Канал 5 и Телма ги плукаат...па и полуретардиран кога ќе го отвореше постариот сајт на Сител , ќе го видеше логото на Кајгана...и вие ќе ми зборите за реалност овде?Цепки!

Aбе друже ... Те мислев дека си малку поинтелегентен ....
Ова го одбрав за почеток али ќе нафрлам уште неколку други работи ....

Некаде во твоите текстови прочитав како плукаш по МТВ (била ваква била траква) ! Извини да те прашам а ти каде почна да работиш и од каде стигна до првиот кеш !? Патем ти ли си истиот тој ИСМ кој мрчеше муда и за Евровизија додека беше уредник во МТВ ...

Од кај бе сега од “музичар“ ти прерасна у “спортист“ !!!???

Велиш -“Прво, вчера беше најгледан ден од ЛШ досега воопшто во МКД...според официјални пиплметри, и тоа е факт“
од мене големо ДА и БРАВО ....
Патем за нас малку повеќе упатените барем во однос на тебе (вчера Шекерзад одеше во термин пред ЛШ) :kesa::kesa::kesa: Затоа бе брат има гледаност ....

Ај кажи каква е гледаноста предходно минува ли 5-6% ???? У однос на Шехерзад 0 :kesa:

Некаде пиша те пофалиле УЕФА ХТВ НОВА .... ало ај не мрчи муда кога прво не те ни гледаат надвор од МКД - барем не 5-ка 5+ да, ама затоа јок фудбал на 5+ и колку сакал или не ти тоа да го признаеш така е ...

каде се сега вашите пријатели од УЕФА ....

Него да бидам искраен - КРИВО МИ Е ШО НЕКОИ МАЈМУНИ КО ТЕБЕ И ОНОЈ ДЕБЕЛИОН, ГО ИЗЛАЖАА ЕМИЛ СТОЈМЕНОВ - ЧОВЕКОТ ФРЛИ ТОЛКУ ПАРИ (нешtо над 2 мил. - без парите за утакмиците) А СЕГА МУ СЕ УДИРА ОД ГЛАВА ШО ВИ ВЕРУВАШЕ (се надевам дека наскоро Г-динот Е.Стојменов, ќе се когерига и ќе ни го пруѓи задоволството повеќе да не те слушаме и гледаме на 5-ка) КОЈА ПАТЕМ ИСКЛУЧИТЕЛНО ЈА ЦЕНАМ, ОСОБЕНО ЕКИПАТА И МОМЦИТЕ КОИ ТОЛКУ СЕ ТРУДА ЗА ДА СЕ ПОЈАВИШ ТИ И ДЕБЕЛИОТ ДА ЈА ЗАСЕРЕТЕ .....

И некаде спомна Кајгана Телма 5-ка Сител .....
Абе Кајганџииве ама баш ги заболе за која телевизија (медиум) станува збор - прочачкај малку па ќе се увериш.

Патем со Сител а особено А1 уште е рано да се мерите (погледни ги Пипл-Метрите :vozbud::vozbud::vozbud:) - но првиот и тоа голем чекор 5-ка го направи со ЛШ, останува да видиме шо друго програмски но и кадровски ќе понуди ...

Живи били па видели - шо би рекли неки северњаци :pos2::pos2::pos2:

Извини ја вака на кратко ...
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
368
Поени од реакции
333
Тоа што покажуваат пиплметрите е само процент на телевизори што би требало да се упалени на тој канал у моментот. Реалноста е дека огромниот дел немаат никаква алтернатива да следат ЛШ у Македонија, па гледале тоа што им било понудено, не од ќеиф, туку од немајкаде.

И мојот телевизор беше упален на канал 5, значи на некој начин и јас го потврдувам тоа што пиплметрите го покажале, но ако гледав, не значи дека сум задоволен од тоа што можев да го видам, туку нерви искинав затоа што бев измамен од аматери. Јас очекував да го гледам Интер од 1ва до 90та минута, затоа што така беше најавувано со денови наназад, а видов 5-6 клипчиња од по 1 минута, со вклучување без никаков концепт и осет. Па 90% од интересните ситуации и гол шанси на овој натпревар воопшто не беа прикажани ни во живо, ни во репетиција. Не беа ни спомнати дека се случиле, ко во Милано да чекале канал 5 да им ја даде минутата, па да поиграат дури им даваат ценет простор во најгледаниот пренос на ЛШ во Македонија. Факт е дека Арсенал-Барселона беше и поатрактивен натпревар, а веројатно и испадна повозбудлив за генералната публика од оној помеѓу Интер и Цска, и немаше да има никакви замерки ако одеше само тој натпревар во пренос. Но, беше најавено поинаку, а реализирано нешто сосема трето.

Комбиниран пренос се прави ако веќе има можност на други канали да одат натпреварите во целост. Од две нешта секако ќе се скрпи нешто, ама тоа нешто ќе си остане крпено. Шуќур толку од комбинирани преноси за годинава, ама од ова што беше напишано, изгледа не ги имаат воочено грешките, туку напротив се гордеат со нив, па веројатно е дека ќе ги повторуваат и догодина.

И, човеков кој очигледно има превисоко мислење за себе, и кој си дозволува да ги потценува и навредува другите без воопшто да знае кому му се обраќа, би требало да сфати дека со работата која ја врши, одлучил да им служи на гледачите, а слугата никако не смее да му сере на тој што му го дава лебот. Ако во средата посакував да му акнам цигла на телевизорот, бидејќи нели гледав "идеален комбиниран пренос на кој завидуваат дури и во Б92", овде во оваа дискусија и со неговите постови, сфатив уствари во чија глава сум сакал да заврши таа цигла.
 
Н

'Никола'

Гостин
Едно прашањенце : И в среда Ман-Баерн ќе ги миксаат со французиве?
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
104
Поени од реакции
20
И, човеков кој очигледно има превисоко мислење за себе, и кој си дозволува да ги потценува и навредува другите без воопшто да знае кому му се обраќа, би требало да сфати дека со работата која ја врши, одлучил да им служи на гледачите, а слугата никако не смее да му сере на тој што му го дава лебот. Ако во средата посакував да му акнам цигла на телевизорот, бидејќи нели гледав "идеален комбиниран пренос на кој завидуваат дури и во Б92", овде во оваа дискусија и со неговите постови, сфатив уствари во чија глава сум сакал да заврши таа цигла.
AMИН
Има Господ
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
К5, па сигурно ќе ве фалат НоваТВ, Б92, РТС... кога грото од македонците гледаа кај нив Лига на шампиони. :vozbud:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Никој не ве прави неуки и неписмени, туку ви ја кажуваат реалноста во Очи!
Во изминатава недела јас што не сум никако замешан ни со канал 5 ни со бунтовниците бев згрозен од начинот на кој го изразивте револтот, го вреѓате, го пцуете, му се заканувате, а на почетокот додека беше тука и ви дозволи вие да го одбирате преносот на мечеви, вие се потсмевавте на неговото име. Човекот го има секое право да ви возврати со иста мерка.

Кога сме веќе тука, што ќе беше ако МТВ имаше пренос на ЛШ. одприлика овака ќе беше работата.
Бидејќи Пандев им носи поголема гледаност на телевизиите, МТВ ќе ја пренесуваше Интер-ЦСКА.
Ќе отворевте фан група, ќе отворевте тема на кајгана, ќе се јавувавте во МТВ и сите обиди ќе ви беа за ЏАБЕ! во МТВ никој немаше нити да ве слушне ниту да ви одговори, а на крај они ќе пак ќе ја постигнеа истата гледаност која ја имале одсекогаш на преноси на МТВ..
Мхм, имаме камери со иво и се гледаме, па ми кажува во очи. Ало бре, па и јас преку форумов можем да изнапишем 300 глупости и да не ме боли стојко. Не гледаш дека цело време бега од темата, единствено што знае е да ги потценува другите на форумов, ништо повеќе! Ако ни дал шанса да бираме по некој пренос што идеше на 5+ незначи дека треба на колена да клекнеме сега и орално да го задоволиме. Кажав и претходно, многу го толерираат модераторите, да имаше некој друг со такво понашање до сега 100 пати бан ќе изедеше.
И ме тераш да се повторувам по 100 пати за една иста работа. Ако некој го навредувал од форумов, нека му прати ПП па нека си го решат проблемот, не сите овде да не прави ретардирани. А јас како што гледам, овде го критикуваме Канал5 односно цела екипа што се реши за ваков потег (прво да ја дава бедната утакмица Интер-ЦСКА, па после уште поголемата грешка да дава комбиниран пренос). Па уште кажува овде дека некој не бил на негово рамниште па да му прати ПП. Море гони се...знаеш каде!

И толку од мене за оваа тема, не вреди да си трошим времето за такви.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
^ ок, ја со сите постари што зборував сакаа да го гледаат пандев, така да ни тебе муабетот не ти држи вода....
ебате логиката, разговарал....:tapp:
Абе до утре може да тераш инает дека логиката твоја е во право али очигледно не е. Или не читаш што се пишува тука или не разбираш или пак несакаш и се правиш дека не разбираш што сакаат гледачите, но бидејќи си фан на Интер можеби ќе те сватам за тоа што несакаш да сватиф......


Феркштен? или поретко
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.396
Поени од реакции
6.516
прашај ги од телма дека откако е дојден пандев 3 пати имаат поголема гледаност. тоа е факт, за разлика од твојот што разговараш со луѓе....
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
^А ти споредуваш Италијанско и ЛШ ??
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Добро бе, пак иста тема терате за муабет, никој од тука со сигурност не може да потврди кој меч би имал поголема гледаност од оние во Среда, факт, незнам шо повторно се навраќате на тие муабети.

Мене тоа што ми е најрелевантно у иднина е да не ја прават повторно истата грешка, пишав некоја страна поназад, ако најават еден меч, нека се држат до таа најава а не во последен момент да направат промена.

Јас немав ништо против тоа да оди мечот Арсенал - Барса, или па комбинирано да тераат, али тоа да го најавеа 2 дена унапред, за да бидеме известени и да се снаоѓаме како можеме, дал по кафичи, дал по другари и слично сеедно, вака 3-4 саати пред меч да бидеме известени дека има промена не иде ... :wink:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Добро бе, пак иста тема терате за муабет, никој од тука со сигурност не може да потврди кој меч би имал поголема гледаност од оние во Среда, факт, незнам шо повторно се навраќате на тие муабети.

Мене тоа што ми е најрелевантно у иднина е да не ја прават повторно истата грешка, пишав некоја страна поназад, ако најават еден меч, нека се држат до таа најава а не во последен момент да направат промена.

Јас немав ништо против тоа да оди мечот Арсенал - Барса, или па комбинирано да тераат, али тоа да го најавеа 2 дена унапред, за да бидеме известени и да се снаоѓаме како можеме, дал по кафичи, дал по другари и слично сеедно, вака 3-4 саати пред меч да бидеме известени дека има промена не иде ... :wink:
Еве листа на проблеми
1. Не си стојат на зборот. Едно кажаја друго направија.
2. Дефинитивно Арсенал-Барса ќе беше поинтересен меч од било кој против ЦСКА (па дури и да освојат лш ) Едноставно им се пружи на луѓето она што го сакаат.
3. Комбиниран пренос на неколку патикажав дека е неприфатлив за многу луѓе. Едноставно ко ќе пуштам да гледам нешто сакам тоа да го гледам а не да се шетам по стадиони (ајде можам да замижам за гол или пенал со удвоена слика). Мислам коментирав како се пцуе по кафичи кога оди пренос од канал5 и дека сите барат да се смени преносот на некоја друга тел
 

Kajgana Shop

На врв Bottom