Кошаркарска репрезентација на Македонија

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Мислев дека ќе има пренос на МТВ 3 ама ништо, изгледа е до Португалците, а не до нашите. Мислам дека ќе биде неизвесно, бидејќи нашите се изморени, а лани изгубивме убедливо во Португалија. Како и да е оптимист сум дека ќе победиме и дуелот во сабота ќе биде само фешта за прослава на пласманот на Европско.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Уплати бе, нас не ни е проблем, секогаш имало такви лузери како тебе во нашава Македонија. Исто на еден друг форум еден типац ми јадеше трици дека Македонија-Шкотска ќе биде двојка па си го доби.
И нашите не се криви што нема пренос, на ниту една Португалска телевизија немало да се врши пренос. И сигурен сум дека ќе победиме, овој тим е најдобар до сега, кога Летонија едвај се извлече на првата средба, а нивниот центар е чудо од играч, тогаш на другиве им нема спас. Португалија ќе си добие најмалце +20, мора. И како што кажав, Европско првенство во 1999 го ислушав на радио, па така за еден меч нема да правиме проблем нели? Иако ќе беше поубаво да го даваат на некоја од Телевизииве. Се е можно, има време, уште пет часа, до тогаш може на некој да му текне да стави камера во салата :)
Ајде напред Македонија.
:eek:lee::eek:lee::eek:lee:

:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
Пост на место:)
П.С Знаете ли на која станица се наоѓа КАНАЛ 4?:wink:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Португалците се слаби и не им се исплати да даваат на телевизија.
Срамота е португалците да гледаат како нивната кошаркарска репрезентација губи со 40тина поени разлика :)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ако фатиш пари на победа на Португалија, на свеќи да ги дадеш!!!

Како не ти е срам да шириш лузерска атмосфера пред клучен натпревар.
Гледам сонцето од Кутлеш си го ставил на слика, тргни го!!! не си достоен да го претставуваш тој симбол.
После последното што го напиша мислам дека ова повеќе би ти одговарало:

да бе јас сум ви крив што не даваат пренос. па нели гледаш дека тие се криви и те се предавници што нема да даваат пренос? мене ич не ем боли како навијач и граќанин на оваа држава треба да ми обезбедат пренос. ако они кои како тв го креираат јавното мислење не м иобезбедуваат пренос што ќе ми дрвите вие за кого ќе уплатам на тикет. тоа е мојот револт зашто овои што не водат немаат национално чуство. а плус знам дека секогаш кога не давале пренос сме губеле, како што беше лани па зашто да не ги искористам да си ќарам некој динар кога само партиски војници вработуваат за нас обичниот народ нема работа.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
да бе јас сум ви крив што не даваат пренос. па нели гледаш дека тие се криви и те се предавници што нема да даваат пренос? мене ич не ем боли како навијач и граќанин на оваа држава треба да ми обезбедат пренос. ако они кои како тв го креираат јавното мислење не м иобезбедуваат пренос што ќе ми дрвите вие за кого ќе уплатам на тикет. тоа е мојот револт зашто овои што не водат немаат национално чуство. а плус знам дека секогаш кога не давале пренос сме губеле, како што беше лани па зашто да не ги искористам да си ќарам некој динар кога само партиски војници вработуваат за нас обичниот народ нема работа.
За се има прв пат верувај.Ако пак не сакаш мене да ми веруваш ќе се увериш вечер накај 11:30.:wink:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
9.000
Поени од реакции
5.635
како да слушам онлине ? :helou:
кога ќе ја отвориш web страната горе десно ја имаш оваа слика

Во зависност од тоа преку која програма сакаш да слушаш кликаш на таа слика :wink:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.910
Поени од реакции
1.552
кога ќе ја отвориш web страната горе десно ја имаш оваа слика

Во зависност од тоа преку која програма сакаш да слушаш кликаш на таа слика :wink:
фала фала :helou::helou:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
372
Поени од реакции
2
абе за тоа што викате ривалство помеѓу ЦПБ и ФА вака сега да ви кажам уште многу одамна се случуваше екипите на ЦПБ и ФА да идат на запад и таму навиваат за вардар и одма после таа утакмица се иде на дерби и таму се крвни непријатели. зошто е така? па на вардар навиваат за иста екипа има ли полошо нешто од тоа да се тепаш на сопствена трибина? истото ви е и на репрезентација само што кај нас се нема навивачка култура, сите почнаа да симнуваат филмови од интернет па станаа „хулигани“ преку ноќ. нели е срамота да се тепаш на утакмица на репрезентација. многу се изнервирав кога разбрав дека комити им украле знаме на пирати на ракомет репрезентација кога имаше ама тоа е тоа што да се праи.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Латвија сега ја победи Естонија со 72-67 така да само победа е вечерва во опција:toe:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Се надевав барем на некоја португалска телевизија да ја дават, (нема да ја пренесуват) џабе и сателитска и шеринг имам на крајот лига на шампиони ке мора да си гледам :toe:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
9.000
Поени од реакции
5.635
Латвија сега ја победи Естонија со 72-67 така да само победа е вечерва во опција:toe:
Да, да, Летонија победи, ама победи и Велика Британија против Чешка. Така да во групата D Велика Британија има скор 4:1, а Чешка, Израел и Босна имаат скор 2:3, а со оглед дека одат трите најдобро пласирани втори тимови доволно ни е само една победа за да обезбедиме пласман на ЕП, имаме две меч топки, сигурен сум дека овојпат нема да заебиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom