GTA IV

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Eve edna najdobra od najdobrite igra.Trejlerot iako bese dosta kratok me ostavi bez zdiv.Igricata e zverska epten e zakon.Pisete vie dali i so ste cule.
Za koi konzoli ke iskaca i dali ke ja ima za PC.


Minimum System Requirements
OS: Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3
Processor: Intel Core 2 Duo 1.8Ghz, AMD Athlon X2 64 2.4Ghz
Memory: 1.5GB, 16GB Free Hard Drive Space
Video Card: 256MB NVIDIA 7900 / 256MB ATI X1900
Recommended System Requirements

OS: Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3
Processor: Intel Core 2 Quad 2.4Ghz, AMD Phenom X3 2.1Ghz
Memory: 2 GB (Windows XP) 2.5 GB (Windows Vista)
18 GB Free Hard Drive Space
Video Card: 512MB NVIDIA 8600 / 512MB ATI 3870
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
236
mislam deka u septemvri treba da izleze novata GTA treba da bide uste podobra od San Andreas,Najbolje igra spored mene :)
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
271
Како што пишува на официјалната страна играва треба да искочи 16.10.2007.Трејлерот е Sверски и што повлекува дека за да се игра на асални детали ќе бара и некое Sвер PC.Се надевам ќе напраат добри мисии и ќе ги исфрлат мисиите у стил на пукање со тенкчиња играчки,летање со хиликоптер играчка итн,воедно овие мисии ме извадија од такт,особено мисијата со хеликоптерчето коа требаше да му чистиш пат на тенкот играчка.Толкав ганкстер како CJ се зафркава со играчки ROFL.Незнам многу дебилна замисла на програмерите според мене,се надевам во ова ново продолжение ќе напраат некои многу по иновативни мисии.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
HeRbEs напиша:
Како што пишува на официјалната страна играва треба да искочи 16.10.2007.Трејлерот е Sверски и што повлекува дека за да се игра на асални детали ќе бара и некое Sвер PC.Се надевам ќе напраат добри мисии и ќе ги исфрлат мисиите у стил на пукање со тенкчиња играчки,летање со хиликоптер играчка итн,воедно овие мисии ме извадија од такт,особено мисијата со хеликоптерчето коа требаше да му чистиш пат на тенкот играчка.Толкав ганкстер како CJ се зафркава со играчки ROFL.Незнам многу дебилна замисла на програмерите според мене,се надевам во ова ново продолжение ќе напраат некои многу по иновативни мисии.
Баш тие мисии ја прават SA поинтересна, и ги има уште од GTA кецот. Ме нервира што во GTA IV нема да има авиони..
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.575
Поени од реакции
161
Леле, итс а дрим кам тру! Ќе ја има за плејка 2?
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.182
Поени од реакции
957
Штотуку го гледав трејлерот и е одличен. Само којзнае дали ке ја има за PC
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Mislam deka ke ja ima.Samo najmnogu se raduvam e so ke iskoci i za ps dvojce.Pozdrav GTA fans
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
307
Играта е лудила ама нема да излези за PC сега за сега мајкрософт потпишал договор да излези само за XBOX, истото го велеа и за предходната ГТА па ќе видиме. А да којзнае колку ќе има побарување ако воопшто излези за компјутер минимум 256 графичка, 1024 рам процесор би требало над 2гига па ќе видиме :)
 
Член од
31 март 2007
Мислења
66
Поени од реакции
0
gta e najdobra igra nema sto.se nadevam deka novata ke bide podobra od san andreas.
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.463
Поени од реакции
95
abe lazat sigurno ke izleze i za pc
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.306
ќе искочи и за пс ама којзнае кога
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
ivan1real напиша:
ќе искочи и за пс ама којзнае кога
не не само xbox360,тоа си е договор бате
 

Lucifer

Devil in a females body
Член од
7 мај 2006
Мислења
300
Поени од реакции
1
Kako "ke" izleze?... Ako muabetite za Liberty City stories, izlezena e veke....velat mnogu podobra bila od se' gta do sega...ama sepak ne podobra od san andreas...i da...ke ja ima za pc....t.e. ja ima veke ( za na pc)....
 

proxx

The Hardcore!
Член од
1 март 2007
Мислења
226
Поени од реакции
4
Играва е многу добра, иначе ќе излезе почеток на 2008, а тешко дека ќе излезе за PC мислам дека за сони 3-ка ќе излезе и уште некои конзоли.. гледав на ентер..

еве ви некои трајлери:
 
На врв Bottom