Windows 7

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
pa ako probas da napravis format koga veke imas instalirano ili 7ca ili vista ne mozes! Ti izleguva plav ekran i edinstvena opcija ti e da go resetiras kompjuterot istoto se slucuva bezbroj pati .... a kako si uspeala ti jas stvarno ne znam
Успеа бе, иста постапка како што си се форматира, не направив отстапка од ниту еден чекор :)
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
pa ako probas da napravis format koga veke imas instalirano ili 7ca ili vista ne mozes! Ti izleguva plav ekran i edinstvena opcija ti e da go resetiras kompjuterot istoto se slucuva bezbroj pati .... a kako si uspeala ti jas stvarno ne znam
Друже, нема благе везе муабетов.
Нити 7мица, нити Били, нити Свети Петар не можат да ме спречат да напраам формат на хард.
Штом го напраам форматот, дали претходно имало 7миц, виста или само видео клипчиња по твој избор... не прави никаква разлика.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
153
Поени од реакции
9
ne znam sum probal na 10 kompjuteri i istoto mi se slucuva mene i zakluciv deka nema vrakanje ....

--- надополнето ---

dobro po tvoe sum skrenal jas izvini
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Друже, стануваш напорен и го тупиш.

Еве, ке ти го разглобам целиот случај, на мали делчиња, да можеш да го сфатиш...
1. Збориш глупости кои што немаат абсолутно никаква логика, камо ли техничка или било каква потпора. Било кој (па и нетехничко лице) ќе ти го потврди истото.
2. Не ми е јасно што ми се накурчи мене толку, јас само ти кажав дека кој и да те учел треба да ти ги врати парите назад, пошто лошо те научил.
3. Сликичката не значи ама баш ништо без контекст. Може да биде вирус, може да биде рикнат РАМ, може да биде оштетено ЦД, да не продолжам да на бројувам.
4. Ако стварно си пробал 10 различни компјутери со 7мица да ги форматираш и си го добил ова како резултат (искрено, не ти верувам), те молам, оддалечи се од тастатурата... ма не, оддалечи се од било што електронско, не си ти за такви работи.

И, дај.. олади, доволно е жешко надвор и без тоа.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
153
Поени од реакции
9
Друже, стануваш напорен и го тупиш.

Еве, ке ти го разглобам целиот случај, на мали делчиња, да можеш да го сфатиш...
1. Збориш глупости кои што немаат абсолутно никаква логика, камо ли техничка или било каква потпора. Било кој (па и нетехничко лице) ќе ти го потврди истото.
2. Не ми е јасно што ми се накурчи мене толку, јас само ти кажав дека кој и да те учел треба да ти ги врати парите назад, пошто лошо те научил.
3. Сликичката не значи ама баш ништо без контекст. Може да биде вирус, може да биде рикнат РАМ, може да биде оштетено ЦД, да не продолжам да на бројувам.
4. Ако стварно си пробал 10 различни компјутери со 7мица да ги форматираш и си го добил ова како резултат (искрено, не ти верувам), те молам, оддалечи се од тастатурата... ма не, оддалечи се од било што електронско, не си ти за такви работи.

И, дај.. олади, доволно е жешко надвор и без тоа.

ti se gleda po slika a i po muabetot imas smisla za HUMOR :)
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Што од тука ми е потребно да инсталирам т.е од овие абдејти ?
Треба да се инсталираат сите. Но...
Прво врати се назад и лево кликни Check for updates оти таму има застарени апдејти - windows malicious... за мај и јуни.
Ако не се отстранат автоматски тогаш тие две не ги инсталирај, останатите сите.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
За седмицава кога правам апдејт(после подолго време), што не требаше да се селектира при апдејтот за да не ти се заебе windows-от???
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
KB971033.. тој беше ако имаш ( а сигурно имаш ) пиратска инсталација.. иначе другите не му сметаат.
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Ej zdravo na site:D Ja sum korisnik na win 7 i sum prezadovolen od windowsot.. dosta e brz.. pobrz od Xp i vista.. No edinstveniot problem e toa sto ne me benisuva izgledot..Pa barav na internet i najdov deka mozelo na windows 7 da s einstaliraat Costum Themes.. ili visual styles(samo shit) za da ja smenis temata. na primer da izlgleda kako vista i slicno.. (bashka od tie obicnite temi so gi ima so odat so nego..)... e sega.. Dali e nekoj zapoznaen so ova rabota?? Oti jas instalirav i UX theme patcher(koj e potreben za da mozis da instaliras tema) i probav na site mozni nacini so gi najdov na net.. ali sepak tema nikako ne mozam da instaliram... Pa ako znae nekoj kako .. bi mu bil blagodaren ako mi kaze;) Pozdrav
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Па црна е затоа што е пиратски, и те фатиле дека не е легално. Пробај со некој активатор би требало да го средиш ;).
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Па црна е затоа што е пиратски, и те фатиле дека не е легално. Пробај со некој активатор би требало да го средиш ;).
Ох брее знам бе што е работата барам да ми дадете активатор или некој Пач :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom