Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
klosarano izvini sea sreken li si kopile nedonoseno

Na kogo be ti so tia ton lager?Da ne sum ti a ebel sestrati pa taka so se obrakas?Mocko eden...Napraviv sporedba pomegu igrac od nasata liga i covek sto zima 10 pati pogolema plata od nego.Vide nekade deka povrzav Kol i reprezentacija?NE!!!Pa duri mi kaza deka nemozelo poveke od eden stranec...:uvo::uvo: Citaj pred da citiras nekoj post a ne samo da pisis intelegencijo golema
neam komentar malogragjaninu ke ti vratam so tvoj stil kavdarecki legerbek eden,tokmaku,ibriku a za sestrati ke a stam na KOL:pusk:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.666
Поени од реакции
43.619
Добро бе шо серите по репрезентацијата, пола од вас баскет ако имаат чепнато ја се бесам на плоштад.
Па изгубивме и шо, голем кур, тука ќе ги мелиме 20 коша разлика и ко ништо да не било, да изгубиш 1 кош разлика од најголемиот конкурент во гости не е ништо страшно, наредните 2 секако ги тепаме, Португалија дома ни се пациенти, Естонија... што е Естонија?

Имавме шанса да тепаме ама тоа е, прва утакмица е бе, одма се откажавте како финале да сме изгубиле, па и ќе бојкотирале со неодење во сала, ах бре Македонче.
Најголем конкурент ? И Португалија не е цвеќе за мирисање , минатата година изгубивме од нив на гостински терен , па они директно отидоа во Шпанија а ние во баражот го јадевме од Израел , така да не ти држи муабетов .
А за тоа не идење во сала малце ретардирано е , ке се иде ке се навива али у курац , ептен деморализирачки е овој пораз , а и немаме тренер бе , јас 3 години уназад велам да се врати Заре Марковски на чело на Репрезентацијата , со него веќе имаме настап на едно ЕП , али не , морале они Србинот , кој му беше помошник на Жељко Обрадович , али со оглед дека не го гледав натпреварот , бев во град и ги фатив последните 2 мин од продолжението , претходно ми кажаа што направил и Мираковски така да не го обвинувам тренеров али сеуште не е кадарен да води компликаторски тим како нашиов , а го имаме , квалитетен е до Муда . И кога дојдов дома , татко ми ми вика Тасовски скоро и да не играл , па се чува ли таков ѕвер на клупа . . . проклета да е среќата која очајно и фали на оваа Репрезентација .
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
ја да сум трењер го отпишувам тој мираковски од репрезентација доживотно...не ме интересираат оправдања...па шо кошаркар си бре ти два пенала ги утна ебате летвата...недопустиво е тоа.


какви кретени иаме бе едно слободно да даеше тој на секунда пред крај ... немаше да се играат продуженија .... цццц криво ми е шо увек иаме ... трагичари у спортовиве, никад неаме .. херои .. освен нормално ПЕРО БЛАЖЕВСКИ ! ... со реал таа ..
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.666
Поени од реакции
43.619
ја да сум трењер го отпишувам тој мираковски од репрезентација доживотно...не ме интересираат оправдања...па шо кошаркар си бре ти два пенала ги утна ебате летвата...недопустиво е тоа.


какви кретени иаме бе едно слободно да даеше тој на секунда пред крај ... немаше да се играат продуженија .... цццц криво ми е шо увек иаме ... трагичари у спортовиве, никад неаме .. херои .. освен нормално ПЕРО БЛАЖЕВСКИ ! ... со реал таа ..

Не го обвинувам Илиевски , цела кариера му ја следам , и во Барса и претходно во Олимпија и сега во Италија , не бил перфектен од линијата за слободни , тоа не му е јака страна , башка и под притисок беше .

едит : За Мираковски ти се однесуваше целиот пост , од фрустрацииве што ги имам со нашава '' среќа '' , не приметив , како и да е , оптимист сум дека ке се пласираме на ЕП , т.е. убеден сум во тоа иако ги мразам овие деморализирачки моменти , али кога се кошаркативе во прашање , некако и се навикнав , за жал .
Ај ако може некој да ја постира целата листа на натпревар што следат , по редослед , и да ми каже како идеше , првиот иде директно или ???
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
ova e strasno...plus so albanski dresovi igraat..tivko siluvanje na nacijata so vnesuvanje na crni linii na dresovite..prvo vo fudbalskata,seg avo kosarkata....ne gledam kosarka povejke,ne ne biduva...kamenja edni..

алал ти вера за ова али сите треба да им пратиме по еен е-маил протест до кфм како е можно народот да избра дрес а они да не понижуваат како држава и да играат со албански дрес. ајде барем да беше црвено жолт дресот ако веќе не сакаат тој народто што го избра.

еве е-маил па ајде сите да им покажеме дека не треба да се играат со нашите чуства

contact@basketball.org.mk
 
Член од
12 јули 2008
Мислења
161
Поени од реакции
9
So dva-tri raspolozeni igraci za igra tesko se dobiva natprevar na gostinski teren. Trenerot ocigledno tesko se snaoga vo klucnite i kriticni momenti. Mozebi ima nekoj kvalitet, no fakt e deka e golem baksuz, zasto osven neznaenjeto i srekata ni go svrti grbot.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Најголем конкурент ? И Португалија не е цвеќе за мирисање , минатата година изгубивме од нив на гостински терен , па они директно отидоа во Шпанија а ние во баражот го јадевме од Израел , така да не ти држи муабетов .
А за тоа не идење во сала малце ретардирано е , ке се иде ке се навива али у курац , ептен деморализирачки е овој пораз , а и немаме тренер бе , јас 3 години уназад велам да се врати Заре Марковски на чело на Репрезентацијата , со него веќе имаме настап на едно ЕП , али не , морале они Србинот , кој му беше помошник на Жељко Обрадович , али со оглед дека не го гледав натпреварот , бев во град и ги фатив последните 2 мин од продолжението , претходно ми кажаа што направил и Мираковски така да не го обвинувам тренеров али сеуште не е кадарен да води компликаторски тим како нашиов , а го имаме , квалитетен е до Муда . И кога дојдов дома , татко ми ми вика Тасовски скоро и да не играл , па се чува ли таков ѕвер на клупа . . . проклета да е среќата која очајно и фали на оваа Репрезентација .

Добри се португалците нема збор, за тоа ама сметам дека сега имаме една покомплетна Репрезентација од тогаш, минатиот пат изгубивме таму 18 разлика ама дома ги тепавме 20, се надевам дека оваа година тоа нема да се повтори, мислам на катастрофалната игра во Португалија нормално, и по ова што го видив денес оптимист сум дека можеме победиме таму, пред се мислам дека ќе ги доминираме под обрачите со Гечевски и Мејси, и Антиќ кој се надевам дека сега нема да направи 5 лични во 2 минути игра.


За Арсиќ некако почнав да го менувам мислењето на подобро, добри совети му даваше на паузите ама нашиве како да не слушаа, пик ен рол еднаш не заиграа, а така ќе ги наполневме, само она говедото Биедринус да излезеше од рекет, а вака си го плескаше Самарџиски како мало дете, и лошо игравме во транзиција, со некои безвезални, избрзани шутеви... нема врска сеа, ќе се поправиме до Среда, има полно простор за оптимизам.

И да, требаше да заигра Тасовски малку, Р. Стефанов се изгуби, одбрана само изигра салам еднаш-два пати и тоа беше, Тасовски барем некоја тројка ќе погодеше, Ристе шутираше катастрофално.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Не го обвинувам Илиевски , цела кариера му ја следам , и во Барса и претходно во Олимпија и сега во Италија , не бил перфектен од линијата за слободни , тоа не му е јака страна , башка и под притисок беше .

едит : За Мираковски ти се однесуваше целиот пост , од фрустрацииве што ги имам со нашава '' среќа '' , не приметив , како и да е , оптимист сум дека ке се пласираме на ЕП , т.е. убеден сум во тоа иако ги мразам овие деморализирачки моменти , али кога се кошаркативе во прашање , некако и се навикнав , за жал .
Ај ако може некој да ја постира целата листа на натпревар што следат , по редослед , и да ми каже како идеше , првиот иде директно или ???

само првиот иде директно

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ
3 септември: Летонија-Македонија
6 септември: Македонија-Португалија
10 септември: Естонија-Македонија
13 септември: Македонија-Летонија
17 септември: Португалија-Македонија
20 септември: Македонија-Естонија
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Tasovski morase da vleze malce mesto Riste toa mu bese najgolema greska na trenerov...Riste e kako muva bez glava na teren se koci... ne treba tolku da go igra vo narednite utakmici:toe:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
A бе и они некеа да промашат лугето. Ама тоа е, спорт е.:toe:
Бај да веј- македонска работа. Мора се живци да ни пукат, мора се да сме на прагот на нешто, а никако чисто некако да си победиме или изгубиме:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom