Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
2 смена сум на школо не знам дали ке се вратам пред почетокот за натпреватот, Мислам дека ке го фанам натпреварот и мислам дека со ваков состав треба да одиграме во Албанија ,
-----------------------------------------Калач_--------------------

--Матиони/АНТОНИНИ--------ТИАГО СИЛВА-----СЕНДЕРОС---------ЈАНКУЛОВСКИ

---------ГАТУЗО--------------ПИРЛО-----------------КАРДАЧО-----------

-----------------------РОНАЛДИЊО-----------------------

--------------ШЕВА-----------ПАТО--------------

мислам дека треба да виде како ке функциунира нападот со Шевченко и Пато,а зад нив Роналдињо да деле топки , А за Кака да не размислува да го стави ,Нека одмори човекот чудно е го нема Фавали:pos2: изморен е изгледа човекот секоја недела игра натпревари што сакате,Ама да знаете Фавали добро игра само не треба да е пред Сендерос,Дали Фавали ако доби нов договор или па ке се пензионира? ако му понудат нов договор мислам дека ќе е за 1 год. оти ако не оваа сезона другата секако ке се пензионира,па нека остане во МИлан и другата сезона а знам оти нема да добива шанса ама важно ке освое титула и ке се опрости од фудбалот и така еден по еден ќе се расчистат ветераните, за следната год, Тиаго Силва може да си га земе 5-ката која е слободна, мој предлог позз и се најубаво се гледаме после на пријателскиот натпревар со Тирана кој верувам дека ке им се одмаздиме за тоа што во првиот дел изгубивме 2-1 од нив,Тогаш играше и Неста кој само за малку се врати и полошо направи ,затоа не треба брзо да ја санираш повредата,и овие физиотарапевтите што прават и докторите во Милан последните 2 год. Милан е пола тим пола болница ,мислам дека овој пост го напишав преголем ,аје со среќа вечерва и сакам да ги видам сите млади во игра па и Перучини ,нека покаже дека е појак од истрошениот Калач:helou::helou:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
35
Поени од реакции
0
Абе се требаше да ти биде јасно уште пред почеток на натпреварот кога ја дадоа клупата на Милан.
Кажи ми ти, на кој идиот на клупа за резерви во дерби меч на клпата би му седеле: Дида, Сендерос, Гатусо, Роналдињо, Пато и Шевченко.
Ја милсам дека ова кажува се.
Дебељак глуп! било кој нека дое еееееееееј! Катанец може

Ачелоти со не го бива не го бива еве малку фантазија:

Дида

Фламини-----Сендерос------Малдини-----Замброта

Бекам----Пирло/Сидорф-----Амбросини

Кака-----Роналдињо

Пато

не е лоша комбинацијава Триаголник vozbud:

Пирло ми потфрла сезонава цело време!!!

Ова да му го предложиш на дебелиот ке те мисли за мрднат
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Се е ок , Тевез е супер играч но дали искрено мислите дека Карлито вреди 40 милиони ?
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
И Берлускони изјавил дека неуспехо на Милан се должи на грешките на Анчелоти. - линк

Значи,ако изјавава е веордостојна и ако навистина ова го изјавил Берлускони,тогаш сигурно управата веќе бара нов трењер,и Анчелоти сигурно ќе си оди летово...

Се е ок , Тевез е супер играч но дали искрено мислите дека Карлито вреди 40 милиони ?
Милан и никогаш нема да даде 40 милиони!! :)
Верувам дека ако има понуда од Милан таа најмногу ќе биде 20 милиони.
Иако би сакал Тевез да дојде во Милан,мислам дека нема шанси тоа да се деси...
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Хахахаххаха,.....абе нас не ни треба Тевез, нас ни треба расен голгетер, нешто што не е Тевез.
Башка и 40 милиони:vozbud: За тие пари ги имаш:Сантакроче, Кеирсон, Марига и Боруч/Амелиа.:tv:

Едит:20 милиони би била понудата, па и добра цена е за него, ама не ми се свиѓа како играч...освен тоа што го ора теренот.:)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Се е ок , Тевез е супер играч но дали искрено мислите дека Карлито вреди 40 милиони ?
Општо познато е дека Галиани це ценка бетер од бацине на бит пазар :pos2:

Ауу Тевез, еден од омилените играчи што не игра у Милан, и единствениот од Ман УТд што го поштуем, како само ги игра утакмицете сезонава, али незнам што му е на оној Фергусон што не му дава шанса:tapp:

Пато Тевез позади нив Кака :vozbud::vozbud:


We have players who are excellent on the ball and great at passing. We should have worked on this. Also, we have conceded many times towards the end of matches
Дел од изјавата на Берлу, овде алудира на еден од неговите миленици Роналдињо. Ќе видите дека Рони ќе остане и догодина ќе биде стандарден првотимец ;)
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Тевез ќе му дава многу поголема брзина на нападот отколку Адебајор, многу подобро се снаоѓа во контри, побрз е со топката и има одличен шут за разлика од Адебајор кој е понекогаш и тромав и споро реагира, можеби е стабилен во дуели но неверувам дека може да биде голгетер во Милан. И да скапичок е Тевез, прво да видиме за одбрана, а ова друго е помалку важно.

Составот наредната сезона без никакви засилувања:

-----Пато---

Кака---------------Горкуф

Аброзини-----------Пирло-------------Гатузо

Замброта----------Неста--------------Силва------------Фламини

Абиати


 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Тевез би го зел ОДМА под секоја цена, незнам кој кажа погоре дека не бил расен стрелец. Дечкото каде и да играше беше расен стрелец, само кај овие мувливе Јунајтед кој што не се знае кој каде игра и крилото им дава највеќе голови, а напагачите едвај сврзуваат по 10 гола во сезона:)

Како и да е, малце ми е сомнително дека Милан ке дадат толку пари за Тевез...
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
И Берлускони изјавил дека неуспехо на Милан се должи на грешките на Анчелоти. - линк
Добра изјава на Берлускони, ова требаше да го кажи и порано да му направат притисок малку на Анчелоти, а не да се мисли дека е незаменлив.
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Добра изјава на Берлускони, ова требаше да го кажи и порано да му направат притисок малку на Анчелоти, а не да се мисли дека е незаменлив.
Koлку и да го браните,факт е дека оваа сезона Милан изгуби 15-16 бода ради Анчелоти
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Изгубивме многу бодови ради него али тоа е нема враќање :S
Убаво пиша некој погоре никој будала тренер нема да ги чува на клупа Пато,Шева,Сендерос на дерби на клупа а да игра копилето сакато Фавали све да му е*** !
Летово нека си фаќа фитиљ свињава не глеаме веќе аир од него доста беше !
Мислам дека и навивачите треба да преземат некоја иницијатива ипак:toe:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
еве го составот според официјалната страна на Милан

Kalac; Mattioni, Thiago Silva, Senderos, Antonini; Gattuso, Pirlo, Jankulovski; Ronaldinho, Pato; Shevchenko.


мене ми изгледа сосема солиден состав, се надевам нема да потфрлат а и Гатузо нека сркши нога на некој :)

пс - еве еден линк http://atdhe.net/7037/watch-albania-vs-ac-milan
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Како си ги свират офсајдиве еј....:pos: Жива превара се! :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom