GTA IV

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
На PC е милина, на XBOX 360 тапа, а на PS3 срање у боја.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Размислете со коментарите,колку од вас ќе ја играат со детали како на сликите од gamespot?

3ца,4ца?

PS3 е веќе 2 години стара машина,а приклучено на некој бесен HD телевизор,ќе изгледа 5 пати подобро од сликата на вашите монитори.
А ние ќе трошиме по 500 евра за графичка за да може да гледаме "нешто што има пооштри текстури во далечината".

Единствена добивка на PC е Vehicle density,конзолашките верзии се тапа за тоа,и кога ќе се насоберат цајкани исто така сецкаат.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.038
Поени од реакции
6.062
Што е финтата Vehicle density, Shadow Density?

1.Го убив Дарко
2.Го убив Димитри
2.2 Џими ја уби Кејт
3.Не стигнав да ја легнам Кејт
ГО направив истото што и ти, играј ја уште малце играта и КАТЕ ќе ти се јави преку Unknown Caller, Вака ја покажува
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Размислете со коментарите,колку од вас ќе ја играат со детали како на сликите од gamespot?

3ца,4ца?

PS3 е веќе 2 години стара машина,а приклучено на некој бесен HD телевизор,ќе изгледа 5 пати подобро од сликата на вашите монитори.
А ние ќе трошиме по 500 евра за графичка за да може да гледаме "нешто што има пооштри текстури во далечината".

Единствена добивка на PC е Vehicle density,конзолашките верзии се тапа за тоа,и кога ќе се насоберат цајкани исто така сецкаат.
Ja ja igram na detali kako na slikata
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Затоа пишав,3ца или 4ца.

Ако сакаш и попис ќе правиме слободно. :)
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Hehe во право си стварно за да ја играте на детали кои што ги добивате на PS3 треба да платите 3-4 пати повеќе за моќно ПЦ
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.927
Поени од реакции
1.337
Еве шо направија момците од Gamingaccess за GTA IV



Па фанови навалете
Линк за Download
Мислам дека не е пиратерија ова за да бришат модераторите.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.567
Поени од реакции
6.696
Абе ни треба некој добар туториал , на youtube барав ама нема ништо сега за сега ,праев муабет со еден гејмер кој направи еден туториал за ГТА хамачи и ми рече да почекам треба уште три да прати за да биде комплетен,така да трпение спасение ,И срекна нова година:smir:
 
Член од
11 декември 2007
Мислења
116
Поени од реакции
2
1. Симни хамачи
2. Направи/влези во нетворк кај што нема многу пинг(значи само македонски ип, пошто не смее над 25 пингот да биде)
3. Направи .reg фајл со ова во него

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Software\Microsoft\XLive]
"ConnectionOverride"="Hamachi"

4. Влези во играта и најди/направи сервер

Заради некоја причина форумот става празно место кај Microsoft, кога ке го правите фајлот тргнете го.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom