Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 април 2009
Мислења
35
Поени од реакции
0
Нормални ли се мафијашиве бе! Џеко. леееееее
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
боље да се насочевте кон Пандев отколу Џеко
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
боље да се насочевте кон Пандев отколу Џеко
Моментално Пандев и Џеко не се за споредба!
Јас Пандев не го рачунам за играч.Вие земите си го Пандев ние Џеко па ќе збориме за година-дена...
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Отсекогаш сум се прашувал зашто Милан не земаат млади играчи на 16-17 години па да си ги растат во младинските категории пред да играат за прв тим.
Толку многу слушам за академијата на Милан, а вака освен Малдини не ми текнува друг јак играч што искочил од таму...

... и не само тоа, пробувам да сфатам од каде се корените на таа филозофија на Милан за истрошени играчи при крај на кариера што се купуваат.?

Гледам на еуроспорт младинсково до 19 години и ги гледам Франција, особено Мамаду Сако зашто на пример Милан не би се искоцкале и да фрлат пишљиви 10 милиони за него и да биде ѕвер у одбраната у следниве 15 години, е наместо тоа ние пробуваме од Дармиан кој што очигледно е ветрушка да направиме и ликовине како Абате, Ди Џенаро и сличните кој што во последниот и најслабиот тим во Сериа А неможат да дадат повеќе од 2 гола и да остават импресија.
 

pojma_nemam

Пиво
Член од
27 јуни 2007
Мислења
288
Поени од реакции
1
Џеко е добро засилување не само што се покажа во германското првенство туку и за Босна многу добро играе само руни има повеќе голови дадено од него до сега
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
боље да се насочевте кон Пандев отколу Џеко

aко си озбилен ќе почнем да се плашим за тебе :kesa:

Иначе Џеко изјавил дека сака да замине уште ова лето и тоа во Милан, значи кога играч сака да замине тоа више крај, а и нема да можат да ја пумпаат цената, значи тоа е добро за нас

Него ми знаете шо ми текна , ми фали МR Positive да ни каже што ни носат картите во овој трансфер период дали ќе биде добро или не :vozbud:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Џеко имаше изјавено пред неколку дена, ако не дојде во Милан останува во Волзбург



:icon_lol:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
PFFFFFF за ниишто не го бива,Не сакам да го видам во Милан,а камо ли да игра,
Абе го бива ама не е за кај нас.

Добро би било да го земеме Џеко, но нормално да не се задоволиме само со него, уште два-троица треба од кои еден одбранбен од калибарот на Алекс, Рамос...
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Ако го земеме Босанецов добра работа ќе завршиме во нападот знам дека ќе има одлична сезона во Милан само да ги натераме сеа Волфсбург да ни го продадат,а и он сам изјави дека негова најголема желба му е да заигра за Милан па се надевам дека овој трансфер наскоро ќе се официјализира !


:helou:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Може исчитав 30 страни и останвам без коментари.. Многу ми е жал што Кака замина но тоа е тоа неможе да го вратиме а и подобро да заборавиме на него барем додека не почне новата сезона. Сите вие имате дилема помеѓу Џеко и Адебајор. Јас мислам дека Џеко добро се покажа во Волфсбург а пред се не е стар. А за Адебајор мислам дека е добро покажан но не е во најдобра форма но и тој не е многу стар па може сеуште да се докаже. Кој и да дојде од овие двајца не ми било криво.
Пандев не сакам да го вреѓам бидејки е ѕвездата на Македонија но јас мислам дека многу лакоми и не би сакал да дојде во Милан. А доколку Пато се одлучи да замине ке направи голема грешка зашто е млад и треба да се докаже т.е. воразуми.
Тоа е од мене, но само за крај да кажам дека со Џеко и Пато и ако земиме неколкумина добри одбрамбери ке се држиме следнава сезона. А пак може ке земиме добри играчи почеток е на трансфер сезона, ништо не се знае..
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.281
Панде во Милан би го земал со две раце одма без мислење. Со секаков друг напаѓач би бил компатибилен, универзален е. Вие го судите ради тоа што не може да игра поред Илчо и Стојков куров, тоа ти е ко да опнеш мотор од Мерцедес на каросерија од Југо, фала курцу дека нема да тргне таа кола. : )
Рома пројавиле интерес покрај Шевченко(пички смрдливи што го дадоа) и за Јанкуловски што ме радува бајаги мене. Време е да се даде дур некој нуди нешто за него, оти догодина нема да можат да му извадат 50 денара. Формата му е се понадолна и понадолна и време му е да се губи.
Исто мислам дека треба да се форсира Антонини место Замброта. Нема никаква разлика од тоа што ги игра едниот до тоа од другиот. Формата им е иста со тоа што овој е полека вампир а Антонини ако нема место може да си го изгубиме.
Ариго Саки изјавил дека е можно Пирло да си иде во Челзи, значи не е ова некој ојле-дојле, човеков вакви ствари гаѓал одсекогаш и неговиот муабет не е за занемарување. Ако се деси ова ќе биде глупост од невидени размери
Палоски и Абате се викнати за млада репрезнтација. Не знам за вас ама јас мислам дека со Абате си завршивме добра работа. Осеќам дека ќе биде влијателен догодина.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom