Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Koлку и да го браните,факт е дека оваа сезона Милан изгуби 15-16 бода ради Анчелоти
Од кај виде ти во мојот пост дека го бранам на Анчелоти, па и јас сум за да го сменат.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
0-1 роналдињо има некој некое инфо за голов
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
Aaуууу каква акција,Шева добра асистенција до Роналдињо кој погодува,Бравооо ајде одиме тоа е за поразот од 1 натпревар му оди на Роналдињо против Албанците и на првот натпревар он го даде голот и сега пак он
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
0-1 ајде буши све живо и диво.
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
da ne se palime nekoja tirana ke ja pobedime
tamu nivoto na fudbal e kako mak 2 liga
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
Асистенција на Кака гол на Шева(капитен е ) Ама како му га бутне низ нозе тоа говори дека е искусен играч и пример,Само што год. му се,и не ја добиваше вистинската шанса во лигата
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
2-1 грешка на Перучини се лизна што да право детето не сакаше,ајде сега не разлутија ке им дадеме уште голови
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Не утепа оној Албанецон
Ако ако не е лошо
1-2
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Никој не сака во Милан да дојде трењер кој нема да издржи подолго од 4-5 месеци. Мислите дека треба да ни се случи истото што им се дешаваше на Челзи и Реал? Сменија многу трењери за кратко време и уште го бркаат правилниот тим и правилната тактика...
Барем се обидоа, не ко овие туркаат ѕид со глава. Челзи и реал се паметни, не дремат нон стоп со истиот тренер кога гледаат дека не оди...
Милан е голема екипа и не ни требаат такви грешки,поготово не во Италија,каде изгубено време и бодови тешко се надоместуваат.Заради тоа и управата и Галијани, верувам,дека внимателно ќе го избираат наредниот трењер на Милан.
Немој да почнам да ти набројувам колку бодови загубивме поради глупата игра со 1 напаѓач и бранење на резултат 1-0 уште од 60-та минута. Поголеми грешки од тоа АМИН!

Јасно е дека на Милан ќе му треба нов трењер,и мислам дека многу скоро ќе го добие.Ама тоа треба да биде некој внимателно одбран,а не да се оди на слепо,па ако не чини ќе мењаме.
Анчелоти направи многу за Милан,и сигурно има нешто во него кога сите играчи кои некогаш играле и играат во Милан имаат страшно почитување кон него.
Јас пак викам...Не го бранам,веќе има очајно прочитана и предвидлива тактика,ама во моментов нема боља варијанта.
Направи за милан многу, само потсетиме што имаме освоено последниве години? Некако матно ми е...

Времето на Анчелоти во Милан му помина, треба да се бара соодветна замена. Што побрзо тоа подобро.
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
Албертаци и Инзаги ке флезат , ајде да го видеме Албертаци го сметаат како најголем талент во одбраната во Италија
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Ајј, што ви бидна бе, леее 2:2,а за тој Албертаци и ја сум слушнал уште е млад нема многу искуство, ама викаат дека ке го биде :)
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
Иде ми се да се стрелам со пиштол губаме од Албанците ? не знам како да ги преколна некој,ајде барем младиве ке стекнат некое искуство со играта
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Ајде за секоја акција коментирајте напуните темава со глупости(има линк кој сака ќе гледа)
И прошли пут изгубивмо па што, пријателска е големи муда :toe:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Аман бе луѓе гледајте и дадете завршен коментар не на секоја акција давате коментар..многу важната утакмица..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom