Зошто СДСМ го смени знамето?

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Како може да немаш свој став човеку!

Личниот твој став кажи си го, не те прашуваме дали е релевантен или не!

Или можеби го прифаќаш секој став на твојата партија???

Тука се поставува прашањето...
Ако не се согласуваш со ставот на партијата...што кур бараш таму?!??!!?
Па доколку околу мене би имал тим експерти за да ме консултираат по ова битно прашање, сигурно би имал доволно информации за да заземам став.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Strumix, Aren e grbot, zasega.

Ke vidime so novoto ime kakov ke ni prilega!

Ne za drugo, tuku ako potklekneme bez pricina i ja potvrdime promenata na imeto nema da ni treba grb oti definitivno ke bideme dokazani beskicmenjaci.
Знаеш...се повеќе и повеќе се фаќам себеси во некоја донкихотовска борба со реалноста...
Она за кое скромно се борам, со она што ни се случува...
Каде се Македонците?
Quo vadis Македонијо?
Ad infernum!!!!
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Па доколку околу мене би имал тим експерти за да ме консултираат по ова битно прашање, сигурно би имал доволно информации за да заземам став.
Е сега стварно го тупиш!

Те прашувам како Македонец, си за промена на името или не?!?!?!?

Толку ли е комплицирано?
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Доколку ги има, те молам наведи ми барем еден политичар во државава кој се залага за зачувување на уставното име.
Ѓорѓе Иванов!
Ок, твојата реторика прво ми дава со знаење дека не сакаш да одговориш, а со тоа што не сакаш да одговориш пак даваш до знаење дека претпоставките се точни.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Па доколку околу мене би имал тим експерти за да ме консултираат по ова битно прашање, сигурно би имал доволно информации за да заземам став.
Секој чесен Македонец го има ставот!
Тој е:
По ѓаволите со Гејлада, нека си ебат матер!
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
мене не ми требаат експрети за да имам свој став за името не верувам дека ни дека му требаат на секој македонец кој ја сака Македонија, самопрогласени експерти им требаат само на оние кои незнаат кај тераат и немаат свое јас и за нив е сеедно кај ќе живеат и по кое име битно утре ќе се фалат биле во европа а што корист од тоа? НИШТО
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
Strumix, Aren e grbot, zasega.

Ke vidime so novoto ime kakov ke ni prilega!

Ne za drugo, tuku ako potklekneme bez pricina i ja potvrdime promenata na imeto nema da ni treba grb oti definitivno ke bideme dokazani beskicmenjaci.
Веќе сме докажани бескичмењааци без конкуренција.Тука лежи зајакот што би се рекло народски.Благодарение на политиката на попустливост што ја водеше СЕ-ДЕ-СЕ сега за што и да било бараат од нас компромис.Буквално за се.Што и да побараме одма не уценуваат.Па сега "Ako го сменивте знамето ќе го смените и името" потоа "Ако го сменивте сега името ќе го смените идентитетот" и на крајот " Кога вие немате идентитет кој сте па вие бре"
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Па доколку околу мене би имал тим експерти за да ме консултираат по ова битно прашање, сигурно би имал доволно информации за да заземам став.
Ајде, сеа ќе не убедиш дека не градиш никогаш и за ништо став, без да собереш соодветна група експерти, кои ќе ти сугерираат...

Шо кога ќе погледнеш, и не е толку нелогично..."зависните мислители" не мислат без директива.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
мене не ми требаат експрети за да имам свој став за името не верувам дека ни дека му требаат на секој македонец кој ја сака Македонија, самопрогласени експерти им требаат само на оние кои незнаат кај тераат и немаат свое јас и за нив е сеедно кај ќе живеат и по кое име битно утре ќе се фалат биле во европа а што корист од тоа? НИШТО
Ама на некој му требаат “експерти“ за да му кажат дека знамето треба да се замени поради добрососедски односи, дрн, дрн, дрн, дрн..... И што? Пак џабе, на некој не му одговара Македонија, Македонски, Македонци. Додека ова постои, соседите нема место да ги фати. А ке се наоѓаат продадени души кои ке работат против државата, иако се во врвот на владеењето. За време на турското владеење таквите се нарекувале предавници!
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Веќе сме докажани бескичмењааци без конкуренција.Тука лежи зајакот што би се рекло народски.Благодарение на политиката на попустливост што ја водеше СЕ-ДЕ-СЕ сега за што и да било бараат од нас компромис.Буквално за се.Што и да побараме одма не уценуваат.Па сега "Ako го сменивте знамето ќе го смените и името" потоа "Ако го сменивте сега името ќе го смените идентитетот" и на крајот " Кога вие немате идентитет кој сте па вие бре"

Така иде тоа, нема крај, грците си викаат, ај овие попуштаат ФИРОМјаните
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Ама на некој му требаат “експерти“ за да му кажат дека знамето треба да се замени поради добрососедски односи, дрн, дрн, дрн, дрн..... И што? Пак џабе, на некој не му одговара Македонија, Македонски, Македонци. Додека ова постои, соседите нема место да ги фати. А ке се наоѓаат продадени души кои ке работат против државата, иако се во врвот на владеењето. За време на турското владеење таквите се нарекувале предавници!
и денес истото име важи за нив само што сега разликата е во тоа што таквите се пратеници а најглавниот сеуште е прецедник нажалост
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Така иде тоа, нема крај, грците си викаат, ај овие попуштаат ФИРОМјаните
Фино ова...Си шириме очај меѓу себе, не читаат и клетници и викаат види ги овие очајни и лузери, сами ќе се закопаат и предадат...

Ми се повраќа од оваа безизлезност која ја фураме. Сами себе се блокираме.

Ако земеме да креваме раце од све, шо ќе ни држава на крају карева.

Не може бе да не веруваш дека имаш потенцијал ко Македонски народ, а истовремено да се надеваш на прогрес и успех.
Ако ти не се држиш до своето и не си го глорифицираш, како очекуеш почит од другите?
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Другар, јас не ја креирам државната политика, туку само ја посматрам и коментирам.
И од сето тоа идам до заклучок дека ДПМНЕ на чело со Груевски, за најмалку една а најмногу две години ќе го промени името, а притоа за да се огради од оговорноста, за ова постапка ќе те наклевети тебе и остатокот од Македонскиот народ.
AKO IMETO NE SE SMENILO DO SEGA ZOSTO PA OD SEGA NATAMU? OD KADE TAKVA SIGURNOST ?
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
Па доколку околу мене би имал тим експерти за да ме консултираат по ова битно прашање, сигурно би имал доволно информации за да заземам став.
Реален ги читам твоиве постови и се смеам.Азнаеш зошто?Еднаш ти напишав дека во ништо не се разликуваш од твоите пулени.А се смеам дека со истото темпо продолжуваш да браниш една политика која одамна луѓето ја осудија со големо мнозинство.Абе аман со тие ЕКСПЕРТИ.Што ќе те консултираат жити се.Па од тие ЕКСПЕРТИ гледај каде сме.И смртно ме интересира кои се тие ПРОВЕРЕНИ ЕКСПЕРТИ?Можеби Љубомир Фрчкоски?Или Денко Малески?:pos2::pos2:Ги има со лопата да ги риниш а сепак државава наша мила како кутлук ја направија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom