Зошто СДСМ го смени знамето?

Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
Фино ова...Си шириме очај меѓу себе, не читаат и клетници и викаат види ги овие очајни и лузери, сами ќе се закопаат и предадат...

Ми се повраќа од оваа безизлезност која ја фураме. Сами себе се блокираме.

Ако земеме да креваме раце од све, шо ќе ни држава на крају карева.

Не може бе да не веруваш дека имаш потенцијал ко Македонски народ, а истовремено да се надеваш на прогрес и успех.
Ако ти не се држиш до своето и не си го глорифицираш, како очекуеш почит од другите?
Не бе пријатела ние само пукаме во празно ко ќор-фишеци.Него тие што ги избиравме да не водат и кој не водеа 12 г.не направија лузери.Погоре ја спомнав нивната политика на попустливост и ајде ќе си земам за право малце да бидам послободен за еден пример.Знаеш каква е политикава што ја спомнувам?Кога некоја ќе разебеш па како ти иде ќе пробуваш денес вака,па утре онака па завртисе вака па ај сега пак онака, е тоа е и со нас.Но еве има луѓе што ја бранат таа политика(реален 07).Но добро е што се со 5% поддршка.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Секој чесен Македонец го има ставот!
Тој е:
По ѓаволите со Гејлада, нека си ебат матер!
Така е Струмикс.
Ете дури и јас, иако не спаѓам во форумската група на патриоти, можам секој ден да го повторувам ова по 10 пати.
Можам дури и на потпис да го ставам

И точно е дека секој чесен Македонец треба да го има тој став.
Но.
Секој паметен Македонец треба да размислува и за иднината на својот народ и својата држава.

Ете гледаш и трн размислува како тебе.
Ок, твојата реторика прво ми дава со знаење дека не сакаш да одговориш, а со тоа што не сакаш да одговориш пак даваш до знаење дека претпоставките се точни.
Него му е најбитно старото знаме да се врати.
А гарант давам дека нема ни размислено, дали (доколку државава се води по неговите насоки и ставови изразени на форумов), после десет години, ќе има тоа знаме кој да го вее.

Но тоа и не е толку битно.
Најбитно е сега знамето да се врати.

Епа јуриш патриоти.
Вратете го знамето.
Имате пастир.
Имате подршка.
Имате иницијатива.
Повелете.
Ѓорѓе Иванов!
Значи ли тоа дека во наредните 5 години нема да има никаков компромис со грција кој ќе резултира со промена на името ?
Ајде, сеа ќе не убедиш дека не градиш никогаш и за ништо став, без да собереш соодветна група експерти, кои ќе ти сугерираат...
На твоето прашање имаш одговор погоре.

Него ја со тебе би околу нешто друго :wink:
ada напиша:
realen 07,
1. гледам си се забавувал на темава вчера.

Ставовите на Ѓорѓи околу името, може да ги видиш и со видео запис во постовите на Братот.
Прво прашање:
Од кога прашањето околу името за тебе е забава ?

Второ прашање:
Дали мислиш дека ставовите на Иванов околу името, во наредните 5 години ќе останат непроменети ?
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Така е Струмикс.
Ете дури и јас, иако не спаѓам во форумската група на патриоти, можам секој ден да го повторувам ова по 10 пати.
Можам дури и на потпис да го ставам

И точно е дека секој чесен Македонец треба да го има тој став.
Но.
Секој паметен Македонец треба да размислува и за иднината на својот народ и својата држава.


Но тоа и не е толку битно.
Најбитно е сега знамето да се врати.

Епа јуриш патриоти.
Вратете го знамето.
Имате пастир.
Имате подршка.
Имате иницијатива.
Повелете.

Значи ли тоа дека во наредните 5 години нема да има никаков компромис со грција кој ќе резултира со промена на името ?


Второ прашање:
Дали мислиш дека ставовите на Иванов околу името, во наредните 5 години ќе останат непроменети ?
имаше некој погоре пишано фала богу што таквите како реален 07 се 5% и јас се согласувам со него, ти ако сакаш да живееш во европа и бидејќи ти е сеедно како ќе се викаме па иди и извадиси блгарски пасош така нема да чекаш 5 години за да влезиш во еу, а тоа за ставовите на Иванов ти појма немаш нити знаеш кој е ни што е човекот туку си лупаш коментари од ракав против вмро па ај и против Иванов дека него го избраа за кандидат, а дека има најдобри ставови во врска со името од сите кандитати има а дали ќе останат непроменети ќе останат барем во наредниве 5 години ако биде тој претседател
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Така е Струмикс.
Ете дури и јас, иако не спаѓам во форумската група на патриоти, можам секој ден да го повторувам ова по 10 пати.
Можам дури и на потпис да го ставам

И точно е дека секој чесен Македонец треба да го има тој став.
Но.
Секој паметен Македонец треба да размислува и за иднината на својот народ и својата држава.
Која иднина кога ќе нема и официјално Македонија и Македонци?
Ај биди паметен...
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Која иднина кога ќе нема и официјално Македонија и Македонци?
Ај биди паметен...
Нема врска , ќе се навикнеме,
како што се навикнавме на новото Знаме, на стариот ГРБ , па ќе се навикнеме и на тоа да не сме веќе Македонци...
Уште ли не си ја разбрал СДСМ-логиката???
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Не бе пријатела ние само пукаме во празно ко ќор-фишеци.Него тие што ги избиравме да не водат и кој не водеа 12 г.не направија лузери.Погоре ја спомнав нивната политика на попустливост и ајде ќе си земам за право малце да бидам послободен за еден пример.Знаеш каква е политикава што ја спомнувам?Кога некоја ќе разебеш па како ти иде ќе пробуваш денес вака,па утре онака па завртисе вака па ај сега пак онака, е тоа е и со нас.Но еве има луѓе што ја бранат таа политика(реален 07).Но добро е што се со 5% поддршка.
:)
Затоа велам, да не остануваме робови на нивната кобна политика.
Да ги повикаме на одгворност, да ги разобличиме до последно нивните минати штетни чекори...и да надминеме. Да ја надминеме таа лузерска политика и тој лузерски мајндсет.
Така е Струмикс.
Ете дури и јас, иако не спаѓам во форумската група на патриоти, можам секој ден да го повторувам ова по 10 пати.
Можам дури и на потпис да го ставам

И точно е дека секој чесен Македонец треба да го има тој став.
Но.
Секој паметен Македонец треба да размислува и за иднината на својот народ и својата држава.

Ете гледаш и трн размислува како тебе.
Него му е најбитно старото знаме да се врати.
А гарант давам дека нема ни размислено, дали (доколку државава се води по неговите насоки и ставови изразени на форумов), после десет години, ќе има тоа знаме кој да го вее.

Но тоа и не е толку битно.
Најбитно е сега знамето да се врати.

Епа јуриш патриоти.
Вратете го знамето.
Имате пастир.
Имате подршка.
Имате иницијатива.
Повелете.

Значи ли тоа дека во наредните 5 години нема да има никаков компромис со грција кој ќе резултира со промена на името ?


На твоето прашање имаш одговор погоре.

Него ја со тебе би околу нешто друго :wink:

Прво прашање:
Од кога прашањето околу името за тебе е забава ?

Второ прашање:
Дали мислиш дека ставовите на Иванов околу името, во наредните 5 години ќе останат непроменети ?
Убедена сум дека на Трн, односно сите кои делиме сличен резон по тоа прашање, не ни е дојдено само до знамето, туку го земаме како симбол на уште едно нешто од кое беспотребно сме се откажале.
И се прашуваме зошто тогаш, и зошто сеуште?

А, ако дојдеме до делот кај што фактички го враќаме она бесправно одзементо...е тек тогаш ќе има кој да ги вее и носи тие симболи.
Но, доколку продолжиме со трендот на откажување, ќе стигнеме до дереџе да се откажеме сами од себе. Ланчана реакција.

Инаку, сигурно не алудирав на тоа дека дискусијата за името е нешто забавно и релаксирачко.

Ставовите на Иванов за 5 години, пак...Само Господ ги знае.
Не поставувај илузорни прашања.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
имаше некој погоре пишано фала богу што таквите како реален 07 се 5% и јас се согласувам со него, ти ако сакаш да живееш во европа и бидејќи ти е сеедно како ќе се викаме па иди и извадиси блгарски пасош така нема да чекаш 5 години за да влезиш во еу,
Мал си ти мене да ме праќаш по бугарски пасош. Доколку реален се водеше по логиката и математиката на оние кои ги браниш, до сега ќе имаше 5 бугарски пасоши, не еден.
Која иднина кога ќе нема и официјално Македонија и Македонци?
Ај биди паметен...
Така е Струмикс.
Кој ги ебе клетите грци.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Мал си ти мене да ме праќаш по бугарски пасош. Доколку реален се водеше по логиката и математиката на оние кои ги браниш, до сега ќе имаше 5 бугарски пасоши, не еден.
незнам за тоа колку сум мал за така да се обраќаш а по муабетов испаѓам 10 пати помаетен од тебе па види дали годините ја прават разликата, а за бугарски пасош никош нема да вадам ме заболе дали ќе бидиме во еу ии нато, но ми значи името да ни остане Република Македонија
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Апсолутно!*

*освен ако не е искажано во иронија цитираното тврдење
Не бе Струмикс. Зошто.
Изгледа некако подругачије кога јас ќе кажам ?
Ставовите на Иванов за 5 години, пак...Само Господ ги знае.
Не поставувај илузорни прашања.
Па добро бре.
Има ли човек на форумов кој не се сомнева во ставовите на Иванов за непроменливост на нашето уставно име во наредните 5 години ?
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
11
Па добро бе реален7 не ти е срам што уште браниш политика за која и самиот пред да си легнеш ја пцуеш.... па политика која го понудува ФРЧ како претседателски кандидат е СРАМНА. Или пак македонската реалност за тебе е РЕБУС?
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
:eek:ftopic: Реален имаш отворена покана во групата ПАТРИОТИ
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Не бе Струмикс. Зошто.
Изгледа некако подругачије кога јас ќе кажам ?

Па добро бре.
Има ли човек на форумов кој не се сомнева во ставовите на Иванов за непроменливост на нашето уставно име во наредните 5 години ?
ako do sega ne se promenilo zosto pa sega dase smeni? od kade si tolku siguren deka ke se smeni imeto?objasni zosto vmro ke go smeni imeto? :toe:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Па добро бре.
Има ли човек на форумов кој не се сомнева во ставовите на Иванов за непроменливост на нашето уставно име во наредните 5 години ?
А, ти, и покрај све друго што се дискутира на темава, најде да вадиш цитати од други теми, и пак да верглаш за Иванов?

Нишо друго од темава не те засега?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom