Zamunda.net (официјална тема)

Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Пробај замунда, или било што каде серверите или пиерсите се блску македонија.

На ипторрент и торрентлич скоро и да неможе над 900 кила да ти оди.

Аза да видиш колку имашпуштено влези во контрол панелот на рутерот, таму некаде мора да пишува колку имаш пуштено на линијата од тхоме.
Ниту на замунда не крева над 850.
Инаку на ова мислиш?

 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Штотуку се приклучив на Torrentleech. добивајќи инвајт. Филингот е прајслес. Летаат. А изборот на торенти е бесконечен. Над 26.000.




Јас имам Кал енд сурф + и никогаш не се надкачил над 850. Можеби не поддржува линијата над 850
е тоа ќе да е, далечината ко што кажа Дуле.

Па од палење на компјутерот до гасење уторрент работи, ги гасам кога ќе нема веќе личери торентите, ама имам континуирано други што сидаат.



Замунда серверите им се гоеогравски поблиску до нас и затоа стига максимум, на ипторрентс нема да може да постигне толу баш заради тие геогравски причини.
Ама зошто секој торент е добро сидан, неможе да се деси торент споро да се спушта.




Тоа нема врска со лимитот воопшто.
Асе во повеќеделови т.е. партови за да можеш дел по дел да ги симињаш, да не заглавиш со слабо ратио.
Плус се гледа не си баш за вакви тракери на ипторрентс до сега не си дал ни мегабајт, а е 10 пати позаситен од замунда што значи давањето е 10 пати потешко.



Па може зошто да не, имаш 10 мегабита:
10:8=1.25
1.25x1024=1280 килобајти
загуба од 15%:
1280-15%=1088.

Ете ти, значи буквалниот максумумна интернетот ти е одприлика 1100.



Па баш и не е голем, на замунда има преку 60 000 на ипторрентс преку 80 000, ама добро е што ги чистат на торрентлич непотребните работи и има само тоа што треба.





Пробај замунда, или било што каде серверите или пиерсите се блску македонија.

На ипторрент и торрентлич скоро и да неможе над 900 кила да ти оди.

Аза да видиш колку имашпуштено влези во контрол панелот на рутерот, таму некаде мора да пишува колку имаш пуштено на линијата од тхоме.
у исто време симињав и од замунда и ми секна и сеа 2-3 торенти ми паднаа одма на 20кпс, странава кајгана ми ја отвара 30 сек.
значи 150 гига исцицав на 10 дена пред крај на месецов.

па ондак ако имате acc на Хрватскиве за боље, или ни таму не се боље од Бугарскиве... како и да е веројатно за овој пакет максимумот е 1000че, за оптиката ќе видиме.

знам дека не е соодветна тема али кажете за од тихоум кај има за проверка на даунлодот месечен т.е. сообраќајот?
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Ја си иам акаунт мој не го даам и никогаш немам алпоадирано...
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
306
Поени од реакции
11
Ниту на замунда не крева над 850.
Инаку на ова мислиш?

Па не ти е 10 мгабита тебе затоа.

тебе ти е 766 / 8188 т.е имаш точно 8 мегабита даунлоад.
а треба 766/ 10230 да ти биде одприлкиа за да имаш 10 мегабита даунлоад.


у исто време симињав и од замунда и ми секна и сеа 2-3 торенти ми паднаа одма на 20кпс, странава кајгана ми ја отвара 30 сек.
значи 150 гига исцицав на 10 дена пред крај на месецов.

па ондак ако имате acc на Хрватскиве за боље, или ни таму не се боље од Бугарскиве... како и да е веројатно за овој пакет максимумот е 1000че, за оптиката ќе видиме.

знам дека не е соодветна тема али кажете за од тихоум кај има за проверка на даунлодот месечен т.е. сообраќајот?
Има хрватски тракер www.torrenthr.org, ама нема торренти избор, ни пак многу членови.
А за проверка ти кажаа на форумов едно 5 пати до сега:helou:.
 
Член од
3 април 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
Moze li nekoj da mi dade acount na Zamunda.net.
Mojoe mi go blokiraa, a mi treba.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Дајте нешто покана ова-она?
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Rating: 0.002 Uploaded: 36.72 MB Downloaded: 15.55 GB
tooooooooooooooooooo:givemebeer:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Дајте нешто покана ова-она?
Имам покана за на свадба кај некој трет - четврт брачед за на 15 сти Мај (не планирам да одам) па ако немаш ништо во план...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Пуштија и златни торенти - кои се free-leech. Воглавно HD/Blu-ray филмови над 10 гига, ама интересно беше што и двата златни торенти кои ги видов, немаат сидери, туку само по 8-9 личери. :)
 

Macy Luv

hip hop dance
Член од
28 декември 2009
Мислења
33
Поени од реакции
1
Пуштија и златни торенти - кои се free-leech. Воглавно HD/Blu-ray филмови над 10 гига, ама интересно беше што и двата златни торенти кои ги видов, немаат сидери, туку само по 8-9 личери. :)
Што значи ова?
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130

Kajgana Shop

На врв Bottom