Кошаркарска репрезентација на Македонија

viola

FORZA VIOLA
Член од
3 февруари 2008
Мислења
485
Поени од реакции
11
toj mirakovski na besilka...sramota e beeeeeeeeee ja ke dadam 1 slobodno
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Абе да му ебам мамето 32 на Антич и Мираковски кретени ејјјј:tapp:
Јас така да го видам со алкохол во рака Мираковски најсериозно ви кажувам ќе му ги сокршам естремитетите :toe:
А и Илиевски не беше подобар од горе неаведените:nesvest:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Добро бе шо серите по репрезентацијата, пола од вас баскет ако имаат чепнато ја се бесам на плоштад.
Па изгубивме и шо, голем кур, тука ќе ги мелиме 20 коша разлика и ко ништо да не било, да изгубиш 1 кош разлика од најголемиот конкурент во гости не е ништо страшно, наредните 2 секако ги тепаме, Португалија дома ни се пациенти, Естонија... што е Естонија?

Имавме шанса да тепаме ама тоа е, прва утакмица е бе, одма се откажавте како финале да сме изгубиле, па и ќе бојкотирале со неодење во сала, ах бре Македонче.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Абе да му ебам мамето 32 на Антич и Мираковски кретени ејјјј:tapp:
Јас така да го видам со алкохол во рака Мираковски најсериозно ви кажувам ќе му ги сокршам естремитетите :toe:
А и Илиевски не беше подобар од горе неаведените:nesvest:
Да не имаше пијанење? :uvo:
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
jas mislam deka latvija e poslaba od drugite dve reprezentacii portugalija i estonija.
sto znaci so sigurnost rebase da ja tepame .no
zdravje boze ,mozebi ke tepame edna od drugite dve reprezentacii.
ne se obeshrabruvajte ima nadezd.cekor po cekor ke se uigraat
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Шо бе ќе му сокршиш ? ? ? Шо да кажаме за Пандев па а ? ? ? цццц сите спортисти пииит он тука го видел оти бил со пиво у раката :nesvest:
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Најбитно е сега главите да бидат ладни, ко ништо да не било.Како и да е овој пораз беше планиран на некој начин.Дома ако ги тепаме ќе бидеме подобри во мегусебниот дуел и што сега.Одиме на победа во сабота со Португалија.Е сега ако направиме кикс, нека му ја мислат...
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
jas mislam deka latvija e poslaba od drugite dve reprezentacii portugalija i estonija.
sto znaci so sigurnost rebase da ja tepame .no
zdravje boze ,mozebi ke tepame edna od drugite dve reprezentacii.
ne se obeshrabruvajte ima nadezd.cekor po cekor ke se uigraat
Не. грешка си.Најдобра е по рејтинг.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Добро бе шо серите по репрезентацијата, пола од вас баскет ако имаат чепнато ја се бесам на плоштад.
Па изгубивме и шо, голем кур, тука ќе ги мелиме 20 коша разлика и ко ништо да не било, да изгубиш 1 кош разлика од најголемиот конкурент во гости не е ништо страшно, наредните 2 секако ги тепаме, Португалија дома ни се пациенти, Естонија... што е Естонија?

Имавме шанса да тепаме ама тоа е, прва утакмица е бе, одма се откажавте како финале да сме изгубиле, па и ќе бојкотирале со неодење во сала, ах бре Македонче.
Да ама ќе изгубиме во Португалија:nesum:
 
V

Viktoranius

Гостин
Доста бе ќе кршеле глави раце незнам ти шо ....

Најмалце имате право да зборувате, ако се тепаше за секој пораз до сеа нашите требаше да беа мртви.

И ај молам ви се немојте со такви коментари ќе кршеле раце нозе глави флаши незнам ти шо. Они барем нешто пробуват да направат за државата, а прашете се вие што сте направиле добро за оваа држава ?
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Добро бе шо серите по репрезентацијата, пола од вас баскет ако имаат чепнато ја се бесам на плоштад.
Па изгубивме и шо, голем кур, тука ќе ги мелиме 20 коша разлика и ко ништо да не било, да изгубиш 1 кош разлика од најголемиот конкурент во гости не е ништо страшно, наредните 2 секако ги тепаме, Португалија дома ни се пациенти, Естонија... што е Естонија?
Имавме шанса да тепаме ама тоа е, прва утакмица е бе, одма се откажавте како финале да сме изгубиле, па и ќе бојкотирале со неодење во сала, ах бре Македонче.
Изгледа некој друг појма нема што се случува во кошарката. Какви ти се тие пацинети кога лани изгубивме и од Естонија и од Португалија. Не е работата во тоа што изгубиле, туку начинот на кој го направија тоа. без желба, мотив...А бе се знае кога играш за репрезентација треба да се игра со 110 %.
И не постои во светот пораз од 1 разлика и пораз од 50 разлика. Пораз си е пораз
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
овој пораз многу боли но тоа е на не добри подготовки и недисциплина на играчите. па видете кога гечевски се приклучи на репрзентацијата, па исто и илиевски, антич се понаша како каубоец и што сакаш ти од сево ова? па пораз нормално, да беја спремни и дисциплинирани ќе победевме со повеќе кошеви разлика.


а сега дали има време да се исправи нешто затоа што естонија и португалија се појаки од латвија.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.727
Поени од реакции
975
Не очекував дека ќе бидиме толкави трупој на натпреваров...катастрофа шут од било која позиција , а да не прам муабет дека скоро сите топки под нашиот кош Летонците ги фатија...со ваква игра АПСОЛУТНО НЕ ЗАСЛУЖУВАМЕ да се пласираме на европско...само Врба , Тоде и донекаде Мејси изиграа колку толку...сите други беа дрва некастрени...иначе она српсконо копиле Антич треба под итно да се избрка од репрезентација...такво гојдо не е за кошарка да игра...одамна ми оди на живци...уште тогаш пред една година кога играше за репрезентација носејќи на главата стегач од Црвена Ѕвезда ( како воопшто го пуштија да игра со таков стегач не ми е јасно )...а за промашените слободни од страна на тој Миракоски ( кој ли е тој...прв пат во животов го видов сега ) и на Илиевски не ми се ни зборува...и немој да кажувате дека трема ги фатило...ај за овај Миракоски за кој шо прв пат слушам ок , ама зарем можи да има трема Илиевски кој шо неколку години игра во најдобрите европски екипи ??
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Да ама ќе изгубиме во Португалија:nesum:
не се трески бе бот тава знаате само да се понижавате ке изгубаме дадејте храброст малко јас никојпат у мојо живот не сум се испонижил а он Ќе изгубаме треба да кажете ке ги посераме а не да изгубаме ејјјјјјјјјј македонче македонче :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom