YouTube (официјална тема)

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.550
Поени од реакции
931
Сте слушнале за YouTube Vanced?
Каков Premium, каков YouTube Music.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.626
И што е поентата на ова? Нешто слично како она на Инстаграм што имаше дека ќе ги кријат лајковите?
Претпоставувам.
Ама преглупо изгледа.
А најглупаво е дека знаеле дека на „некои“ немало да им се допаѓа, а 4 пати повеќе дислајкс него лајкс xD
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Претпоставувам.
Ама преглупо изгледа.
А најглупаво е дека знаеле дека на „некои“ немало да им се допаѓа, а 4 пати повеќе дислајкс него лајкс xD
Кажи кај да го најдам и јас да мавнам еден дислајк.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.550
Поени од реакции
931
Претпоставувам.
Ама преглупо изгледа.
А најглупаво е дека знаеле дека на „некои“ немало да им се допаѓа, а 4 пати повеќе дислајкс него лајкс xD
Исто ко на јутуб ривајнд.
Чекај, сега со ова новово ако некој, пр. има 123М претплатници тогаш ќе му пишува 1,000,000+ или?? Ме збуни тоа најдесно со заградите.
Anyways, ова не би ми претставувало проблем, ако стават опција да се гледа колку точно има претплатници, а не да ја тргнат на цело. Стварно дебили ќе испаднат така ако направат.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Исто ко на јутуб ривајнд.
Чекај, сега со ова новово ако некој, пр. има 123М претплатници тогаш ќе му пишува 1,000,000+ или?? Ме збуни тоа најдесно со заградите.
Anyways, ова не би ми претставувало проблем, ако стават опција да се гледа колку точно има претплатници, а не да ја тргнат на цело. Стварно дебили ќе испаднат така ако направат.
На цело сакаат да ги тргнат.
Ако има некој 123,545,322 претплатници на пример, ќе стои 123М. Тоа десно 1,000,000+ со заградите значи дека после додатни милион претплатници бројката што ние ја гледаме ќе се смени во 124М, пред тоа не.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.550
Поени од реакции
931
На цело сакаат да ги тргнат.
Ако има некој 123,545,322 претплатници на пример, ќе стои 123М. Тоа десно 1,000,000+ со заградите значи дека после додатни милион претплатници бројката што ние ја гледаме ќе се смени во 124М, пред тоа не.
Маме им...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Youtube music во последно време почнав да го користам иако е безвезе без тој премиум што не можеш апликацијата на мобилен да ја користиш и во позадина додека друго работиш. Гледам дека може да се слушаат и цели албуми. Toa го заприметив и на обичниов Youtube дека заради тој Youtube music за некој артисти се креирани посебни канали со само песните од албуми.

Знае некој дали може некако да се користи оваа апликација на Android TV?

На Google play ја нема апликацијава на Аndroid TV а ни таа Youtube TV но прочитав одамна дека сакаат да ја направат Google play music да биде Youtube music.


Сигурно за некоја година Google play music ќе биде Youtube music a Google play movies and tv - Youtube tv. Само се надевам на Youtube music ќе останат некој работи да се користат и без да се плаќа.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.080
Youtube music во последно време почнав да го користам иако е безвезе без тој премиум што не можеш апликацијата на мобилен да ја користиш и во позадина додека друго работиш. Гледам дека може да се слушаат и цели албуми. Toa го заприметив и на обичниов Youtube дека заради тој Youtube music за некој артисти се креирани посебни канали со само песните од албуми.

Знае некој дали може некако да се користи оваа апликација на Android TV?

На Google play ја нема апликацијава на Аndroid TV а ни таа Youtube TV но прочитав одамна дека сакаат да ја направат Google play music да биде Youtube music.


Сигурно за некоја година Google play music ќе биде Youtube music a Google play movies and tv - Youtube tv. Само се надевам на Youtube music ќе останат некој работи да се користат и без да се плаќа.
Za toa da mozes da slusas muzika vo pozadina i rabotis nesto drugo, imas resenie.
Od Fdroid simni ja newpipe aplikacijata.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Za toa da mozes da slusas muzika vo pozadina i rabotis nesto drugo, imas resenie.
Od Fdroid simni ja newpipe aplikacijata.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Ама имам од Телеком за мобилен интернет имам активирано пакет за Јутјуб да не ми троши интернет кога не гледам во HD.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.104
Последниве 20-тина дена Youtube-ов не ми ги отвара коментарите под видеата. Само тоа кругчето мота под видеото непрекинато. Во инкогнито моуд го немам тој проблем, коментарите се прикажуваат. Идеја, некој?
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Ама имам од Телеком за мобилен интернет имам активирано пакет за Јутјуб да не ми троши интернет кога не гледам во HD.
Ja edno vreme na telefon pustav od chrome youtube go mestev desktop mode i si rabotese vo pozadi perfektno i ne mi trosese internet istata opcija ja iam od telekom probaj si moze ke ti funkcionira.
Автоматски споено мислење:

А богами и со ова YouTube Vanced се си работи перфект и не ми троши нет кој сум на 4г(со пакет од телеком да не троши нет на јт)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom