Сонови, толкување на сонови

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ја во период од еден месец 8 пати сонував како се шетам и бакнувам со една другарка, за месец дена после тоа испадна се заљубив во неа. Има нешто тука или чисто еротски нагони некакви се во прашање?

Прашувам затоа што сега нешто слично ми се случи веќе двапати, па почиња паника да ме фаќа:icon_conf, ама се додека не се осум пати можам да спијам мирно. Ама кажете има поврзаност некаква ова или лупам трупости?
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
А што значи тоа што често сонувам дека бегам од некоја непозната личност и чувствувам голем страв ... ?

Stravot znaci deka ke bidete iznevereni od strana na prijatel ili partner,nekoj koj vi znacel i ste mu veruvale.

La Espanola
Samo volk znaci dobra rabota,nesto dobro ke ti se sluci.
A ako mi go opises podetalno ke ti kazam poveke.Na primer dali zavival,dali si se borela so nego,si go ubila li,dali ste begale od bolkot i sl.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Сонувам...често сонувам собири на луѓе, јас и мои пријатели, познаници, нови личности кои во таа реалност ги познавам...други светови, конструирани според димензиите во моите фантазии, со тие дворци и градини со светилки во сите бои и вечна ноќ, тешко оловно море и темно небо излезено од нив, или пак у друг наврат некоја стара, средновековна готска зграда со премногу спратови и станови и сите ние живееме таму, и не обучуваат за нешто на кое никогаш не се сеќавам...и секогаш, секогаш некаква катастрофа се случува, или нечија dirty laundry излегува на виделина, или морето ми го поплавува дворецот, и сите врски шо постојат меѓу луѓето се изобличуваат, што се случува?, секогаш постои одвратна мачнина на крајот од сонот...
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Сонувам...често сонувам собири на луѓе, јас и мои пријатели, познаници, нови личности кои во таа реалност ги познавам...други светови, конструирани според димензиите во моите фантазии, со тие дворци и градини со светилки во сите бои и вечна ноќ, тешко оловно море и темно небо излезено од нив, или пак у друг наврат некоја стара, средновековна готска зграда со премногу спратови и станови и сите ние живееме таму, и не обучуваат за нешто на кое никогаш не се сеќавам...и секогаш, секогаш некаква катастрофа се случува, или нечија dirty laundry излегува на виделина, или морето ми го поплавува дворецот, и сите врски шо постојат меѓу луѓето се изобличуваат, што се случува?, секогаш постои одвратна мачнина на крајот од сонот...

Kolku sto razbrav vo sonot si staven na maki,trpis nekoi macnini.Toa bi znacelo deka vasiot partner ke ve fati vo nekoi nedozvoleni raboti.
I vnimavajte so kogo se druzite,pazete se od losi luge.
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Аман со вие кифли ми скурчија! Цело време кифли сонувам :toe: Постојано чекам пред некоја пекара и кифли купувам, некогаш го сонувам и делот кога јадам некогаш не, ама битно се кифли има! И....некој да знае шо би требало да значи?
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Сонуев дека една кинеска девојка бега пред агрсивната јапонска армија,која напредува после победата над кинеската армија.Она се криеше зад една карпа,остана таму и го осекав нејзиниот страв.
После тоа ме разбудија,а следниот...епа премногу беше долг и бизарен,пошто вклучуваше присилна употреба на хероин...:toe:
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
Вчера сонував многу језив сон..Обично не обрнувам внимание на соновите и не им придавам никакво значење...но вчера тоа што го сонував...ако некој знае да ми каже што може да значи...
Значи вака...сонував како дошол св.Петар и ме прашал дали знам кој е,јас му одговорив дека знам и тој ми рекол епа дојдов по тебе...и јас му викам како дојде по мене,уште ми е рано...имам уште многу да живеам,млада сум и после тоа веднаш се разбудив...цел ден се чувствувам зашеметено од сонот...кога се разбудив солзи ми дојдоа од тој необјаснив страв во сонот...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Сонував како треба негде да идеме на излет со х луѓе , кога отидофме на едно место дојде најпрвин волк и почна да ми рже , еден од тие што беа со мене го фати за опашката и го влечеше наназад , кога се повратив наназад јас, стоеше т.е. седеше едно куче ( кафеаво ) и почна да ме лиже по раката .... ако може помош !? поздрав
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Целиот мој живот сонувам само трагедии некои. Се само се дешаваат некои пожари неуспеси во животот мој како и на другите.
Последно сонував како сум се наоѓала во некоја куќа која била претворена како диско нешто или ноѓен клуб што и да е беше со црвено осветлување и се внатре беше со изроди како оние од филмот 13 духа со стаклената куќа, некој со ножичи во око друг со нож трет цел избоден и на неколку пати во сонов ми доаѓаше слика како на мојот или креветот на премногу блиски личности лежи мртво чупе како девојчето од филмот прстен само овој пат ликот откриен.
Знам изгледа смешно можеби али не ми изгледаат на арно и кога ќе ми текни цела се наежувам и се чуствувам чудно. Хорор филмови не гледам воопшто затоа што знам ќе биди уште полошо.
Ве молам што би можело да биди:toe:?
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Аман со вие кифли ми скурчија! Цело време кифли сонувам :toe: Постојано чекам пред некоја пекара и кифли купувам, некогаш го сонувам и делот кога јадам некогаш не, ама битно се кифли има! И....некој да знае шо би требало да значи?
Не е убаво на сон да јадеш нешто.Викаат дека тоа биле јадови,грижи.Значи некогаш ке гледаш или ке слушаш за некои проблеми а некогаш и ти ке ги имаш на твоја глава.Жал ми е.
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Вчера сонував многу језив сон..Обично не обрнувам внимание на соновите и не им придавам никакво значење...но вчера тоа што го сонував...ако некој знае да ми каже што може да значи...
Значи вака...сонував како дошол св.Петар и ме прашал дали знам кој е,јас му одговорив дека знам и тој ми рекол епа дојдов по тебе...и јас му викам како дојде по мене,уште ми е рано...имам уште многу да живеам,млада сум и после тоа веднаш се разбудив...цел ден се чувствувам зашеметено од сонот...кога се разбудив солзи ми дојдоа од тој необјаснив страв во сонот...
Како некоја стара баба сум станала.Ама мислам дека прво треба да отидеш во црква и да запалиш свека кај иконата на Св. Петар.Може сонот значи дека долго не си била во црква.Потоа мислам дека веке нема да го сонуваш.Ако пак го сонуваш,однеси нешто во црква,зејтин или нешто друго.Прашај некој од постарите баби, дедовци ке ти кажат.
А има и друга опција.Можно е да зпознаеш некој Петар или нешто такво...
Јас еднаш сонував светци и бев во црква.Повеке не ги сонував.
 

OffLine

Worminkle UniversitY
Член од
27 септември 2007
Мислења
161
Поени од реакции
0
сон ко сон ништо не значи. не памтам дека сум сонвал можи едно да не претерам 9-10 години.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
125
Поени од реакции
0
Професорката по психологија секогаш ни вели дека соновите имаат многу големо значење. Често имам кошмари и досега ми се има случено околу 4 пати кошмарот за не полн ден да ми стане стварност. Се плашам од тоа. Секогаш соновите си ги толкувам како некоја порака или предупредување за нешто. Сакам кога сонувам убави сонови, бидејќи кога ке се разбудам се чувствувам исполнето.:pipi:

Кога гледам психолошки филмови, вечерта кога ке легнам да спијам, верувале или не го сонувам целиот филм но како тоа да ми се случува мене и на мои блиски луѓе. Неможам да си го објаснам ова
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Јас па цело време само заби сонувам како вадат... Првиот пат мене ми се појавило некое мало запче меѓу првите два и сама сум си го извадила, после другарка ми ја сонував без песјаците, и третиот пат ја бев со скршен заб, мислам дека беше тој вториот... Што значи ова?
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Јас па цело време само заби сонувам како вадат... Првиот пат мене ми се појавило некое мало запче меѓу првите два и сама сум си го извадила, после другарка ми ја сонував без песјаците, и третиот пат ја бев со скршен заб, мислам дека беше тој вториот... Што значи ова?
Од тоа што сум запамтил, ако сонуваш дека се гледаш себеси во огледало со скршен заб тогаш ќе умре член од фамилијата. Ама пак оставам на Tweety да одговори (=
 

Kajgana Shop

На врв Bottom