GTA IV

H

-HRO

Гостин
Dali stalno mora da ja pustam gta preku rgsc?Nemoze li cisto preku ikona?I moze li nekoj da mi kaze kako da podesam graphic setings za ovaa masina:(mislam kako e najdobro za da ne secka na moevo pc):

Graficka nvidiaGeforce 8600gt 512 ram
Ram memory:2gb
Processor: intel core2duo 2.33gHz
Windows xp service pack 3
Goliath masina mie(od anhoch novite)

Ako moze i skrinshot ako ima nekoj ista konfiguracija kako mene. Fala!
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
262
Поени од реакции
3
За тие што ја свртија:

1. Дали го поштедивде Дарко?
2. Дали работевте со Димитри после се шо напрај или едноставно го убивте? Ако работевте тогаш.
2.1 Што праевте на мисијата?
2.2 И дали Џими ја уби Кејт?
3. Дали ја "легнавте" Кејт?

А иначе јас го поштедив Дарко, дек вака повеќе ќе страдат :pos2:, а Димитри го убив дек си имаше пари човекот ќе си уживаше со парите што ги имаше :pos2:. А иначе Кејт не се даде, а одев на состанои по еден кууууууп.

Се надевам дека ќе ми одговорите на прашањата горе. :helou:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Еве ви линк од Gamespot каде што може да ги видите разликите во графиката од PS3, XBOX 360 и нормално РС, на GTA IV (и уште 4 други игри).
Само задржете го маусот (без клик) на линкот под секоја слика, за да ја видите разликата.

Сами осудете кое е најдобро. Според мене, PS3 вади најлоша графика.
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
1.Го убив Дарко
2.Го убив Димитри
2.2 Џими ја уби Кејт
3.Не стигнав да ја легнам Кејт
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Еве ја брате:vozbud:
Сака некој да пробаме??
Наместете прво така, како што е на сликата, па ќе пробуваме. Иначе имаме и мрежа на хамачи за ГТА 4, влезете на мрежата GTA MACEDONIA pass:123
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Еве ви линк од Gamespot каде што може да ги видите разликите во графиката од PS3, XBOX 360 и нормално РС, на GTA IV (и уште 4 други игри).
Само задржете го маусот (без клик) на линкот под секоја слика, за да ја видите разликата.

Сами осудете кое е најдобро. Според мене, PS3 вади најлоша графика.
компјутер си е компјутер,нема замена :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Еве се мачиме пак со Илијаико, сега идеме според чекори, сепак некои работи треба да се подесат и некои глупости да се извадат и инсталираат.
Еве ви чекор по чекор ТУКА, со скриншотови, со видеа.
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Еве ви линк од Gamespot каде што може да ги видите разликите во графиката од PS3, XBOX 360 и нормално РС, на GTA IV (и уште 4 други игри).
Само задржете го маусот (без клик) на линкот под секоја слика, за да ја видите разликата.

Сами осудете кое е најдобро. Според мене, PS3 вади најлоша графика.

Abe PC si e PC
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
Иам еден проблем.. правев формат и саве фајловите од гта ги сочував... после од коа инсталирав гта ги ископирав u C/Users/.../AppData/Local/Rockstar Games.. после коа ја пуштам играта не ми го наога савегамот и ме пушта од почеток ако некој знае како може да се напраи ова нека пише фала однапред...
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.567
Поени од реакции
6.696
Иам еден проблем.. правев формат и саве фајловите од гта ги сочував... после од коа инсталирав гта ги ископирав u C/Users/.../AppData/Local/Rockstar Games.. после коа ја пуштам играта не ми го наога савегамот и ме пушта од почеток ако некој знае како може да се напраи ова нека пише фала однапред...
Треба да се логираш на Live со истиот account со кој ја играше играта предходно и мислам дека ке ти се среди...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom