Сонови, толкување на сонови

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
леле колку грда ноќ! сонував како една моја блиска личност се обесила! хорори! се испотресов...:uvo:
шо значеше смрт, или самоубиство на сон?
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
обично кога сонуваш лошо за некоја личност,всушност значи мноогу добро..ако сонуваш дека таа личност умира со тоа и го продолжуваш животот или ако е нешто лошо всушност нешто многу добро ќе и се случи на таа личност

а што значи нон-стоп да сонуваш како се бакнуваш со некоја непозната личност кој всушност во сонот ми е дечко?скоро секоја вечер ми се дешава!!
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
1. сон : како имам собраќајка нешто со големи последици
2. сон :излагам од кола и една другарка залетана како ме залапува, ама она толку возбудена што не ме пушта воздух да земам, а после тоа јас ја гледам толку збунето и се разбудив

1.Ocekuvaj vo skoro vreme golema dobivka.

2.vo vtoriot son imas kavaga.Vnimavaj kako se odnesuvas ne si sekogas ti vo pravo.Nauci da popustas.
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
сонував многу чуден сон...
ја сонував мојата свадба, јас бев облечена во венчаница бела, бев во црква (но не беше како кај нас туку како во странство што се црквине, каде те носат до олтар), до олтарот ме однесе еден непознат човек, но додека се идев накај олтарот во мене чувствував тежина, не сакав да се сличи таа венчавка, ама си велев срамота е сега да се откаже има многу народ, кога идев накај олатрот таму немаше никого, кога стигнав се појави и он (дечко ми) и како се набрзина да помина и како и на нему да не му беше убаво... после тоа јас бев на страна застаната и слушам како луѓето зборуваат дека било многу убава свадба, а јас само си реков барем едно оро да изиграв, моја свадба беше а ја ич не се расположив... и после се тоа оддеднаш се најдов дома и во вецето видов лилјак и викнав по мајка ми... и толку! дај те молам пиши ми што значи, имам слушано дека не чини...
позз...
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
A sto znaci koga vozis kola i onaka ugornica trgnuvas i pocnuva kolata da se vraca nanazad i nemoes da ja dopres
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
сонував многу чуден сон...
ја сонував мојата свадба, јас бев облечена во венчаница бела, бев во црква (но не беше како кај нас туку како во странство што се црквине, каде те носат до олтар), до олтарот ме однесе еден непознат човек, но додека се идев накај олтарот во мене чувствував тежина, не сакав да се сличи таа венчавка, ама си велев срамота е сега да се откаже има многу народ, кога идев накај олатрот таму немаше никого, кога стигнав се појави и он (дечко ми) и како се набрзина да помина и како и на нему да не му беше убаво... после тоа јас бев на страна застаната и слушам како луѓето зборуваат дека било многу убава свадба, а јас само си реков барем едно оро да изиграв, моја свадба беше а ја ич не се расположив... и после се тоа оддеднаш се најдов дома и во вецето видов лилјак и викнав по мајка ми... и толку! дај те молам пиши ми што значи, имам слушано дека не чини...
позз...

Tvojata vencavka sto si ja sonuvala vo realnosta ke ti donese grizi.Najverovatno ljubovni,bidejki decko ti se javuva vo sonot.Se nadevam deka brzo ke se resat problemite i nema da bide nisto poseriozno.
Liljakot znaci bolest.Vnimavaj na tvoeto zdravje.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.737
Поени од реакции
9.729
Сонував како сам си извадив дел од раката, во пределот на рамото. Делот што го извадив беше како дел од рака на кукла. После пробав да го вратам али не можев, ми рекоа дека само ќе си заздраве. Што значи?
 
N

NightFuneral

Гостин
А знае ли некој да ми каже шо значи ако фатиш бидермаер на сон?Иначе не планирам да се мажам:)
 

bodlikav

a.k.a C.Ronaldo
Член од
25 јануари 2007
Мислења
529
Поени од реакции
6
Ја некогаш што сум сонувал и тоа се остварувало. на пр: сонував како едно дете седи до еден споменик, тогаш беше слава нешо мислам, и утредента одам ја таму и го гледам истото дете у иста позиција седи до споменикот :S сум имал повеќе вакви сонови.

А исто бајаги време сонувам како паѓам од високо и никако да паднам =(
 

proxx

The Hardcore!
Член од
1 март 2007
Мислења
226
Поени од реакции
4
Ја некогаш што сум сонувал и тоа се остварувало. на пр: сонував како едно дете седи до еден споменик, тогаш беше слава нешо мислам, и утредента одам ја таму и го гледам истото дете у иста позиција седи до споменикот :S сум имал повеќе вакви сонови.

А исто бајаги време сонувам како паѓам од високо и никако да паднам =(
Ова ми се има случувано и мене.
Иначе вакви сонови се викаат Deja Vu (веќе видено)
Го сонуваш она што ќе се случи..
Јас еднаш сонував дека пред мене се судриле Peugeot 106 и Yugo, и дека тој во југото бил тешко повреден..
После коа станав, мајка ми ме прати по леб.. и ја се симнувам пред зграда, таман да преминам улица пред мене се слупаа, сум се чудел..

Иначе тоа што го сонуваш дека паѓаш, мислам дека значи дека ќе ти се случи нешто лошо, ама не сум сигурен. Зашто јас сонував дека еден мој другар го бркаат џандари и он се качува на кула и паѓа од кулата ама не падна, тука се разбудив, и после тоа идам му кажувам... Вечерта излегле негде, се испотепале.. он го јадел стапот..

Поздрав
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
omg...грозен сон имав....
сите мои(тато, мама и брат ми) умреле...не знам од шо...јас кога влегов дома се беше црно, гарнитури, ѕидови...и на троседот имаше некое ливче, не ми текнува што пишеше само беше нешо како in memoriam.памтам дека плачев многу, цело време, и после излегов до надвор плачејќи и се разбудив

а вториот сон....се префрлив да учам во друго школо, во друг град и ме пуштија во интернатот. Ама повеќе згради е интернатот и не можам да се снајдам. Многу време лутав низ зградите...ја барав соба бр11. и влегов во главната зграда, најголемата и видов на табла соби од 10 до 20. се израдував, во главната зграда ќе сум, кај што се запишував за на школо и почнав да ја барам собата, ама никако да ја најдам. Прашав таму еден професор и ми кажа соба бр11 не е тука, јас ќе те однесам. и ме носи накај друга зграда и по патот ми вика ти тука нема да издржиш, бродот(како во луна парк брод шо се ниша имало, ама јас не го видов) е до тебе и многу гужва е тука. кога ме однесе пред зградата..лудница! сите беа македонски муслимани-торбеши, и не се знаеше кој што прави, се тепаа, кршеа.ми стана страв... имаше огромен кош, ама го соборија и почнаа да го влечкаат накај оградата. обична ограда беше, жичена, а после неа огромен простор, ко бескрајна ливада, само не толку зелена туку обично, ко на есен, каде се гледа земја, каде трева....

овие сонови ги сонив вторник спрема четврток...ако значи нешто....
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
сонував гребка сум гребал и ми се паднале 10 000 денари....cool сон.
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
bas denes sonuvav kako spijam i izleguva zmija od pod krevetot i me kasnuva na desnoto stapalo, i posnalo toa da me cesa, i kako mu potecelo toa mest, zmijata bese zeleno zolta i malecka:D
kojznae so ke da e, vazno znam zmija arno ne e:D
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
ќе може ли некој да ми каже што значат тие сонови погоре плс???
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Вчера сонував дека на училиште еден мој другар се довикувал со некој од прозорецот и паднал долу од втор спрат....Потоа со трчање сум слегол јас долу да видам што се случи и веќе имаше стигнато амбуланта и го зедоа другар ми.... после некое време истиот ден тој се врати на училиште......anyone????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom