YouTube (официјална тема)

K

kicodarker

Гостин
Подолго време работиме еден канал, и денеска стигнуваат 2 Copyright Strikes,од кој ако не од Македонски изведувачи. Е сега работава е што - видеото го средувам и го прикачувам на youtube и после тоа веќе добивам copyright strikes. Нема некаква опција откако ќе го прикачиш да речи јутуб “ова видео има содржина заштитена ваква таква“ без да добиваш copytight? Како би знаел дека за видеото има некаков проблем да биди прикачено ако не го прикачам?
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
Подолго време работиме еден канал, и денеска стигнуваат 2 Copyright Strikes,од кој ако не од Македонски изведувачи. Е сега работава е што - видеото го средувам и го прикачувам на youtube и после тоа веќе добивам copyright strikes. Нема некаква опција откако ќе го прикачиш да речи јутуб “ова видео има содржина заштитена ваква таква“ без да добиваш copytight? Како би знаел дека за видеото има некаков проблем да биди прикачено ако не го прикачам?
Како да знаеш дека нема да имаш проблем со копирајт?

Користи своја, оригинална содржина.

Користење на туѓо дело (на пр. музика, видео, фотографии, текст, итн...) те става на мета на YouTube.

И, не само што ќе ти го симнат видеото, туку може да ти го згаснат и каналот.
За тужби од оригиналните автори, и казни, и да не зборам.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.497
Поени од реакции
1.704
Од вчера не можам да гледам видеа на јутуб. се е сиво на страната и ова се случува само на компјутерот, не на мобилниот. Користам гугл хром, пробав денес и на мозила, таму работеше на почеток, а сека не сака...

Некој да има сличен проблем ко мене???
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Гледам на мобилен јутјубот го направиле како Instagram и Facebook со Story, да можеш да додаваш пријатели, група за разговор/ chat да се направи.

Знае некој како се става Story на Youtube ?
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.547
Поени од реакции
2.117
Гледам на мобилен јутјубот го направиле како Instagram и Facebook со Story, да можеш да додаваш пријатели, група за разговор/ chat да се направи.

Знае некој како се става Story на Youtube ?
Тоа само мал дел од каналите го можат. Ги тестираат овие работи и не се достапни за сите. Мене ми дозволија да ставам постови пред две недели ама сеуште неможам стори.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Тоа само мал дел од каналите го можат. Ги тестираат овие работи и не се достапни за сите. Мене ми дозволија да ставам постови пред две недели ама сеуште неможам стори.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
Значи идат по тој пат Youtube да биде и социјална мрежа. Можно е некогаш да очекуваме и да има опција да може да се ставаат и фотографии и албуми да се прават со фотографии :D
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
Па, YouTube и е социјална мрежа, но во некои делови "лимитирана".

Со оглед на тоа дека веројатно ќе го згаснуваат Google+ (кој требаше да се турка со Facebook), Google уфрла во шеста брзина кога е YouTube во прашање.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Греота, све од Snapchat ископираа.
Иначе, таа опција ја немаат сите. Глупо е што гугл како компанија го имаат Android системот и нивните Pixel телефони, а секад прво на Ајфоните ги додаваат новите функции.
Глупо звучи, али тоа е.
Американска работа :toe:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Зошто на Android tv не ми ги пушта видеата од Јутјуб ? Уклучив видео и црна слика а и нема звук.
Сабајле си работаше Јутјуб се супер и гледав но еве вечерва сакав да уклучам видео и не сакаше да почне.

Кажете ако знае некој решение да не го рестартирам сега целиот телевизор не ми се чека додека се рестартира.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Само мене ли денес Јутјуб апликацијава на мобилен не ги покажува видеата ? Пред некој час ми се појави тој проблем и кога влегувам на Јутјуб на почетната страна не се прикажуваат видеата освен само две некој рандом реклами.
Морав да бришам update за да биде како што треба.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Само мене ли денес Јутјуб апликацијава на мобилен не ги покажува видеата ? Пред некој час ми се појави тој проблем и кога влегувам на Јутјуб на почетната страна не се прикажуваат видеата освен само две некој рандом реклами.
Морав да бришам update за да биде како што треба.
Кај мене е во ред, значи до тебе е нешто.
Пријави им проблем.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Youtube Music достапен и во Македонија. Само што е исти ку**ц ако не земеш премиум па да можеш и да слушаш музика на мобилниот кога и екранот ти е исклучен.
 
Последно уредено:
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.708
Поени од реакции
2.036
Youtube Music достапен и во Македонија. Само што е исти ку**ц ако не земеш премиум па да можеш и да слушаш музика на мобилниот кога и екранот ти е исклучен.
Newpipe
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Отворив вчера YouTube и гледам Premium опција и таа се наплаќа 8.49$ за месец.
Ја купив но ми наплатија само 50 денари (наместо 8.49$), не знам зошто толку...
Иначе разлика нема некоја освен што можеш да слушаш музика со изгаснат дисплеј.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom