YouTube (официјална тема)

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.864
Поени од реакции
25.968
Последниве 20-тина дена Youtube-ов не ми ги отвара коментарите под видеата. Само тоа кругчето мота под видеото непрекинато. Во инкогнито моуд го немам тој проблем, коментарите се прикажуваат. Идеја, некој?
Кој броусер, исчистени ли се кеш/меш/кукис итн...
 
Член од
29 март 2019
Мислења
128
Поени од реакции
49
imam edno prashanje moze e off topic ama mislam dek nee povrzano e so youtube.
Gledam deka decava od skopje praaat videa imaat i gledanost i subskrajberi. mene me interesira kako gi plakjat neli paypal kaj nas nemozesh da primash pari??
 
Член од
5 август 2016
Мислења
280
Поени од реакции
205
imam edno prashanje moze e off topic ama mislam dek nee povrzano e so youtube.
Gledam deka decava od skopje praaat videa imaat i gledanost i subskrajberi. mene me interesira kako gi plakjat neli paypal kaj nas nemozesh da primash pari??
YouTube (AdSense) не исплаќа преку PayPal туку директно на сметка или преку чек. Во Македонија исплаќаат на девизна сметка која ти е поврзана со акаунтот.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
7.186
Поени од реакции
6.328
за премиум за прва активација преку впн одбирате индија за смешни пари а се добива доста.

Screenshot_20200121_213952.jpg
 
S

staycalm

Гостин
Ми избриша јутјубов видео пошто пеачка ми го пријавила за копирајт - а во видеото нема аудиовизуелни елементи од нејзината песна, само името е ставено а видеото е кавер со лична инструментална. Направив dispute пред 1 недела и си стои уште избришано. Како да го вратам?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.010
Поени од реакции
3.548
Ми избриша јутјубов видео пошто пеачка ми го пријавила за копирајт - а во видеото нема аудиовизуелни елементи од нејзината песна, само името е ставено а видеото е кавер со лична инструментална. Направив dispute пред 1 недела и си стои уште избришано. Како да го вратам?
Не се заебавај.
Мене лани Бубамара тужба ќе ми пратеа за малце за видео прикачено на youtube.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.464
Поени од реакции
798
за премиум за прва активација преку впн одбирате индија за смешни пари а се добива доста.

Прегледај го приврзокот 230107
Зошто си платил за премиум кога постои нешто што се вика YouTube Vanced.
Можеш видеата у позадина да ги пушташ, можеш HDR да форсираш на телефони кои што имаат HDR но не се детектирани од јутуб, немаш реклами, можеш да си местиш резолуција каква сакаш, пр. да не ти биде до 1080p лимит, него до 4K, а и имаш и по темна црна тема.
За компјутер имаш милион блокатори на реклами. А и на YouTube Red нема ништо посебно.
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
492
Поени од реакции
499
Како да си вратам видео, иако има copyrights, ми успеа неколку пати ама пак го забрануваат. Има тениски матријали на него не викам не и песната Animals - Maroon 5..
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
2.453
Поени од реакции
16.620
Како да си вратам видео, иако има copyrights, ми успеа неколку пати ама пак го забрануваат. Има тениски матријали на него не викам не и песната Animals - Maroon 5..
Ти го забрануваат бидејќи прекршуваш copyrights најверојатно со песната. Смени песна, стави нешто без copyrights во видео. На јутуб напиши no copyright music и избери нешто од тие. Или пробај во дескрипција да ставиш конкретно Music: Animals - Maroon 5
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
193
Поени од реакции
356
@Jankoff
YouTube автоматски детектира прекршување на авторските права на аудио и видео содржина - https://support.google.com/youtube/answer/2797370?hl=en и сопственикот добива известување дека некој користи негов материјал и што да направи со него (бришење, мјут и сл.). Можеш да го избегнеш детектирањето со едитирање на звукот, изгуглај ќе најдеш неколку начини и што треба да измениш.
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
102
Поени од реакции
45
Зошто си платил за премиум кога постои нешто што се вика YouTube Vanced.
Можеш видеата у позадина да ги пушташ, можеш HDR да форсираш на телефони кои што имаат HDR но не се детектирани од јутуб, немаш реклами, можеш да си местиш резолуција каква сакаш, пр. да не ти биде до 1080p лимит, него до 4K, а и имаш и по темна црна тема.
За компјутер имаш милион блокатори на реклами. А и на YouTube Red нема ништо посебно.
Со јутуб премиум добиваш и Јутуб Мјусик и Јутуб контект гледаш, плус имаше уште една апликација. Се формира и Јутуб продукшн, нешто како Амазон продукшн или Нетфликс продукшн, пробуваат нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom