Zamunda.net (официјална тема)

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Rating: 3.795 Uploaded: 2.85 TB Downloaded: 769.11 GB so fejk upload
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
нц нц хаха не бива од вас луѓе :)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
А шо ви е филмот со рејтинзите? Или чекате зеленки со кул коментари:kesa:
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
А шо ви е филмот со рејтинзите? Или чекате зеленки со кул коментари:kesa:
А ти мудар си така? Со што те хранат?
Не се рејтинзи иначе,рејтио е. Разлика меѓу даунлоад и аплоад. Ако аплоадот ти е под 0,6 те банираат,освен ако видат дека ги сиидуваш торентите 24 саати најмалку.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
А ти мудар си така? Со што те хранат?
Не се рејтинзи иначе,рејтио е. Разлика меѓу даунлоад и аплоад. Ако аплоадот ти е под 0,6 те банираат,освен ако видат дека ги сиидуваш торентите 24 саати најмалку.
Рама маргарин:motor:
 
Н

'Никола'

Гостин
Кажете ми како да направам да ми се зголеми аплоад брзината. Никогаш не ја ограничувам, секогаш ги сидувам торентите, ама не качува поголема брзина од 2kb/s.:toe: Не сакам да ме банираат, но имам 49GB спуштено, а околу 200mb аплоад.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Среќа што имаат топ порниќи,иначе до сега ќе бев баниран :pipi::kesa::smir:
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Кажете ми како да направам да ми се зголеми аплоад брзината. Никогаш не ја ограничувам, секогаш ги сидувам торентите, ама не качува поголема брзина од 2kb/s.:toe: Не сакам да ме банираат, но имам 49GB спуштено, а околу 200mb аплоад.
Ако сакаш да го зголемиш ратиото пробај да даунлоадираш торенти кои имаат многу мал број сидери а голем број личери. Откако ќе го даунлоадираш остави го да се сидува. Ќе видиш како крева аплоад брзина над 40 кб.
Инаку на замунда е глупаво што немаат фрилич торенти. На тие торенти се брои саму аплоадот, а не и даунлоадот.

Може да ми го банираат јузерот ако не правам доволно аплоад?!
Секако дека може. Во FAQ пишува дека ако ратиото ти е помалку од 0.4 имаат право да те банираат.
 
Н

'Никола'

Гостин
Ако сакаш да го зголемиш ратиото пробај да даунлоадираш торенти кои имаат многу мал број сидери а голем број личери. Откако ќе го даунлоадираш остави го да се сидува. Ќе видиш како крева аплоад брзина над 40 кб.
Инаку на замунда е глупаво што немаат фрилич торенти. На тие торенти се брои саму аплоадот, а не и даунлоадот.
Фала многу.:smir:
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
306
Поени од реакции
11
На замунда нема одредено правило за ратио колку може да ти биде, ама ако претрувате, порано или подоцна ќе ве банираат.

Иначе еве ме и мене.

Rating: 3.358 Uploaded: 480.80 GB Downloaded: 143.20 GB

Малку ја запуштив замундава.
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
394
Поени од реакции
222
ating: 0.065 Uploaded: 35.40 GB Downloaded: 546.46 GB
pa ne sum baniran:))
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Дуле, отприлика колку време ги оставаш да сидаат и и тракираат?

јас кога го симнав Шатер ајланд на замунда го остаив 7-8 саата, ми напраи аплоуд 500мб

иначе од it-torrents го симнав Green Zone и макс. што се качи беше 800мпс за разлика од замунда и арена кај што ми оди и со преку 1000 а некад и 1100мпс.

дали ради тоа што пред крај ми е лимитот или се реално послаби незнам, али вие ги праевте далеку поквалитетни од замунда, и плус тоа ми го симиња на 10 дела у сцени ебаго :toe:
___________________________________________

екстра прашање -

за тие што имате макс150ка, дали ви се случило некад да ви качи даунлодот над 1100мпс и како тоа ви успеало!??

мене тоа ми е максимумот засеа.
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Штотуку се приклучив на Torrentleech. добивајќи инвајт. Филингот е прајслес. Летаат. А изборот на торенти е бесконечен. Над 26.000.


Дуле, отприлика колку време ги оставаш да сидаат и и тракираат?

јас кога го симнав Шатер ајланд на замунда го остаив 7-8 саата, ми напраи аплоуд 500мб

иначе од it-torrents го симнав Green Zone и макс. што се качи беше 800мпс за разлика од замунда и арена кај што ми оди и со преку 1000 а некад и 1100мпс.

дали ради тоа што пред крај ми е лимитот или се реално послаби незнам, али вие ги праевте далеку поквалитетни од замунда, и плус тоа ми го симиња на 10 дела у сцени ебаго :toe:
___________________________________________

екстра прашање -

за тие што имате макс150ка, дали ви се случило некад да ви качи даунлодот над 1100мпс и како тоа ви успеало!??

мене тоа ми е максимумот засеа.
Јас имам Кал енд сурф + и никогаш не се надкачил над 850. Можеби не поддржува линијата над 850
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
306
Поени од реакции
11
Дуле, отприлика колку време ги оставаш да сидаат и и тракираат?
Па од палење на компјутерот до гасење уторрент работи, ги гасам кога ќе нема веќе личери торентите, ама имам континуирано други што сидаат.

иначе од it-torrents го симнав Green Zone и макс. што се качи беше 800мпс за разлика од замунда и арена кај што ми оди и со преку 1000 а некад и 1100мпс.
Замунда серверите им се гоеогравски поблиску до нас и затоа стига максимум, на ипторрентс нема да може да постигне толу баш заради тие геогравски причини.
Ама зошто секој торент е добро сидан, неможе да се деси торент споро да се спушта.


дали ради тоа што пред крај ми е лимитот или се реално послаби незнам, али вие ги праевте далеку поквалитетни од замунда, и плус тоа ми го симиња на 10 дела у сцени ебаго :toe:
Тоа нема врска со лимитот воопшто.
Асе во повеќеделови т.е. партови за да можеш дел по дел да ги симињаш, да не заглавиш со слабо ратио.
Плус се гледа не си баш за вакви тракери на ипторрентс до сега не си дал ни мегабајт, а е 10 пати позаситен од замунда што значи давањето е 10 пати потешко.

екстра прашање -

за тие што имате макс150ка, дали ви се случило некад да ви качи даунлодот над 1100мпс и како тоа ви успеало!??

мене тоа ми е максимумот засеа.
Па може зошто да не, имаш 10 мегабита:
10:8=1.25
1.25x1024=1280 килобајти
загуба од 15%:
1280-15%=1088.

Ете ти, значи буквалниот максумумна интернетот ти е одприлика 1100.

Штотуку се приклучив на Torrentleech. добивајќи инвајт. Филингот е прајслес. Летаат. А изборот на торенти е бесконечен. Над 26.000.
Па баш и не е голем, на замунда има преку 60 000 на ипторрентс преку 80 000, ама добро е што ги чистат на торрентлич непотребните работи и има само тоа што треба.



Јас имам Кал енд сурф + и никогаш не се надкачил над 850. Можеби не поддржува линијата над 850
Пробај замунда, или било што каде серверите или пиерсите се блску македонија.

На ипторрент и торрентлич скоро и да неможе над 900 кила да ти оди.

Аза да видиш колку имашпуштено влези во контрол панелот на рутерот, таму некаде мора да пишува колку имаш пуштено на линијата од тхоме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom