Што е љубовта?

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Зашто да ми е страв да се вљубам? Зашто да ми е страв од најубавото? Сакам да сум вљубена и секогаш сум зашто таа појава ме исполнува и се чувствувам целосна.
Па затоа што може да те повреди, да страдаш...После раскинување е секогаш тешко, дури и да знаеш во себе дека тоа е најдоброто решение.
 

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
колку сака нека боли, нема поубаво чуство кога знаеш дека на некој му значиш се, и дека некој мисли на тебе постојано, а посебно кога тоа е личност што ја сакаш со цела своја душа
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
Љубам, жртвувам, се одрекувам, страдам, некогаш премногу ме боли.. Но, продолжувам да љубам бидејки верувам во нашата љубов.. верувам во тоа што го чувствувам и тоа што тој го чувствува... сакам да трае вечно заедно со сите несовршености. :pipi:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Edna angdota...Ljubovta ja izmislile partizanite,za da mozat da gi legnat "skoevkite",germancite si plakale po 100 marki...
"All you need is love"-napisal ednas vo edna pesna eden pameten covek
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Edna angdota...Ljubovta ja izmislile partizanite,za da mozat da gi legnat "skoevkite",germancite si plakale po 100 marki...
"All you need is love"-napisal ednas vo edna pesna eden pameten covek
Некој будала го напишал тоа бе...
Weed is all we need...е тоа ми се свига,а башка и се римува:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

samantha

who's tha boss?
Член од
16 октомври 2007
Мислења
196
Поени од реакции
1
Koj moze da znae sto e podobro?
Koga ke se zaljubis, toa e prviot moment koga se sozdavaat tvoite najgolemi stravovi da ne slucajno go/ja izgubis.Ottuka se raga i nesrekata, t.e moznosta da bidete nesrekni.
No jas vikam, ako ne bidete barem ednas nesrekni kako ke zneate koga ste srekni?
Fuck em LJUBOVTA E NAJVAZNA!!!
 

LaTiTeA

Ветена госпоѓица Маленковска
Член од
17 април 2007
Мислења
156
Поени од реакции
2
It's all one big shit hole,
nothing more.

:)
 
R

reactive89

Гостин
a
Па затоа што може да те повреди, да страдаш...После раскинување е секогаш тешко, дури и да знаеш во себе дека тоа е најдоброто решение.

Да, нооооо, животот продолжува понатаму, така!???? :smir:

Можеш едноставно да си најбогатиот човек на планетата, да имаш се што ќе посакаш, да направиш се што ќе посакаш.... Едноставно, да бидеш некој и нешто... Но, ако ја немаш ЉУБОВТА ти си НИКОЈ И НИШТО!!! ( тоа е правилна, прецизна и премногу точна поговорка )
 

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
сакам да се надополнам нема поубаво чуство од тоа дека на некој му значиш најмногу, а тоа со болката и кога ќе размислиш после некое време тоа е уствари љубовна болка, која само копа надолу во душата ама колку повеќе копа надолу толку повеќе собира љубов во неа (извинете на ова поетското украдено е од негде не е од мене)
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Ljubovta e kako fudbalska topka-site ja brkaat da ja stignat,a stom ke ja stignat -ja sutnuvaat:toe:
Dali se plasite da se vljubite?Bidejki ljubovta vo odredeni momenti bara zrtvuvanje,odrekuvanje,stradanje,bolka...
ili pak podobro vi e da ziveete bez ljubov?
koj e vasiot izbor zivot so ljubov ili bez nea?:helou:
Не се плашам да се вљубам,сум бил многу пати повреден од љубовта но сум продолжил да љубам,со неа едноставно е полесно во животот,без љубов си некако празен...апсолутно живот со љубов :back:
 

aquarius

sweet child
Член од
20 октомври 2007
Мислења
170
Поени од реакции
0
Љубовта е кога ќе се разбудиш со неверојатна сила да се соочиш со сите препреки,зашто знаеш дека постои некој само ЗА ТЕБЕ...зашто знаеш дека на крајот на денот некој те чека,на некој му требаш........А кога ќе те погледне во очи,знаеш дека во тебе го гледа целиот свет и тоа му е доволно,ништо повеќе.
Љубов е кога веруваш во невозможното.........
кога сето она што не им е логично на другите,за тебе има совршен смисол.
Љубов е кога се будам и помислувам на тебе,а самото твое постоење ми дава сила да продолжам.
Љубов е кога си тука и ги будиш сите мои сетила,повторно и повторно........
Есенција на живеењето,обојување на секојдневието,вечна потрага,совршено надополнување еден на друг........
За таква љубов живеам........
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Љубовта е за мене неопислива и секој човек ја чувствува на различен начин. Како и да е, за мене тоа е чувство кое што го прави човекот комплетен и без љубов ништо нема да биде тоа тоа. Светот би бил пуст, беден, празен. Сега дека е болна, болна е. Мислам некогаш човек може да се почувствува најкатастрофално. И сето тоа да биде пропратено со солзи, но јас мислам дека љубовта е една од причините поради кои човекот е човек. Способноста да сака и дава љубов.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Pricina za zivot.Pricina za se.Edinstvena Dvizecka sila.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom