Сонови, толкување на сонови

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
сонував дека креветите во мојата соба ( сини ) сум ги извал и со СВОИ пари сум купил зелени и реков ВАКА ИЗЛГЕДА ПОУБАВО
:toe:

а изгледаше ко џупска тенекија:pipi:
 
Член од
19 јули 2007
Мислења
551
Поени од реакции
2
Dodeka ucev u Skopje na faks neli bev smesten vo stiv u soba so uste trojca cimeri tie bea od prilep treta godina a jas bev brucos bea odlepeni nacisto edniot bese malku poglup taka...:vozbud: i se budime edno utro site i edniot cimer sto mi bese mu veli na drugarot(cimer) abe vcera soniv eden mnogu strasen son sonuvav kako mi doaga eden covek se soblekuva i jas mu go baciv k_ro ama samo go dobrev do usta i odma se razbudiv i mu veli aj kazi mi sto moze da znaci toj son ovoj drugiot mu vika: toa znaci deka si peder:pos: sum se otepal od smeenje.:pos: :pos:
E sea aj ako nekoj znae sto toa svarno znaci neka pise:helou: pa da mu kazam iako mina edno 2 godini ama sigurno pak ke saka da znae:wink:
 
B

black angel

Гостин
mozda e smesno no mene mi dojde cudno sonuvam kako eden nepoznat covek mi go sece himenot i del od organot!sto moze da znaci?bez zezancii
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Сонував многу долги и тесни улици...се возев со кола и излегов од прозор и почнав да идам пешки и накај мене доаѓаа некои луѓе,а пред мене трчаше некој човек во црн мантил...ама мантилот не му беше до доле(до нозете)туку до пола....

Ај ако може некој да го протолкува...
 

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
mozda e smesno no mene mi dojde cudno sonuvam kako eden nepoznat covek mi go sece himenot i del od organot!sto moze da znaci?bez zezancii
Според мојов соновник тоа што во сонот си дефлирорана значи дека ќе претрпиш голем срам, а бидејќи лицето кое го сонуваш е непознато наводно ќе имаш интимна врска со лоша личност[FONT=&quot]. [/FONT]
 

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
Сонував многу долги и тесни улици...се возев со кола и излегов од прозор и почнав да идам пешки и накај мене доаѓаа некои луѓе,а пред мене трчаше некој човек во црн мантил...ама мантилот не му беше до доле(до нозете)туку до пола....

Ај ако може некој да го протолкува...
Те очекуваат долги безгрижни денови, но патеката е тесна, така да - може да претрпиш и некоја загуба. Возењето во кола означува патување, големи промени. Тоа што прозорецот бил отворен значи дека ќе чуеш добри вести, а бидејќи потоа си почнала да пешачиш, внимавај! - не попуштај на никого и одложи ја предвидената работа! Си видела човек како трча - не занемарувај ги секојдневните обврски, во никој случај не ги оставај до пола, бидејќи мантилот значи тага, срам, сожалување, измама, штета.
Се надевам нешто се погоди...:smir:
 

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
сонував дека креветите во мојата соба ( сини ) сум ги извал и со СВОИ пари сум купил зелени и реков ВАКА ИЗЛГЕДА ПОУБАВО
:toe:

а изгледаше ко џупска тенекија:pipi:
Наместен кревет, па плус и со зелена прекривка значи дека иднината ептен ти се насмевнува! :wink: Бидејќи парите кои во сонот ги трошиш се твои, имаш изгледи за добивка која сам си ја овозможуваш. Тоа што новата атмосфера во собата изгледала како „џупска тенекија“ а тебе сепак ти се допаднала, значи дека цврсто ќе одиш кон целта, без да ти смета туѓото мислење. Супер :helou:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Како уствари дојде ти на сон?
Не сме се виделе премногу време за да можам да кажам дека си ми оставила некој впечаток,не сум размислувал за тебе веке можеби неколку месеци,само еднаш сме се разминале низ чаршија.
Не ми е јасно од каде ја вади сликата за тебе мојот мозок?Не те сонував кога бевме заедно,не те сонував кога раскинавме,те сонувам сега после две години од сето тоа...е стварно не ми е јасно.
А убаво се осекам откако станав...:smir:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
dali nekoj znae sto znaci da sonuvas kako ti paga kosa...sonuvav edna licnost kako i pagase kosata, ustvari taa sama si ja trgase .....i sve vrace....
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Пак сонувам луге од средно школо.
Не знам шо значи воа,олку не ги сонуев кога учев со нив.
Прво имаше некаква забава,па се карав со тато оти сакаше да ме однесе на таа забава,и сакаше да ми кажуе шо да облечам и слично,а мразам така...а после,и дадов некој подарок на девојка ми(тогашната),нешто како некое ташниче,па луге идеа и и го фрлаа подароков насекаде,а она трчаше и си го собираше и нонстоп повторуеше дека не го прави тоа оти ме сака,туку од некакви си други причини...ништо ама не разбирам од воа,ама не ни ми е гајле,интересно ми е да го напишам само.
 
V

Viktoranius

Гостин
Луѓе а ви се случило ли на пример да сонувате некој да ве гони или да ве преплашува и вие да бегате, а во тој истиот момент да сватите дека сонувате?
На мене еднаш така сонував дека ме гонат по патишта, ама во следниот момент сватив дека сонувам и им се вратив да се тепам:toe: стварно неопишливо нешто.
А веке се научив да сонувам тоа што сакам.:vozbud:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.387
Поени од реакции
25.166
Сонував кај што имам роденден. Некој да протолкува. :D
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
vecra maz mi sonuval son i me isplasi pa ako znae nekoj neka go protolkuva pls...
sonuval kako sme se razdelile,jas sum se vratila kaj moite(ziveat vo drug grad).posle nekoe vreme se srekavame jas i toj na nekoja zabava na koja e prisutna celata negova familija koja celo vrem,se smeela poradi nesto.sme pocnale da se karame mn,i jas sum pocnala da begam od nego.trcal po mene ama nikako da me fati.me videl kako se presoblakam 4 pati vo 4 razlicni nesta.posleden pat sum oblekla bel fustan(toa me plasi bidejki mislam deka e los znak),i toj pocnal da mi se dere da go soblecam i posle se razbudi...
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
па карањето мислам дека не е ништо посебно...ема да се карате...
бел фустан...лоша вест мислем дека значеше...
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Lele sonov be...
Znaci se naogam na nekakvo si predavanje, valjda na fax ali vo ogromna prostorija so mnogu luge... I negde na sredina od predavanjevo kao profesorive kanat gosti i vleguvaat nekoi peaci-akrobati... Edniot ide nakaj mene mi pee me zema za raka me nosi na sredina me kreva i samo drzejki me so ednata raka me vrti nad nego visoko... Ja zatvaram oci uzivam momentalno otvaram ama mi se vrti pa pak gi zatvoram... Posle taka so zatvoreni prodolzuvam da uzivam... shiram race... I kako posle nekoe vreme zabavuva tempo da me spushti arno ama premogu zabrzano me spushti i jas direktno so nozete na podot se obidov da slezam a niz glava mi pomina deka prvo treba da otskoknam pa da se prcvrstam za pod... Ama vekje beshe kasno, premnogu zabrzana se udriv tamu vo nesto, odletav potocno vo nesto.. i stanuvam otvoram usta i gledam eden zab padnal, posle otvoram pak uste eden i taka uste dva... Nemashe bolka...

Nekoj please... :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom