Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
Nema u Srbija i Hrvatska, tacno...Tamu voopsto nema organizirani navijacki grupi na bilo kakva utakmica...Tamu ima obicna publika , u Srbija nema navijanje ili retko koga igra reprezentacija a vo Hrvatska situacijata e takva i mentalitetot na narodot mu dozvoluva na obicniot gledac da pee " u boj , u boj , za narod svoj" ....

So mi gi zboris Komiti...Jas Komita li sum ??? Ja na utakmica na Vardar ne sum otisol a kamoli da navijam za nego ...Za Kometal pa da ne zboram...

A deka mak-tifo scena deka e umrena ne se slozuvam... Eve Komiti se vratija na stadion, Ckembari doagjaat od derbi na derbi, sea na basket CPB se vrakjaat, nie sme tuka postojano...Kakva e, takva e...Nasa e, i sekako deka nema da se sramam sto sum clen na najdobrata navijacka grupa vo zemjava...I nema nikakov sindrom...Aj ti kazi mi, koja navivacka grupa(poso nie samo za kosarka navivame ocekuvam i taka da ne tretiras) e podobra od nas ???? Nekogas imase rivalstvo so CPB...Poslednive godini i toa se rasipa ama eve oni se vrakjaat sto e samo motiv nie da bideme podobri...Ajduci vo finale na prvenstvo bea kolku sto sme nie so Sokoli na utakmica sto se igra vo 2 na pladne... Lozari uste poloso...Edna utakmica go plukaat trenerot i igracite , posle 3 dena zemaat titula i odednas site se drugari so Emil...Za tapanot moram da se slozam....:helou:

Tebe ako ne ti se svigja taa ''umrena tifo-scena'', pa nemoj da ja gledas...Sto ti smeta tebe ako nekoj naviva za svojot klub ???? Kakva e sostojbata vo drzavata mozeme da bideme srekjni i so toa sto go imame od navivacki grupi...
mene muabetov ne mi bese okolku mak tifo scenata tuku KAKVA VRSKA IMA PESNITE STO GI PEETE ZA AERODROM NA MAK. REPREZENTACIJA??
ama ipak ke ti kazam nekoi raboti okolu mak(skopje) tifo scenata..
mnogu me cudi tvoeto razmisluvanje..zar za tebe podobruvanje na mak tifo scenata e toa sto se sto e nadvor od skopje e ravno na katastrofa ama vo prav smisol KATASTROFA,a toa sto e vo skopje e uste edna POGOLEMA KATASTROFA.Zar za tebe podobrovuvanje na mak tifo scenata e toa sto ZA RAZLIKA OD PORANO sinonimot na mak tifo scena komitite se sostaveni od tipicna "mala grupa pedera" koi pokraj vardar mnogu ljubat da idat i na mzt,i na rabotinicki i na metalurg i na makedonija gorce petrov i na kometal gorce petrov......gabe im e i jak vardar i jak sponzor koga clenstvoto na komiti im e zalutano na drugi natprevari.znaci koga takva ponizuvacka situacija e vo najgolemata grupa komiti sto da zboram ponataka za drugite......vikas vie ste bile posebni...???neka e taka nema da se raspravam so tebe zosto ti pripagas na fa a jas zboram kako neutralen pa ne gledame isto na rabotite ama odma ke go pobijam toa tvoe tvrdenje zosto niz svetov ima mnogu rivalstva ama kako ova vasevo cpb-fa nikade nema.slobodno moze da ve stavat na onaa na a1 emisijata "ripley veruvale ili ne"..ti mi zboris za rivalstvo i podobruvanje na mak tifo scenata koga ste se oprcile na ista tribina so cpb i grickate semki i se smeete.ako ne ti teknuva ke te potsetam sea skoro bese na vardar pelister.sedev pod vas i sto da vidam.....na edno mesto i komandanti,i vidni licnosti od fa,deca od kaj mene vo malo sto edno vreme se vo ukb drugo vo cpb,pola od vas so maicki "anti cpb" a clenovite na cpb pod oko vi gi gledaat maickite............pak ke kazam DA NE BESE SMESNO KE BESE TRAGICNO
ps.mene ne mi smeta mak tifo scena kakva e takva e,mene mi smeta filmot vo koj e vlezena nasata mak tifo scena.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
Нема да ти казам дека замараш со глупости...Али дечко ние збориме за ЛЕТОНИЈА не за Португалија!!!Признавам пеевме со Портуаглија и за МЗТ и симич,ама искерно да ти казам пак би го пцуел симич и ич к*р нема да ми чуе,не туку ми се правите овде патриоти сите,зашто има момци на форумов кои израснале на трибина не е битно дали на мзт или репрезентација!!!
jas vo nikoj slucaj ne glumam patriot tuka na forumov samo mene mi bese celta da ti kazam deka pogore imase pisano deka nekoi tuka na forumov namerno sakaat da ima loso milsenje za vas i sirat lagi(a vo ovoj slucaj vistini)
okolku fa i makednoskata reprezentacija a sepak toa loso mislenje vie samite si go pravite.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
jas vo nikoj slucaj ne glumam patriot tuka na forumov samo mene mi bese celta da ti kazam deka pogore imase pisano deka nekoi tuka na forumov namerno sakaat da ima loso milsenje za vas i sirat lagi(a vo ovoj slucaj vistini)
okolku fa i makednoskata reprezentacija a sepak toa loso mislenje vie samite si go pravite.
Епа тоа и јас сакам да докажам друже дека секој еден на форумов што не е од Ф.А. сака да направи било што само да е против нас.Второ јас тврдев и тврдам дека на летонјиа не се пееа песни за Мзт него само за МКД.И да на португалија пеевме за МЗТ.За ривалството што го збориш што мислиш бе на пр.у србија се видат гробари и циганите и одма белградски масакар...нема врска,со мене на одмор беа НАЈДОБРИ ДРУГАРИ по 20 и кусур години едниот гробар другиот циган.Плус тоа Скопје не е у пм некој голем град со 2 000 000 жители па да не се знаеме меѓу себе.Израчунај колку има од железничка до к1 и види дали е очигледно да има покрај толку многу непријателства да има и по некое пријателство.Позз:smir:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.997
Поени од реакции
5.625
Епа тоа и јас сакам да докажам друже дека секој еден на форумов што не е од Ф.А. сака да направи било што само да е против нас.Второ јас тврдев и тврдам дека на летонјиа не се пееа песни за Мзт него само за МКД.И да на португалија пеевме за МЗТ.За ривалството што го збориш што мислиш бе на пр.у србија се видат гробари и циганите и одма белградски масакар...нема врска,со мене на одмор беа НАЈДОБРИ ДРУГАРИ по 20 и кусур години едниот гробар другиот циган.Плус тоа Скопје не е у пм некој голем град со 2 000 000 жители па да не се знаеме меѓу себе.Израчунај колку има од железничка до к1 и види дали е очигледно да има покрај толку многу непријателства да има и по некое пријателство.Позз:smir:
Аман бе луѓе, ова е тема за репрезентацијата, а не да се карате кој како навивал. Еве, јас живеам во Аеродром (последниве три години), а навивам за Работнички (цел живот), немој да ме прогласите за предавник :pos:
Сепак мора да се признае дека Македонија има најдобри навивачи на цел свет, без разлика дали станува збор за фудбал ракомет или кошарка... И може Скопје нема 2.000.000 жители, ама има околу 700-800.000 така да не е баш мал :)

За Македонија од срце :eek:lee:

:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
и сега ќе има пренос или ќе нема? или не држат овие од мтв во неизвесност :pos2:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
и сега ќе има пренос или ќе нема? или не држат овие од мтв во неизвесност :pos2:
Ке има на МРТ, собраниски канал. Првин ке го даваат дербито во ракомет(18:30), па после баскет(22:00мислам)
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Мора да победиме:vozbud::vozbud:
П.С Ја уплатив 2ка,+10 за Португалија.Значи вечер тепаме 20-25:)
Ако ја сватат утакмицата сериозно наши се..имаме подобар тим..ако влезат раскалбасени..ќе биде тешко...Португалија на домашен терен знае да изигра подобро..Резултатот не е битен..освен за оние кои играле спорска..:smir:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ако ја сватат утакмицата сериозно наши се..имаме подобар тим..ако влезат раскалбасени..ќе биде тешко...Португалија на домашен терен знае да изигра подобро..Резултатот не е битен..освен за оние кои играле спорска..:smir:
Да паднам на спорска,само да победи Македонија:vozbud::vozbud:Ако можат нека победат над 10,ако не задоволен сум и под 10:wink:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Во пресрет на преостанатите натпревари на Македонската кошаркарска репрезентација во квалификацискиот циклус за пласман на Европскиот шампионат во Полска, директорот на Агенцијата за млади и спорт, Драган Ѓурчевски парично ќе ја награди репрезентацијата за пласман на Европскиот шампионат со 20 000 илјади евра.

Директорот на македонските кошаркари им посакува тимска, машка и борбена игра се до завршувањето на преостанатите натпревари против Португалија и Естонија и пласман на Европскиот шампионат во Полска во септември, 2009 година со што ќе се потврдат квалитетите на оваа кошаркарска генерација.


Ајде момци,имате и нагдара:pos2::pos2::vozbud::vozbud:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Во пресрет на преостанатите натпревари на Македонската кошаркарска репрезентација во квалификацискиот циклус за пласман на Европскиот шампионат во Полска, директорот на Агенцијата за млади и спорт, Драган Ѓурчевски парично ќе ја награди репрезентацијата за пласман на Европскиот шампионат со 20 000 илјади евра.

Директорот на македонските кошаркари им посакува тимска, машка и борбена игра се до завршувањето на преостанатите натпревари против Португалија и Естонија и пласман на Европскиот шампионат во Полска во септември, 2009 година со што ќе се потврдат квалитетите на оваа кошаркарска генерација.


Ајде момци,имате и нагдара:pos2::pos2::vozbud::vozbud:

е токму оваа награда ќе ги направи да играат со трема зашто парите секогаш правеле притисок. наместо откога ќе се пласираат да им се даде награда, овие од амс намерно даваатпред утакмица за да им направат поголем притисок. мене ли најдовте да ме лажете дека амс биле патриоти кога јас им ги открив нивните намери.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom