Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Во раните утрински часови, Амброзини добил синче:vozbud: Го крстиле Федерико. Да биде живо и здраво, па да ги следи стапките на татко му!:aplauz:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Прво нека му е честито на Амброзини!

За утакмицата вчера можам да речам само дека тоа беше реален и фер резултат.Можевме да играме малку подобро,ама тоа е тоа.:)
Вчера слабо ми играа Пирло и Замброта.Сидорф малку се извади со голот(секогаш така прави),а имаше доста грешки во играта.
Секоја чест за Фламини,Малдини,па и Бекам не беше лош.

И само сакам да прашам...Дали Дида се враќа наредна утакмица? Нозете ми се тресеа на секој шут на Јуве вчера...Со Господин Калач на голот имавме среќа што не примивме уште некој гол.А тогаш коа му падна топката од раце ќе го искршев телевизорот. :)
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Едно не ми беше јасно за утакмицава вчера иако не ја гледав после ги гледав шансите и головите значи да се навратам не ми беше јасно како може раниери доаѓа од торино и става двајца напаѓачи на утакмицава а Анчелоти игра на сан сиро и игра со еден напаѓач ајде сега Фанови на Анчелоти просветлете ме и објаснете ми ????
Ајде бе љубовници на Анчелоти Ајде сега побијте го ова со ваша теорија за неуспехот вчера за утакмицата која после вердер е најголемо разочарување ајде сакам да слушам ваши коментари пошто многу скокате да го браните! Што е вчера сите чекавме некоја соло акција на кака а некоја соло акција на Пато а ? некоја грешка на јуве а а не на некоја добро поставена тактика од Анчелоти како и всушност и овие некои добри резултати по ред што ги имавме се темелеа на соло можностиете на играчите на Милан епа луѓе неможе секогаш на тоа да се надеваме треба да се има добар трењер па да процени кај е шансата за гол а не како дебелион уфффф ГО МРАЗАМ!
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Хмм Пато или Роналдињо ти би ги играл централни дефанзивци ??
Алооооо, значи не викам овие двајца да играат централни дефанзивци, него доколку би играле без Амбро би имале еден централен дефанзивец помалку а еден напаѓач повеке.

Како прво врска немаш што зборам, а ми контрираш за нешто што не сум кажал, човече ти си катастреофа, тебе идеологијата на форумов е да сереш против мои постови. Пред да ми контрираш види што сум пишал, прочитај убаво.
И за на крај, пак ќе кажам, дека целата вина за утакмицата а и за целата сезона, не се повредите, крив е самот тој Анчелоти и неговата ужасна тактика.

А глава ставам дека ви се криви Сидорф и Јанкуловски, за изгубените 4 години, Карло е добар, он само нема срееќа со играчите.

Ајде бе љубовници на Анчелоти Ајде сега побијте го ова со ваша теорија за неуспехот вчера за утакмицата која после вердер е најголемо разочарување ајде сакам да слушам ваши коментари пошто многу скокате да го браните! Што е вчера сите чекавме некоја соло акција на кака а некоја соло акција на Пато а ? некоја грешка на јуве а а не на некоја добро поставена тактика од Анчелоти како и всушност и овие некои добри резултати по ред што ги имавме се темелеа на соло можностиете на играчите на Милан епа луѓе неможе секогаш на тоа да се надеваме треба да се има добар трењер па да процени кај е шансата за гол а не како дебелион уфффф ГО МРАЗАМ!
Дим4е џабе им пишуваш, за вчера пак Сидорф им беше крив.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
porakata na navivacite na milan do berlusconi
"PRESIDENTE: CRISI D'AMORE CON VERONICA, COL MILAN, E' CRISI ECONOMICA"
presindente kriza vo lubovta si veronica so milan ekonomska kriza ahah bravo za curva milan
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Сеа кој е крив, Берлускони или Анчелоти?:tv:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Шо ќе праемо со одбраната идната сезона, Агер останува во Ливерпул а сеа читам и Мексес изјавил дека има договор со Рома до 2011 и сака да го исполни до крај, така да и ништо од овој... 2та најдобри остануваат во своите клубови, по кој ќе тргне сеа Милан :P
Инаку ова ми се свиѓа што Неста изјавил дека ќе се врати на теренот, баш би сакал идната сезона да го гледам него во тимот но само ако е оној стариот Неста :)

И само да не го земат умрениов Досена...
Не се снашол добро во Ливерпул па сеа ќе се враќал во Италија... глупости, ако е јак играч ќе биде секаде јак а не во Италија јак во Англија дрво...





Еве и кој се повикани за пријателската:

ALBANIA-MILAN: 21 ROSSONERI CALLED UP
5/11/2009
MILAN - 21 Rossoneri have been called up by Carlo Ancelotti for the friendly Milan will play tomorrow at 19.00 in Tirana against the Albanian national team:

Kalac, Perucchini, Albertazzi, Antonini, Darmian, Mattioni, Jankulovski, Thiago Silva, Senderos, Zambrotta, Beckham, Cardacio, Gattuso, Flamini, Pirlo, Seedorf, Inzaghi, Kakà, Pato, Shevchenko, Ronaldinho.


 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Ајде бе љубовници на Анчелоти Ајде сега побијте го ова со ваша теорија за неуспехот вчера за утакмицата која после вердер е најголемо разочарување ајде сакам да слушам ваши коментари пошто многу скокате да го браните! Што е вчера сите чекавме некоја соло акција на кака а некоја соло акција на Пато а ? некоја грешка на јуве а а не на некоја добро поставена тактика од Анчелоти како и всушност и овие некои добри резултати по ред што ги имавме се темелеа на соло можностиете на играчите на Милан епа луѓе неможе секогаш на тоа да се надеваме треба да се има добар трењер па да процени кај е шансата за гол а не како дебелион уфффф ГО МРАЗАМ!
Добро јас не ве разбирам сеа...Што сакате да кажете? Анчелоти е лош трењер? Добро за вас е лош трењер и вие сеа и ЛШ да освои нема да го промените мислењето.
Ни јас не мислам дека Анчелоти е идеален трењер за Милан,ама моментално него го имаме и моментално нема подобра проверена опција.
Никој не сака во Милан да дојде трењер кој нема да издржи подолго од 4-5 месеци. Мислите дека треба да ни се случи истото што им се дешаваше на Челзи и Реал? Сменија многу трењери за кратко време и уште го бркаат правилниот тим и правилната тактика...
Милан е голема екипа и не ни требаат такви грешки,поготово не во Италија,каде изгубено време и бодови тешко се надоместуваат.Заради тоа и управата и Галијани, верувам,дека внимателно ќе го избираат наредниот трењер на Милан.

Јасно е дека на Милан ќе му треба нов трењер,и мислам дека многу скоро ќе го добие.Ама тоа треба да биде некој внимателно одбран,а не да се оди на слепо,па ако не чини ќе мењаме.
Анчелоти направи многу за Милан,и сигурно има нешто во него кога сите играчи кои некогаш играле и играат во Милан имаат страшно почитување кон него.
Јас пак викам...Не го бранам,веќе има очајно прочитана и предвидлива тактика,ама во моментов нема боља варијанта.

И немојте сеа одам со постови као: Еве овој се пронајде во тие што го бранат Анчелоти,туку бидете малку реални...Сите знаеме дека сте во право,Анчелоти треба да се менува,ама тогаш кога ќе биде најпогодно,т.е. кога ќе се најде соодветна замена.
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Ајде бе љубовници на Анчелоти Ајде сега побијте го ова со ваша теорија за неуспехот вчера за утакмицата која после вердер е најголемо разочарување ајде сакам да слушам ваши коментари пошто многу скокате да го браните! Што е вчера сите чекавме некоја соло акција на кака а некоја соло акција на Пато а ? некоја грешка на јуве а а не на некоја добро поставена тактика од Анчелоти како и всушност и овие некои добри резултати по ред што ги имавме се темелеа на соло можностиете на играчите на Милан епа луѓе неможе секогаш на тоа да се надеваме треба да се има добар трењер па да процени кај е шансата за гол а не како дебелион уфффф ГО МРАЗАМ!
Абе да ве прашам нешто јас вас може???
Само прво да кажам дека Анчелоти е најдобар тренер на светот.
Порано(од кога е Анчелоти на клупата на Милан) со која тактика Анчелоти играл во СЕРИЈА А???Колку напаѓачи имал тогаш на располагање???Колку напаѓачи има на располагање сега???Колку конкуренција има за во средниот ред како и за играчи помеѓу средниот ред и нападот???Конкуренцијата за средината на теренот е огромна и тоа не му дава можеби шанса да одигра поофанзивно.Знаете ли од каде Милан ги добива повеќето од парите???Од рекламизација на играчи и од спонзорите.За конкуренцијава да ми кажете кои играчи ако сте на местото на Анчелоти.
Еве ја конкуренцијата
Пирло,Гатузо,Амброзини,Фламини,Сидорф,Роналдињо,Кака,Пато,Инзаги,Шевченко,
5 класични играчи за во средина(Пирло,Гатузо,Амброзини,Фламини,Сидорф)
2 класични играчи за игра помеѓу средината и нападот(Роналдињо,Кака)
3 класични напаѓачи(Пато,Инзаги,Шевченко)
Ај поздрав до сите миланези и се најубаво до крајот на сезонава.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Абе да ве прашам нешто јас вас може???
Само прво да кажам дека Анчелоти е најдобар тренер на светот.
Порано(од кога е Анчелоти на клупата на Милан) со која тактика Анчелоти играл во СЕРИЈА А???Колку напаѓачи имал тогаш на располагање???Колку напаѓачи има на располагање сега???Колку конкуренција има за во средниот ред како и за играчи помеѓу средниот ред и нападот???Конкуренцијата за средината на теренот е огромна и тоа не му дава можеби шанса да одигра поофанзивно.Знаете ли од каде Милан ги добива повеќето од парите???Од рекламизација на играчи и од спонзорите.За конкуренцијава да ми кажете кои играчи ако сте на местото на Анчелоти.
Еве ја конкуренцијата
Пирло,Гатузо,Амброзини,Фламини,Сидорф,Роналдињо,Кака,Пато,Инзаги,Шевченко,
5 класични играчи за во средина(Пирло,Гатузо,Амброзини,Фламини,Сидорф)
2 класични играчи за игра помеѓу средината и нападот(Роналдињо,Кака)
3 класични напаѓачи(Пато,Инзаги,Шевченко)
Ај поздрав до сите миланези и се најубаво до крајот на сезонава.
Не ти го разбирам постов ама ич а од тоа што го разбрав би ти одговорил со контра прашање
Дали Анчелоти прави селекција т.е дали и он учевствува во купувањето на играчи?
Значи поентата ми е он ги сакал тие играчи ги добил ете што не ги игра сега барем да заштедевме 18 милиони за роналдињо или незнамда заштедевме од платите на некои што не ги игра ???
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.680
Поени од реакции
3.641
Некој бараше материјал од 'разговорот' меѓу Киелини и Малдини.

Овде го има и видеото.http://www.mediafire.com/download.php?wmj5gknmzoo

Како и да е, ваква работа не сум видел до сега да му се деси на Малдини. Излеа сакаше да проба како изгледа пред да се пензионира.
 

Attachments

А

Ајсшутер

Гостин
Еве го видеово погоре, да не го симнувате.


Добро е што Малдини е секогаш смирен да беше некој друг ќе беше интересно :)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Хаха звер е Фламини, одма прв дотрчува... и Сенди да беше на терен и тој ќе беше туе :)
Идната сезона ќе биде јако Гатузо и Фламини ако играат прв тим, само нека продолжи да игра вака Фламини како десен бек (покорисен е од Замброта).
Фламини десен бек, Гатузо по десната страна во средината и топ ќе биде... ела пројди да те видам :)
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Хаха звер е Фламини, одма прв дотрчува... и Сенди да беше на терен и тој ќе беше туе :)
Идната сезона ќе биде јако Гатузо и Фламини ако играат прв тим, само нека продолжи да игра вака Фламини како десен бек (покорисен е од Замброта).
Фламини десен бек, Гатузо по десната страна во средината и топ ќе биде... ела пројди да те видам :)
Јас за МИЛАН сум сами ќе ме пуштат да пројдам(без отпор од моја страна).:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom