Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

Член од
30 јануари 2010
Мислења
104
Поени од реакции
20
Tи свесен си дека Филе е член на форумов и аналогно на истото ти прекршуваш правило со тоа што директно навредуваш член ?
И после сакате да ве перцепираат, е нема, не со ваков уличарски однос од ваша страна ...
Извини мајсторе ... Читај го текстот, јас никаде не навредив никого лично, само го искажав моето мислење ...

Ај кажи кој недоличен збор израз има во мојот текст ???
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.989
Mислам дека го болдирав, чекај .... дап, болдиран е баш тој дел. :wink:
Незнам како сакаш да се одржува комуникација на ниво со Канал 5 кога 70% од форумџииве тераат на вакви дискусии. :toe:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.874
Поени од реакции
16.081
ОК

Подобро од МТВ за тоа нема збор.

НО ! Кој е концептот на разговорите во студиото?
Изминатите недели гледавме “шампиони“ во училишни спортови.
- Немој погрешно да ме разберете, треба и тие апсолутно да бидат промовирани но во друг вид на емисија (спортска се разбита).

Луѓе ова е ЛИГА НА ШАМПИОНИ не е Прва лига МКД ...

Абе изминатата недела гледав ХТВ, редовно Премиере, Канал + Шпанија, Скај Англија одвреме навреме ...

Ако на една од овие па и уште милион други светски европски тв станици видите гости кои во емисија намената за Лига на шампиони, блогер (ти се молам), училишен спорт, итн итн , а коментари ЈАС ОЧЕКУВАМ ОД НАТПРЕВАРОТ ....

Ало на ХТВ гостин Заец, Премиере (Ефенберг), Скај Англија (Линекер) - дополна вечерва на Нова тв (ко-коментатор) Шукер...
МА УСТРАВРИ ОВИЕ ТЕЛЕВИЗИИ КОИ ГИ НАПОМЕНАВ НЕМААТ ВЕЗЕ КАКО ТРЕБА ДА СЕ ПОСТАВИ КОНЦЕПТОТ ЗА ЕМИЈИЈА НАМЕНЕТА ЗА ЛИГАТА НА ШАМПИОИТЕ ...
:cuc::cuc::cuc:
Респект за ова ....има доволно простор на Канал5, па таму можи да се пополни со емисии од таков тип(средни школи, шампионите од шутка и така натака)
...дај да видиме некои стручни размислувања, а не некои дечишта си направиле блог и ги поканува во емисијата, за греови. И тоа ако е за вас забава пред напреварот свака ви част
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
104
Поени од реакции
20
Mислам дека го болдирав, чекај .... дап, болдиран е баш тој дел. :wink:
Незнам како сакаш да се одржува комуникација на ниво со Канал 5 кога 70% од форумџииве тераат на вакви дискусии. :toe:

Упсссс.....

Многу ми се допага ова што го пиша ...

Мислам Ма неее Убеден сум дека пред 30-сек го слушна ставот на Филе за форумаџиите ....

Е ај сега кажи ми кој нема респект за кого ...
Ние за него или он за нас ?????

Цитирам “се на форумите е поинаку ... Таму се сведува само на ... ќе ги скршиме ќе ги смачкаме “ ....

Незнам за тебе но мене ова ми звучи исклучително омаловажувачки во однос на сите кои пишуваат на овој форум и другите се разбира ...

- Се на се ... Секој има право на свое мислење, на блог, форум или било како но ПОЕНТАТА МИ Е лиѓе Лига на шампиони, треба таму да видиме луќе кои играле, практикувале фудбал, луге едуцирани во областа на фудбалот, а немој да ми речете дека нема такви кај нас ...
Можеби не од калиброт-реномето на неколкумината кои ги напоменав во еден од моите претходни постови но ги има верувајте ...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.989
Нов си на форумов, односот спрема Филе и воопшто спрема Канал 5 тука од старт е на многу ниско ниво, со оглед на фактот дека се прва телевизија која на ваков начин ни излегува во пресрет што дефакто у земјава е реткост ( а за нас е од огромна корист ), дел од форумџииве претеруваа и не создаваа услови за нормална дискусија.
Филе на почетокот, кога почнаа со емитување на ЛШ даде убаво објаснување која им е замислата и целта со ваквата режија на емисии, а тоа е да допрат до секого, и млади и стари, и машко и женско а не само до оние кои под дифолт следат фудбал константно.
Не сум кадарен да кажам дали оваа замисла им е успешна, но тоа е објаснувањето, и мене на почеток ми сметаше и пишав на форумов на што Филе ми реплицираше и ми објасни зашто така стојат работите.

Нејсе, многу е едноставно да се напише содржајна негативна критика, со ова ваше плукање и користење на погрдни зборови добивате само рецка. :wink:
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
104
Поени од реакции
20
Нов си на форумов, односот спрема Филе и воопшто спрема Канал 5 тука од старт е на многу ниско ниво, со оглед на фактот дека се прва телевизија која на ваков начин ни излегува во пресрет што дефакто у земјава е реткост ( а за нас е од огромна корист ), дел од форумџииве претеруваа и не создаваа услови за нормална дискусија.
Филе на почетокот, кога почнаа со емитување на ЛШ даде убаво објаснување која им е замислата и целта со ваквата режија на емисии, а тоа е да допрат до секого, и млади и стари, и машко и женско а не само до оние кои под дифолт следат фудбал константно.
Не сум кадарен да кажам дали оваа замисла им е успешна, но тоа е објаснувањето, и мене на почеток ми сметаше и пишав на форумов на што Филе ми реплицираше и ми објасни зашто така стојат работите.

Нејсе, многу е едноставно да се напише содржајна негативна критика, со ова ваше плукање и користење на погрдни зборови добивате само рецка. :wink:
Без намера за полемика (уште помалку кавга со тебе) ќе кажам ОК ..

Патем прочитај дека има и позитивни коментари од моја страна за обидите на канал 5 (доволно)
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
ОК

Подобро од МТВ за тоа нема збор.

НО ! Кој е концептот на разговорите во студиото?
Изминатите недели гледавме “шампиони“ во училишни спортови.
- Немој погрешно да ме разберете, треба и тие апсолутно да бидат промовирани но во друг вид на емисија (спортска се разбита).

Лиѓе ова е ЛИГА НА ШАМПИОНИ не е Прва лига МКД ...

Абе изминатата недела гледав ХТВ, редовно Премиере, Канал + Шпанија, Скај Англија одвреме навреме ...

Ако на една од овие па и уште милион други светски европски тв станици видите гости кои во емисија намената за Лига на шампиони, блогер (ти се молам), училишен спорт, итн итн , а коментари ЈАС ОЧЕКУВАМ ОД НАТПРЕВАРОТ ....

Ало на ХТВ гостин Заец, Премиере (Ефенберг), Скај Англија (Линекер) - дополна вечерва на Нова тв (ко-коментатор) Шукер...
МА УСТРАВРИ ОВИЕ ТЕЛЕВИЗИИ КОИ ГИ НАПОМЕНАВ НЕМААТ ВЕЗЕ КАКО ТРЕБА ДА СЕ ПОСТАВИ КОНЦЕПТОТ ЗА ЕМИЈИЈА НАМЕНЕТА ЗА ЛИГАТА НА ШАМПИОИТЕ ...


СТРАШНООООООООО .... ПА ОВА ВОДИТЕЛОТ “ЈАС МИСЛАМ АКО АБИДАЛИ ИГРА ПО ОФАНЗИВНО“ :uvo:лелелелел нема зошто тогаш да се грижат фанивите на Барса по заминувањето на Гвардиола, ФИЛЕ достојно ке го замени ....

Море носи се у пм ...:tapp::tapp::tapp:
Види ова тие доста добар пост и се е точно.

Па добро како може у емисија за лига на шампиони да гостува сурија деца или девојчиња шо играле одбојка :tapp:

Наместо да има асални гости шо се разбираат у фудбал они викнале кој им дошол при рака.

И прашањава од типот што мислите кој ке победи ??

ХРТ2 и новаи странскиве телевизии се далку подобри од нашиве.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Имаме недостиг на фудбалери кои:

а) знаат да зборуваат
б) знаат да го преточат во збор тоа што навистина имаат да го кажат
в) имаат искуство на вакви натпревари
г) се генијалци (1,2 и 3 заедно)

Со Нечко Мемеди и Влатко Грозданоски емисија ќе прајш секоја недела? Ко пример ги зедов нив само. Или ќе требит резервниот голман на Слога југомагнат да е стручњакот кој ќе ги задоволит концептуално коректните ваши размисли за друг тип на емисија?

Мене ми се свиѓат концептов, налет дружења, пријателства со тој шо го смислил, зато шо го доближвит фудбалот многу појќе до поширока маса на љуѓе. Онај кој сакат да влезит појќе, бар денес на интернет имат и каде да најдит се шо го интересират од материјали... од колумни на Јохан Кројф и Бекенбауер, до експертски анализи на генијалци кои следат фудбал со 12 очи.

Прајм тајм терминот кој е гледан ако е користен да се промовират некоја екипа за мал фудбал за деца до 10 години, шо можда ќе е провокација за уште 10 деца утредента да почнет со спорт (стај тука и карате, стај тенис, стај бадминтон...било кој спорт...пливање, одбојка - исто...) тогаш то е паметно искористено време. Ако во то време видиме навивачи на Баерн на една и Манечстер на друга трибина како навивет и се дружет, или пеет песни - и то е позитивна енергија која се ширит и ја доближвит најважната споредна работа на светот поблиску до сите љуѓе.

А анализите на Горан Милковски со гостинот Зоран Мисердовски се препотопска и непрактична работа, кај нас. Остај го Скај Спортс кој го имат Линекер, дури и Нова која го донела Давор Шукер...

Thumbs Up!
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
368
Поени од реакции
333
Ова е смешно. Вечерва на Канал 5 ќе оди Манчестер-Баерн, а на 5+ Бордо-Лион. Како е ова сега возможно? Па зошто воопшто ги туткаа двата натпревари минатата недела на еден канал, а демек сега нема проблем на двата канала да се пренесува. Без осет...
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Па добро како може у емисија за лига на шампиони да гостува сурија деца или девојчиња шо играле одбојка :tapp:

Наместо да има асални гости шо се разбираат у фудбал они викнале кој им дошол при рака.

И прашањава од типот што мислите кој ке победи ??

ХРТ2 и новаи странскиве телевизии се далку подобри од нашиве.

Фала јасно дека се подобри затоа што се далеку пред нашите, но овој концепт на Канал 5 е за поздрав.

Досега никој во Македонија не се обидел да направи нешто поинакво, оригинално, креативно. Јас нон-стоп гледам фудбал, но додека одеа преносите на МТВ пуштав точно во 20.45 затоа што емисиите им беа срање. 5 години гости беа Јонуз, Шаќири и Канатларовски.

Сега, кога ми дозволува времето и обврските, редовно ја гледам ноќ со шампионите. Многу ми се допаѓа тоа што се промовираат млади спортисти и таленти. Тврдам дека имаме таленти за секој можен спорт само немаме спонзори. Ако ништо друго барем ќе се наметне една култура на рекреативно спортување, што во време на интернет, фејсбук и останатите срања кои ги трујат маливе деца, би дошла и те како добро.

Само тоа е нашиот менталитет, се плука по секој што ќе се обиде нештата да ги направи на поинаков начин.:toe::toe:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.874
Поени од реакции
16.081
Имаме недостиг на фудбалери кои:

а) знаат да зборуваат
б) знаат да го преточат во збор тоа што навистина имаат да го кажат
в) имаат искуство на вакви натпревари
г) се генијалци (1,2 и 3 заедно)

Со Нечко Мемеди и Влатко Грозданоски емисија ќе прајш секоја недела? Ко пример ги зедов нив само. Или ќе требит резервниот голман на Слога југомагнат да е стручњакот кој ќе ги задоволит концептуално коректните ваши размисли за друг тип на емисија?

Мене ми се свиѓат концептов, налет дружења, пријателства со тој шо го смислил, зато шо го доближвит фудбалот многу појќе до поширока маса на љуѓе. Онај кој сакат да влезит појќе, бар денес на интернет имат и каде да најдит се шо го интересират од материјали... од колумни на Јохан Кројф и Бекенбауер, до експертски анализи на генијалци кои следат фудбал со 12 очи.

Прајм тајм терминот кој е гледан ако е користен да се промовират некоја екипа за мал фудбал за деца до 10 години, шо можда ќе е провокација за уште 10 деца утредента да почнет со спорт (стај тука и карате, стај тенис, стај бадминтон...било кој спорт...пливање, одбојка - исто...) тогаш то е паметно искористено време. Ако во то време видиме навивачи на Баерн на една и Манечстер на друга трибина како навивет и се дружет, или пеет песни - и то е позитивна енергија која се ширит и ја доближвит најважната споредна работа на светот поблиску до сите љуѓе.

А анализите на Горан Милковски со гостинот Зоран Мисердовски се препотопска и непрактична работа, кај нас. Остај го Скај Спортс кој го имат Линекер, дури и Нова која го донела Давор Шукер...

Thumbs Up!
Во студиото зборат за ракомет, одбојка, ватерполо, па ќе заборавиме дека има фудбал за некоја минута, и тоа е баш интересно за гледање:nenene:, а за фудбалери или некој стручни лица за фудбал има, ама изгледа не сакаат да ги најдат :toe:

Еве го стручњакот за ракомет ќе збори за фудбалот и тоа ЛШ, молим те:tapp:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.338
Поени од реакции
16.462
Во студиото зборат за ракомет, одбојка, ватерполо, па ќе заборавиме дека има фудбал за некоја минута, и тоа е баш интересно за гледање:nenene:, а за фудбалери или некој стручни лица за фудбал има, ама изгледа не сакаат да ги најдат :toe:

Еве го стручњакот за ракомет ќе збори за фудбалот и тоа ЛШ, молим те:tapp:
На форумов за оф топик се бришат постови, на Канал 5 нема кој да брише и апла се иде оф топик.:tv:
 
?

..........

Гостин
Во колку саат е вечер утакмицата Манчестер Баерн?
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
На форумов за оф топик се бришат постови, на Канал 5 нема кој да брише и апла се иде оф топик.:tv:
Шо е оф топик? Во право е постаџијата, на шо личи ова? Ракометар ке ги споредува пред јавноста Меси и Руни....

Филе па страв има да не му го повредат Меси.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom