Кошаркарска репрезентација на Македонија

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.997
Поени од реакции
5.625
нема да ја даваат по се изгледа зашто не гледма реклама да иде за утакмицата. тоа е кај нас овој народ нема национално чуство и затоа кога игра македонска репрезентација ретко кога се пренесува.
Досега ги даваа сите, па најверојатно ќе ја даваат и оваа. Што има врска за тоа ако нема реклами. Па ни за претходните мечеви немаше којзнае колкави реклами, ако добро се сеќавам некои мечеви и воопшто не беа рекламирани.
 
Член од
26 март 2008
Мислења
81
Поени од реакции
1
Bi treba da ja davat mtv nikogas ne davala reklami osven ako e za fudbal a za kosarka neam videno.Dali znae nekoj kaj igrae Mejsi mislam za koj klub.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Мораме утре со сите желби и сили и моќ да ги победиме Португалциве со нив играме нели ?
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Досега ги даваа сите, па најверојатно ќе ја даваат и оваа. Што има врска за тоа ако нема реклами. Па ни за претходните мечеви немаше којзнае колкави реклами, ако добро се сеќавам некои мечеви и воопшто не беа рекламирани.

до сега сите ги давале, па што ако ги давале? виде некој на вести или некаде да пишува дека ќе има пренос? јас не видов такво нешто, а за претходните уткамици тоа се знаеше два дена поранио. па така да слушајте на радио, и замишљајте како играат :pos2:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Мејси играше во Арис,неговите одлични игри беа забележани од многу екипи,беше баран насекаде,но Реал му доставил најдобра финансиска понуда и таму потпишал.:)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
до сега сите ги давале, па што ако ги давале? виде некој на вести или некаде да пишува дека ќе има пренос? јас не видов такво нешто, а за претходните уткамици тоа се знаеше два дена поранио. па така да слушајте на радио, и замишљајте како играат :pos2:
Ќе ја дават бе,мора да ја даваат.:helou:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.997
Поени од реакции
5.625
до сега сите ги давале, па што ако ги давале? виде некој на вести или некаде да пишува дека ќе има пренос? јас не видов такво нешто, а за претходните уткамици тоа се знаеше два дена поранио. па така да слушајте на радио, и замишљајте како играат :pos2:
Па ако не ја даваат на ТВ ќе ја слушам на радио, што е толку смешно??? Пред 10 години кога игравме на ЕП сите мечеви ги слушав на радио, колку ми беше криво кога изгубивме од Израел со кош во последна секунда, на полувреме водевме 20 разлика, ама се повреди Наумовски и нашиве малце се збунија па... :( Инаку и тогаш изигравме одлично, единствено слабо изигравме против Југославија од која изгубивме 15 разлика :(
Резултати на Македонија од ЕУРОБАСКЕТ 1999 во Франција.
Македонија-Франција 67-71
Македонија-Југославија 68-83
Македонија-Израел 62-64
Исто така да напоменам дека Франција беше домаќин на ова првенство (а потоа го освои и четвртото место), а Југославија стигна до третото место и тогаш беше можеби во својот најсилен состав, што кажува колку квалитетна репрезентација сме имале. А сега сум сигурен дека имаме и далеку поквалитетна репрезентација, тогаш единствено Наумовски отскокнуваше повеќе од другите играчи, а во оваа репрезентација има барем 10 играчи кои горе доле се со изедначен квалитет, затоа се надевам дека нема да одиме на ЕП во Полска колку само да играме :)

И табелата од ЕП 1999, колку да видите кој е зад нас на 16 позиција :pos:

 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
Па ако не ја даваат на ТВ ќе ја слушам на радио, што е толку смешно??? Пред 10 години кога игравме на ЕП сите мечеви ги слушав на радио, колку ми беше криво кога изгубивме од Израел со кош во последна секунда, на полувреме водевме 20 разлика, ама се повреди Наумовски и нашиве малце се збунија па... :( Инаку и тогаш изигравме одлично, единствено слабо изигравме против Југославија од која изгубивме 15 разлика :(
Резултати на Македонија од ЕУРОБАСКЕТ 1999 во Франција.
Македонија-Франција 67-71
Македонија-Југославија 68-83
Македонија-Израел 62-64
Исто така да напоменам дека Франција беше домаќин на ова првенство (а потоа го освои и четвртото место), а Југославија стигна до третото место и тогаш беше можеби во својот најсилен состав, што кажува колку квалитетна репрезентација сме имале. А сега сум сигурен дека имаме и далеку поквалитетна репрезентација, тогаш единствено Наумовски отскокнуваше повеќе од другите играчи, а во оваа репрезентација има барем 10 играчи кои горе доле се со изедначен квалитет, затоа се надевам дека нема да одиме на ЕП во Полска колку само да играме :)
osven ako ne si imal do tebe tv. pa si slushal radio.
Inaku site mecevi od reprezentacijata bea vo direkten prenos/
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.997
Поени од реакции
5.625
osven ako ne si imal do tebe tv. pa si slushal radio.
Inaku site mecevi od reprezentacijata bea vo direkten prenos/
Сигурен сум дека последниот меч го слушав на радио, дали имаше некои проблеми со преносот затоа што често знаеше да снема ТВ на времето во мојот роден град, или пак не се вршеле преносите на МТВ.
Инаку еве уште нешто од резултати, групи и најдобри стрелци во кфалификациите (најдобар е нашиот Наумоски). Единствено Русите не победија, боли поразот на гости :(




 

Kajgana Shop

На врв Bottom