Windows 7

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Имам проблем со принтерот ... EPSON EPL-5900L, пробував симнував драјвери инсталирав ама ништо нејќе ... :(
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
Во Device Manger најди го принтерот и направи десен клик и Update Driver Software.. нека си најде сам драјвери преку интернет.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Во Device Manger најди го принтерот и направи десен клик и Update Driver Software.. нека си најде сам драјвери преку интернет.
Пробав, не сакаше пишуваше дека има некој error не знам што му е -.-

--- надополнето ---

Дали може да не е компатибилен со 7кава?
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Пробав, не сакаше пишуваше дека има некој error не знам што му е -.-

--- надополнето ---

Дали може да не е компатибилен со 7кава?
http://24alpha.wordpress.com/2007/10/19/windows-vista-and-epson-epl-5900l/

Но, од епсон викаат дека овој твој принтер нема драјвери за вин7.

http://www.epson.co.uk/Projectors/Epson-EMP-TW20/Drivers-Support?target=article&extn=.html&articleId=3394

Тој линкот најгоре е со драјвер за виста, вика чоекот дека работи и за вин7, ама нема лично он тестирано.Пробај па кажи.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
http://24alpha.wordpress.com/2007/10/19/windows-vista-and-epson-epl-5900l/

Но, од епсон викаат дека овој твој принтер нема драјвери за вин7.

http://www.epson.co.uk/Projectors/Epson-EMP-TW20/Drivers-Support?target=article&extn=.html&articleId=3394

Тој линкот најгоре е со драјвер за виста, вика чоекот дека работи и за вин7, ама нема лично он тестирано.Пробај па кажи.
Фала средив :smir:
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Сакам да прашам која верзија од Windows 7 е најдобра за користење?

Home Premium, Professional или Ultimate?
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.860
Поени од реакции
2.730
Сакам да прашам која верзија од Windows 7 е најдобра за користење?

Home Premium, Professional или Ultimate?
Ultimate,го користам веќе 3 месеци,и неможам да се пофалам,само да ти напоменам никогаш да не правиш "set up backup",така ми рекоа,но твое е да направиш како сакаш.:smir:
 
T

Tetro

Гостин
Ultimate,го користам веќе 3 месеци,и неможам да се пофалам,само да ти напоменам никогаш да не правиш "set up backup",така ми рекоа,но твое е да направиш како сакаш.:smir:
може да направиш бек-ап, ама многу простор бара. Кај мене се случи еднаш бек-ап сам да си направи системот и :nesvest:
барав кај ми отидоа повеќе од 30 Гб простор/ :)
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Не користам backup воопшто...а размислувам да се префрлам на Home Premium.

За да ја осетам брзината на мојава машина, потребни се 2-3 минути да се стабилизира за да отворам програма или нешто друго. После логирањето во user-от, ако отворам (после 10-30 секунди од логирањето) My Computer, бавно се покажуваат партициите и DVD драјвот. А кога ќе го почекам, се си фура солидно и брзо.
Стварно ми е чудна оваа работа. Па затоа сакам да пробам да се префрлам на Home Premium, пошто помалце работи имаат начукано за разлика од Ultimate и Professional.

Инаку машината е ваква:
Core i5 750
4GB DDR3 RAM
1TB WD 64MB и така натака...
 
A

Auditore

Гостин
Не користам backup воопшто...а размислувам да се префрлам на Home Premium.

За да ја осетам брзината на мојава машина, потребни се 2-3 минути да се стабилизира за да отворам програма или нешто друго. После логирањето во user-от, ако отворам (после 10-30 секунди од логирањето) My Computer, бавно се покажуваат партициите и DVD драјвот. А кога ќе го почекам, се си фура солидно и брзо.
Стварно ми е чудна оваа работа. Па затоа сакам да пробам да се префрлам на Home Premium, пошто помалце работи имаат начукано за разлика од Ultimate и Professional.

Инаку машината е ваква:
Core i5 750
4GB DDR3 RAM
1TB WD 64MB и така натака...
Ultimate е убедливо најдобар али ако сакаш помалце оптеретување Home Premium слободно ставај.

--- надополнето ---

Не користам backup воопшто...а размислувам да се префрлам на Home Premium.

За да ја осетам брзината на мојава машина, потребни се 2-3 минути да се стабилизира за да отворам програма или нешто друго. После логирањето во user-от, ако отворам (после 10-30 секунди од логирањето) My Computer, бавно се покажуваат партициите и DVD драјвот. А кога ќе го почекам, се си фура солидно и брзо.
Стварно ми е чудна оваа работа. Па затоа сакам да пробам да се префрлам на Home Premium, пошто помалце работи имаат начукано за разлика од Ultimate и Professional.

Инаку машината е ваква:
Core i5 750
4GB DDR3 RAM
1TB WD 64MB и така натака...
Ultimate е убедливо најдобар али ако сакаш помалце оптеретување Home Premium слободно ставај.

--- надополнето ---

Не користам backup воопшто...а размислувам да се префрлам на Home Premium.

За да ја осетам брзината на мојава машина, потребни се 2-3 минути да се стабилизира за да отворам програма или нешто друго. После логирањето во user-от, ако отворам (после 10-30 секунди од логирањето) My Computer, бавно се покажуваат партициите и DVD драјвот. А кога ќе го почекам, се си фура солидно и брзо.
Стварно ми е чудна оваа работа. Па затоа сакам да пробам да се префрлам на Home Premium, пошто помалце работи имаат начукано за разлика од Ultimate и Professional.

Инаку машината е ваква:
Core i5 750
4GB DDR3 RAM
1TB WD 64MB и така натака...
Ultimate е убедливо најдобар али ако сакаш помалце оптеретување Home Premium слободно ставај.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Значи инсталирав Home Premium....и дојдов до ваков заклучок:

Home Premium = Professional = Ultimate

Само името му е сменато. Никаква разлика од Home Premium до Ultimate.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.918
Значи инсталирав Home Premium....и дојдов до ваков заклучок:

Home Premium = Professional = Ultimate

Само името му е сменато. Никаква разлика од Home Premium до Ultimate.
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editions#Embedded_Versions

Ко ќе видиш подобро има многу разлики, ама тие и не се толку битни за обичните корисници...
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259

Kajgana Shop

На врв Bottom