YouTube (официјална тема)

Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
95% од проблемите кои ги имате со Youtube се заради мизерниот Flashplayer, не е Chrome, не е Firefox, не е Opera. поззз и со лесно.
во право си многу мизерен плеер
 
Член од
17 јули 2013
Мислења
32
Поени од реакции
1
Здраво сакам да прашам дали има некој овде што се занимава професионално со youtube,односно дали прави некој гејмплеј видеа или влог оти барам добар микрофон за да го користам да прам гејмплеј видеа(да си ја испробам среката) по можност да е испробан и да не е ке гледам видеа на youtube за тест на микрофонот :D фала однапред!
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
584
Поени од реакции
247
Здраво сакам да прашам дали има некој овде што се занимава професионално со youtube,односно дали прави некој гејмплеј видеа или влог оти барам добар микрофон за да го користам да прам гејмплеј видеа(да си ја испробам среката) по можност да е испробан и да не е ке гледам видеа на youtube за тест на микрофонот :D фала однапред!
ау.. ако започнеш со гејмплеј видеа прати ми линк до каналот :D
btw Editors Keys SL150 Condenser USB Microphone е доста добар микрофон

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001U12JMU/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&camp=1634&creative=19450&creativeASIN=B001U12JMU&linkCode=as2&tag=musiradicrea-21\" ама мислам дека можеш да најдеш и други добри микрофони за поевтино
 
Член од
17 јули 2013
Мислења
32
Поени од реакции
1
Ке почнувам кога ке го надградам компјутерот па сакав да се распрашам за добар микрофон и размислував за audio technica at2020 и изгледа ке го порачам од амазон цел bundle за околу 7000 ден и имам доста заштеда во споредба со artist systems шо го продаваат во македонија за 9500 ден и уште ова да прашам дали нешто друго допринесува во подобар квалитет на снимката освен микрофонот затоа што изгледа ке започнам со едни ефтини слушалки и дали многу врши работа pop filter во однос на квалитетот да земам во предвид дали и тоа да порачам од амазон заедно со микрофонот
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Ми се шекна watch history.Има некој друг сличен проблем ?
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Имам верификуван профил за уплоад над 15 минути и сега одеднаш престана да ги прифаќа видеата.
на Features copyright пишува expires а на повторно верификување пишува дека веќе е верификувано има некој начин како да се поврати?
А и имам уште еден акаунт кој можеше да се префрла само 15 минути сега на тој може а на овој другиов верификуваниот не?
Совет?
 
Член од
17 јули 2013
Мислења
32
Поени од реакции
1
Незнам брат ако имаш нешто со copyrights strikes објавено и така ти прај немој да се замараш појке со тој акаунт освен ако објавуваш видеа помали од 15 мин. а иначе заборајго и јас имам еден така и објавував филмчина цртани и од некоја од "фирмиве" за филмови ми го пријавија видеото и толку појке не работам со тој акаунт...А во меѓувреме сакав да прашам што е подобро да земам за youtube comentary знам дека многу е подобро да си земам consider mic,ама од кај да знам ако не ми тргни шо ке му прам на микрофонот,а вака на пример можам да земам слушалки со микрофон.И шо велите ако земам consider mic ке го земам audio technica at2020,а во случај да земам слушалки turtle beach z22,што предлагате?Ако имате некоја подобра понуда ке земам друго ако не кажете што од овие што ги понудив?:)фала однапред...
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.334
Поени од реакции
504
Како да ги мавнам тоа рекламите од 5 секунди кога ќе почне видео клип? Уживав кога ќе кликнев некое видео и оп излага Јанкуловска со тоа бркот.
 
Член од
17 јули 2013
Мислења
32
Поени од реакции
1
Дали знаете дали можам ете си прам видео и во интро или оутро дали можам например земам си отворам FL и си прам музика за некое од двете дали ке ми прат проблем за таква музика оти доста ми е тепање со Youtube?
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Може некој да ми каже како да наместам default резолуција ?
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Дали има опција,дали може на јутуб на веќе постоечко видео на јутуб без уплоадирање да се постави како свој уплоад да се линкува на пример и видеото да постане како да сум го уплоадирал јас?
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
izvinete sto ne pisuvam na kirilica ama nemam instalirano uste, moze nekoj da mi kaze kako da se prikazat site videa na odreden kanal se obiduvam da gi gledam site videa na gamespot ama ne mi gi dava site.
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
584
Поени од реакции
247
одиш во каналот и после горе видеос o.o
 

Kajgana Shop

На врв Bottom