Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
19 март 2007
Мислења
372
Поени од реакции
2
70% од лугето што идат во сала се со гратис карти ако може да се седи доле со тие карти ке биде општа тепачка
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
Зига зага Македонија,Абре македонче,Едно име имаме,Дале Чавезе (али тоа е ритам само не се спомнува ништо),Македонија ооо Македонија еее,Уште една таква слична али овде неможам да го доловам моментот:wink:,Срце на Терен,Маршот,Блажевски Перо и Петровски Јане.Тоа ни беше цел реперотар од вчера не верувам дека сум заборавил нешто.
tuka samo ti se pravis lud.......da te potsetam deka so portugalija 100 pati ja ispeavte a i so latvija ja peevte "nikoj ne me saka znam,ama kur me zabole".... OBSJANI MI SEA STO IMA VRSKA TAA PESNA SO MAKEDONIJA ILI MORA DA BIDETE RAZLICNI OD SITE 7000 VO SALA I SAMO VIE DA PEETE ZA SVOJATA NASELBA I NA MOMENTI SALATA DA ZALIKUVA NA CIRKUS......tipicno za zakasnet pubertet....)))))drugo- mu svirevte na simic koga go vidovte vo sala i posle simic usi kur da pusi....znaes na koja pesna mislam.znaci ne se pravi nesto najpameten dolgo vreme idam po utamici i znam porano na makedonija natprevar vo gradski park ili pogotovo vo jane sandasnki kako ste gi pcuele simic,davitkov edno vreme koga bese selektor na makedonija.....epa aj sea cekam replika od tebe da mi kazes kako zamaram so gluposti.....
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
Tоа не е мерило... Знам 50 деца со тренираат баскет па не знаат пик-ен-рол што е... Ти тука збориш дека ФА вчера не навијале добро, дека не знам си што... Ај да си од провинција па да те сфатам ако имаш комплекси од нас , ама наш чоек си... Те потпали оној опинокон што лаже како стигне на форумов... Од него паметно нешто нема да чуеш ...

Ти викам само да не се мешаш ако не знаеш...Ти можда знаеш за кошарка ама за навијање не можеш да збориш....
i jas sum od skopje i aj ti objsani mi ja filozofijata na navivanje.........za tebe dobro navivnaje e koga vo isto vreme komiti peat abe makedonce,vie marsot a slagot mora da bide kaj koj ako ne kaj lozari so toa bednoto tapance sto na moment se staviv vo misla da ne sum na valandovo fest............bar malce ako si poupaten vo navivanjeto ke videse deka vo srbija nema grobari,delije, vo hrvatska nema bbb,torcida koga igra reprezentacija i niikade na drugo mesto i se pravi prava atmosfera togas.ama kaj nas nekoi raboti sami po sebe si doagaat kako na primer na kozari odnosno lozari ova im e edninstvena sansa da cue nekoj za niv potocno da donzae deka postojat kako navivacka grupa:toe:,komiti stanaa bleda kopija na toa sto bea porano so toa sto stanaa fantom navivaci i sekade gi ima pocnuvajki od kometal gorce petrov zavrsuvajki ovaa god. na basket(prethodnive 7 god. nikade gi nemase na basket ama ubava im se vide novata sala pa dojdoa) i balmiranjevo so brojkive na luge potocno deca od 15 god. na kosarka utakmicive ama toa oni si znaat u sekoj
slucaj minus za niv...ama sea gledam i vie family ve fati bolesta potocno sindromot "bolje sme od site drugi..." najdobro vie si znaete ama veruvaj deka sum odel na mnogu natprevari vo stranstvo i ke ti kazam tebe "Marko MZT" deka ne se precenuvaj i ti i tvojata grupa zosto vo "mak umrena tifo scena" odlicno stoite a opsto.........DA NE BIDE SMESNO KE BIDE TRAGICNO....
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
tuka samo ti se pravis lud.......da te potsetam deka so portugalija 100 pati ja ispeavte a i so latvija ja peevte "nikoj ne me saka znam,ama kur me zabole".... OBSJANI MI SEA STO IMA VRSKA TAA PESNA SO MAKEDONIJA ILI MORA DA BIDETE RAZLICNI OD SITE 7000 VO SALA I SAMO VIE DA PEETE ZA SVOJATA NASELBA I NA MOMENTI SALATA DA ZALIKUVA NA CIRKUS......tipicno za zakasnet pubertet....)))))drugo- mu svirevte na simic koga go vidovte vo sala i posle simic usi kur da pusi....znaes na koja pesna mislam.znaci ne se pravi nesto najpameten dolgo vreme idam po utamici i znam porano na makedonija natprevar vo gradski park ili pogotovo vo jane sandasnki kako ste gi pcuele simic,davitkov edno vreme koga bese selektor na makedonija.....epa aj sea cekam replika od tebe da mi kazes kako zamaram so gluposti.....
со португалија не бев и незнам ама за со летонија тврдам дека не пеевме за МЗТ !!! :tapp:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ајде сега да ја натртиме Португалија и после да славиме на домашен терен за пласманот на ЕП!
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
ќе ја има ли утре пренос уткамицата португалија - македонија која с еигра од 22.00 по македонско време. зне некој дали ќе ја даваат?
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Топ уште да ја даваат и супер ќе биде.По се би требало да ја даваат.До сеа сите ќ и даваа не глеам причина и оваа да не ја даваат.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
i jas sum od skopje i aj ti objsani mi ja filozofijata na navivanje.........za tebe dobro navivnaje e koga vo isto vreme komiti peat abe makedonce,vie marsot a slagot mora da bide kaj koj ako ne kaj lozari so toa bednoto tapance sto na moment se staviv vo misla da ne sum na valandovo fest............bar malce ako si poupaten vo navivanjeto ke videse deka vo srbija nema grobari,delije, vo hrvatska nema bbb,torcida koga igra reprezentacija i niikade na drugo mesto i se pravi prava atmosfera togas.ama kaj nas nekoi raboti sami po sebe si doagaat kako na primer na kozari odnosno lozari ova im e edninstvena sansa da cue nekoj za niv potocno da donzae deka postojat kako navivacka grupa:toe:,komiti stanaa bleda kopija na toa sto bea porano so toa sto stanaa fantom navivaci i sekade gi ima pocnuvajki od kometal gorce petrov zavrsuvajki ovaa god. na basket(prethodnive 7 god. nikade gi nemase na basket ama ubava im se vide novata sala pa dojdoa) i balmiranjevo so brojkive na luge potocno deca od 15 god. na kosarka utakmicive ama toa oni si znaat u sekoj
slucaj minus za niv...ama sea gledam i vie family ve fati bolesta potocno sindromot "bolje sme od site drugi..." najdobro vie si znaete ama veruvaj deka sum odel na mnogu natprevari vo stranstvo i ke ti kazam tebe "Marko MZT" deka ne se precenuvaj i ti i tvojata grupa zosto vo "mak umrena tifo scena" odlicno stoite a opsto.........DA NE BIDE SMESNO KE BIDE TRAGICNO....

Nema u Srbija i Hrvatska, tacno...Tamu voopsto nema organizirani navijacki grupi na bilo kakva utakmica...Tamu ima obicna publika , u Srbija nema navijanje ili retko koga igra reprezentacija a vo Hrvatska situacijata e takva i mentalitetot na narodot mu dozvoluva na obicniot gledac da pee " u boj , u boj , za narod svoj" ....

So mi gi zboris Komiti...Jas Komita li sum ??? Ja na utakmica na Vardar ne sum otisol a kamoli da navijam za nego ...Za Kometal pa da ne zboram...

A deka mak-tifo scena deka e umrena ne se slozuvam... Eve Komiti se vratija na stadion, Ckembari doagjaat od derbi na derbi, sea na basket CPB se vrakjaat, nie sme tuka postojano...Kakva e, takva e...Nasa e, i sekako deka nema da se sramam sto sum clen na najdobrata navijacka grupa vo zemjava...I nema nikakov sindrom...Aj ti kazi mi, koja navivacka grupa(poso nie samo za kosarka navivame ocekuvam i taka da ne tretiras) e podobra od nas ???? Nekogas imase rivalstvo so CPB...Poslednive godini i toa se rasipa ama eve oni se vrakjaat sto e samo motiv nie da bideme podobri...Ajduci vo finale na prvenstvo bea kolku sto sme nie so Sokoli na utakmica sto se igra vo 2 na pladne... Lozari uste poloso...Edna utakmica go plukaat trenerot i igracite , posle 3 dena zemaat titula i odednas site se drugari so Emil...Za tapanot moram da se slozam....:helou:

Tebe ako ne ti se svigja taa ''umrena tifo-scena'', pa nemoj da ja gledas...Sto ti smeta tebe ako nekoj naviva za svojot klub ???? Kakva e sostojbata vo drzavata mozeme da bideme srekjni i so toa sto go imame od navivacki grupi...
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
нема да ја даваат по се изгледа зашто не гледма реклама да иде за утакмицата. тоа е кај нас овој народ нема национално чуство и затоа кога игра македонска репрезентација ретко кога се пренесува.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
tuka samo ti se pravis lud.......da te potsetam deka so portugalija 100 pati ja ispeavte a i so latvija ja peevte "nikoj ne me saka znam,ama kur me zabole".... OBSJANI MI SEA STO IMA VRSKA TAA PESNA SO MAKEDONIJA ILI MORA DA BIDETE RAZLICNI OD SITE 7000 VO SALA I SAMO VIE DA PEETE ZA SVOJATA NASELBA I NA MOMENTI SALATA DA ZALIKUVA NA CIRKUS......tipicno za zakasnet pubertet....)))))drugo- mu svirevte na simic koga go vidovte vo sala i posle simic usi kur da pusi....znaes na koja pesna mislam.znaci ne se pravi nesto najpameten dolgo vreme idam po utamici i znam porano na makedonija natprevar vo gradski park ili pogotovo vo jane sandasnki kako ste gi pcuele simic,davitkov edno vreme koga bese selektor na makedonija.....epa aj sea cekam replika od tebe da mi kazes kako zamaram so gluposti.....
Нема да ти казам дека замараш со глупости...Али дечко ние збориме за ЛЕТОНИЈА не за Португалија!!!Признавам пеевме со Портуаглија и за МЗТ и симич,ама искерно да ти казам пак би го пцуел симич и ич к*р нема да ми чуе,не туку ми се правите овде патриоти сите,зашто има момци на форумов кои израснале на трибина не е битно дали на мзт или репрезентација!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom