Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
Ја имам припејд број па се води и под име и под презиме...дури и роденден ми честитаат хехехехе...ако не иди па ќе ти кажат шо како :D
Ако си го купил бројот со лична карта,тогаш да,ама јас не се сеќавам бидејки беше одамна кога го зедов бројот,па по некоја година го дадов на мајка ми.Е таа е махер за вакви работи и три пати го згрешила пинот.Како и да е,фала на помошта,ќе скокнам до t-mobile па да видам таму шо ќе речат:salut:
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
може ли да прашам дали на нокиа n900 моше да се стави друг оперативен систем...размислувам за android...иако и овој е топ...сепак сакам да видам што како е...ако е офтопик дајте кажете кај да прашам
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Имам е71 и го имам следниот проблем: сетирано ми е кога имам примено порака која не е прочитана да ми се покажува нотификација на home screen, подолго време нотификација не ми ја јавува, што е проблемот?

(на сликата има посочено точно за каква нотификација станува збор)

Фала.

e71grysteelstronus.jpg
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Имам е71 и го имам следниот проблем: сетирано ми е кога имам примено порака која не е прочитана да ми се покажува нотификација на home screen, подолго време нотификација не ми ја јавува, што е проблемот?

(на сликата има посочено точно за каква нотификација станува збор)

Фала.

Прегледај го приврзокот 35997

Види дали сеуште ти е штиклирано, или пак некој ако ти чачкал профил да ти го сменил!

Ако не ни тоа ни тоа...........исклучи-уклучи :toe:!
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Види дали сеуште ти е штиклирано, или пак некој ако ти чачкал профил да ти го сменил!

Ако не ни тоа ни тоа...........исклучи-уклучи :toe:!
Штиклирано е, пробав и рестартивав телефон - не сака!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Штиклирано е, пробав и рестартивав телефон - не сака!
Да не си менувал софтвер......... или некоја тема да си симнал што несоодејствува со телефонот!
Ако си менувал тема...врати на дифолт и види шо ке биде!
Ако си менувал софтвер, тогаш ре-инстал!

Од друга причина мислам дека не е можно да не ти покажува!
 

Снајпериста

несреќник
Член од
20 ноември 2008
Мислења
293
Поени од реакции
4
Како да го исклучам да не ми идаат пораки од ова power club 99? Со еден другар пративне да видиме шо ќе биди и сеа 2 пораки ми дојдоа и ми зеде по 99 ден од порака.
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
Форумџии сакам да се подновам со нов мобилен телефон... Чисто информативно сакав да ве прашам:
Кој телефон го препорачувате ако телефонот освен за комуникациија (нормално нели) го користам и за музика + сликање?
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Имам Нокиа 6600 вчера ми се испразни и се исклучи.. ставив на полнач пробав да уклучам се вклучи и изгасна. После несакаше да се вклучи, стоеше на полнач цел ден и се вклучи но кога пробам да го вклучам ми дава Charger not supported. Помош ако може.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Конвертирав во МП4 ама сеа преводите не ми ги чита како што треба и упм :))) мора нешто да дупи
 
F

FuckYouAll

Гостин
Дали некој знае каде можам да најдам добри и корисни апликации за Nokia 2730 classic и да ги ставам во телефон а да работат ?? :kesa:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Пред 2-3 недели прашував каде можам да најдам екран за W705i, поради тоа што ми се појавија црни точки на екранчето, мислејќи дека се мртви. Беа околу 30-40 такви пиксели.
Од пред 4-5 дена почнаа пикселите да се регенирираат(ваљда), и денес сите што беа црни, си се нормални. Како ништо да не било со екранот.

Зошто ми се деси тогаш тоа, и поради што пикселите сеа се здрави, а не црни(мртви ваљда) како тогаш? Фала Богу што се здрави сеа, но ме интересира што би бил причината.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom