Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
13 јули 2006
Мислења
15.283
Поени од реакции
18.110
Драга ова Британскиве медиуми опседнати се со ајвар. Но, научив нешто ново.
Црвен кавијар :)

The word "ajvar" comes from the Turkish word havyar, which means "caviar". According to some explanations, it bears that name because peppers and oil were expensive and considered a luxury in Belgrade at the end of the 19th Century and kafana (traditional Serbian eateries) marketed the orange spread on their menus as "red pepper caviar".

 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.800
Поени од реакции
24.713
Дознав дека сум месечар. Не одам никаде, ама пишувам на форумов. Пример, немам никаква меморија дека сум ги напишала овие два поста, а дознавам за нив ден потоа, откако добивам нотификации од лајкови за истите.

„Жено, тури по една чаша кромид!“
Де уште кажувај за курвите...
За волја на вистината, ова е напишано неколку часа откако сум си легнала да спијам. Сва збуњена...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.897
Поени од реакции
35.740
Сум ја љетил >15к километри преку плочава, и дојде време да ја сефтосаме. Чунки деновиве битни работи се случуваа/и ќе се случуваат :D
1651662071670.png

П.С и Војче во позадина :D
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.655
Поени од реакции
6.110
Од убавото друштво на Ауслендери и Германци, ликови вредни за кајгана пост ми се:
1. еден лик од Азија со потекло од земја чие што име завршува на Стан, дали е Казакстан или Таџикистан, или некоја трета не се сеќавам.
2. Субмисивен Германец.
Типов од земјата на Казаците, зборува руски, е Русин во обид. Иако има коси очи. Се дружи со германецот Михаил и пријателствово му е како садо-мазо врска. Михаил можи и ништо да не направи, овај пак ќе му одговори со: Michail wieso bist du so ein pussy!! Михаил можи само да вдиши и да издиши и овај пак ќе го праша зошто е такво пичкиште.
Рткава со руски амбиции пред месец дена се мавна на кец, па Макаил субмисивно ги мавна, своите руси коси на ќец. Азиецот му е идол. Тотем.

Вечерва врват во холот пред мојата соба. Ми велат добро вечер. Им враќам добро утро. Се разминуваме. Dumb is never cute. Gott sei Dank, имаме Италијанци, Романци + свесни Германци во дружина.


italians do it better
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.253
Поени од реакции
10.892
Драга,

Утре не е први и не е понеделник, али ја од утре сум на диета. Поствелигденски секој ден сум тргнала по кафани и ресторани, плескавици, ребра, пити, пици, палачинки, вафли, крофни, баклави! Максимумот го достигнав, доста е, од утре сум на салати, вода и кафе! И мора да се почне со џогирање. Прасечко сум станала.

 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.430
Поени од реакции
1.994
Драга Теа Модерна,

Не можам да и пишам порака на Aceso. Well that sucks.

Туку ај да не биде дека се жалам само, супер си поминав у неделата на Mayhem. Конечно го видов Атила у живо. И си купив маици, на среќата и немаше крај. Се надевам дека пак ќе ги глеам за три месеца.

Иако мора да спомнам дека прилично многу ме изнервираа алфите шо ме застанаа и претресуваа таму одма пред МКЦ. На оваа возраст ич не поштуем такви срања.

Ви пожелувам убав ден. Keep on headbanging.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.653
Поени од реакции
23.688
Драга,

рандом девојка ми стави оганче на сторито од вчера од Виноскоп. Дали сака да ме викне на дејт со потенцијал за нешто сериозно или сака само да ме легне ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom