WWE

Член од
13 јануари 2015
Мислења
969
Поени од реакции
902
FB_IMG_1616166553448.jpg

Хах. Ортон вс Блисс. Од кај им текна за мечов бе.
Јас се кладам дека нема ни да почне, ќе се појави Финд и ќе го нападне Ортон.

Баш се прашувам кога последен пат имало најавен меч меѓу жена и маж на ппв?
 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
767
Поени од реакции
329
Definitivno triple threat. Bryan napravi Roman da tapne, a Edge sega e twiner ili heel pa Bryan mora da bide vo ME.
 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
767
Поени од реакции
329
Инаку едно bold prediction:

Роман ќе тапне од Брајан на ВМ :)
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
969
Поени од реакции
902

11 meca do sega potvrdeni za WM.
Verojatno uste tri-cetiri ke se dodadat zosto vo dve vecer ke bide.
Автоматски споено мислење:

Charlotte neznam sto ke pravi, nekako nema nisto so storilajnot megu nea I Lacey. Izgleda e trudna.
Keith Lee dosta dolgo go nema, pa valjda ne e uste so korona? I ako se vrati sto se planira so nego? drugi od Raw sto nemaat nikakov storilajn se Jeff Hardy (katastrofa go tretiraat :facepalm:
Drug sto mi teknuva od Raw e Ali, mada toj verojatno ke ima nesto so Retrobution, izgleda ke se raspadnat

Od Smackdown pa samo za Jej Uso mi teknuva koj nisto ne pravi co mementov.

A za Jeff Hardy mislam deka e najdobro da ja napusti kompanijata, ne zasluzuva da e vaka nisko koristen. Covekot e legenda
Автоматски споено мислење:

Poubavo zagledav kaj mecevite, verojatno vecer ke bide potvrden mecot megu Matt Riddle vs Sheamus za United States Championship
Автоматски споено мислење:

Zaboraviv I na Shinsuke Nakamura I Baron Corbin koi nisto ne prvata vo momentov.

Moze da stavat Shinsuke vs Jey Uso,
 
Последно уредено:
Член од
29 ноември 2010
Мислења
767
Поени од реакции
329

11 meca do sega potvrdeni za WM.
Verojatno uste tri-cetiri ke se dodadat zosto vo dve vecer ke bide.
Автоматски споено мислење:

Charlotte neznam sto ke pravi, nekako nema nisto so storilajnot megu nea I Lacey. Izgleda e trudna.
Keith Lee dosta dolgo go nema, pa valjda ne e uste so korona? I ako se vrati sto se planira so nego? drugi od Raw sto nemaat nikakov storilajn se Jeff Hardy (katastrofa go tretiraat :facepalm:
Drug sto mi teknuva od Raw e Ali, mada toj verojatno ke ima nesto so Retrobution, izgleda ke se raspadnat

Od Smackdown pa samo za Jej Uso mi teknuva koj nisto ne pravi co mementov.

A za Jeff Hardy mislam deka e najdobro da ja napusti kompanijata, ne zasluzuva da e vaka nisko koristen. Covekot e legenda
Автоматски споено мислење:

Poubavo zagledav kaj mecevite, verojatno vecer ke bide potvrden mecot megu Matt Riddle vs Sheamus za United States Championship
Шарлот има корона.Ако се врати веројатно ќе ја стават со Асукуа/Рипли во мечот. Ли имал некој некој проблеми со здравјето,затоа го нема/ќе го нема.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.579
Поени од реакции
82.315
Еве што ви го пратив Крис пред некое време како одличен новинар за кечерски интервјуа..

Сепак поблиски корени имал до Македонија од што мислев!

1617320730042.png

Ете имаме двајца "македонци" во бизнисов преку овој и Етан Пејџ.

...ок, двајцата се канаѓани ама ипак! :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.579
Поени од реакции
82.315
Triple H was asked why he chose not to face AJ Styles at Wrestlemania Triple H replied that AJ lobbied to face him every week, but he didn't have the time to get in ring shape to do the match justice, so he turned AJ down

Ах, штета :( Тбх омилен ми е ХХХ, има посебен интезитет во рингот, и кога почнував да гледам ептен ми фати око и некој да ме праша кој ми е омилен би го кажал Хантер дефинитивно

Штета е да се види кариерава како му завршува, дури и да има мечеви се гледа дека не е тоа тоа.

Мислам дека би имал потенцијал за уште еден добар меч, ама ќе треба некој во негов прајм да го "carry" низ мечот и да се погоди тоа..."фактор иксот" за добар меч

Не знам со кого би можел да има таков меч ама мислам дека може уште еден добар меч, каде би имал улога на симпатетик фејс на крај на кариера, може ептен јак меч да се извади.

Само нели, ако е во форма.


А и АЈ не е нешто во прајм форма, ако имале меч сигурно би бил на ниво на оној Стајлс-Ортон меч на Манија каде што е ок..ама не е нешто што се памети. Само ок меч и тоа е тоа

Секако штета што не се десило ова, би било ептен интересно, вака да се троши ЕјЏеј на рандом таг меч со БУКВАЛНО НУЛА БИЛД АП...меееех

За една година Стајлс ќе биде и во полоша физичка состојба, преку сила уште 2-3 мании дали има у него...

Нејсе, од овие што се сега во WWE, најмногу на Хантер ме потсеќа Томасо Чампа.

А и он исто како и Хантер има проблеми со повреди и има кажано дека ќе остане во NXT

Штета ептен, Чампа на пример, пред две години да дојдеше во WWE гарантирам сега ќе беше мејн-евент материјал и зад себе ќе имаше веќе неколку предобри мечеви.

Штета.

Сега останува да навиваме ВОЛТЕР да направи кариера, од овие новиве дечки најмногу потенцијал гледам у него.


Ама...џабе, WWE е ептен тапа у периодов.

Мислам fucking hell Рикоше и Алистер Блек се на раб пред отпуштање, како е возможно вакви фаци да не знаеш да ги искористиш WTF?
Штета, ич не се замараат, не се ни компанија што прави ТВ програма, како Дизни се станати, целта им е правење пари...

...со таа разлика барем Дизни гледа да направи добри филмови што би биле задоволителни за сите колку толку
WWE беше таква у времето на Сена, не беше edgy, не беше нешто посебно во споредба со атитјуд ера... ама барем држеше некое ок ниво барем нешто да ти се допадне.


И се ова до ...шо знам..2015-16 некаде го држеа како ниво, барем нешто да биде добро...и во последниве години сум ептен разочаран.

А ми ги кренаа надежите со Роман минатава година и џабе одма го зезнаа и тоа некако.

Не ни носталгија, пошто носталгија би било ептен порано, а не 2012 на пример.

Еве, пошто сум во муд за пишување, ќе праам малце анализи ако ви се чита.

Само Маниите.

Еве од 2010 наваму чисто да видите во кој момент WWE решава да батали све и чисто да се форсира на нешто што би имало логика само пред 60 години кога луѓето не знаеле што спорт е ова...

Последниве години све е предиктбл

Еве, да видите како се одвидаат ПРИКАЗНИТЕ во фирмава:

2010:

Тејкер против ХБК.
Класика. Предобар билд ап, одлична приказна

Мистерио имаше добар феуд со Стрејт Ејџ Сосајати.

Брет и Винс беше...онака. Носталгија, ама имаше приказна.

Легаси се распадна таму Ортон победи во хендикеп меч. исто добра приказна

Сена и Батиста чинам имаа добра приказна ако памтам добро тогаш стана Батиста хил? Барем пар месеци уназад, најдобрите ѕвезди во фирмата меѓу себе

ХХХ имаше меч со Шејмус што исто имаше некаква приказна

2011:

Тука малце имаат оф година.

Коди и Реј имаа некаков ок феуд.
Тејкер и ХХХ беше кул.
Миз и Сена имаа ок приказна.
Нексус тука се распадна што...не беше лошо од аспект на приказна ама..мех

И пак,зборам за приказните и билдапот и се тоа, а не за мечевите

2012:
Хахаха wow, еве ги гледам мечевиве..никаков билд ап хаах

Тејкер и ХХХ беа топ.
Рок-Сена...имаше..некаква приказна? од време на време? Се појавуваа на пар епизоди само

Се друго.....ич приказна горе доле

2013:

Фанданго и Џерико имаа најдобар феуд...а не беше ништо посебно. Лол

2014:

Не сум фан на Брајан, ама мејн-евентот беше ебавање живо.
Конечно Манија со некаква приказна....и тоа беа исфорсирани да го напраат ова.

Леснар и Тејкер имаше НИКАКОВ ФАКИНГ БИЛД АП

Сена и Вајат имаа ок феуд исто

2015:
ХХХ и Стинг имаа ок феуд ко за парт тајмери ај гес?
Ортон и Сет исто..онака
Роман и Брок..исто онака..
Сите се онака..ништо посебно ама еј, барем имаат приказни во според со 2013 на пример ахха

2016:
Се враќаме пак на немање приказни и работи ради реда што се дешаваат пошто некој смета дека тоа е ок да се има како меч...и не е битно дали ќе има логика како ќе стигнеме

2017:

Тука пак имаме приказни

Овенс и Џерико, Ортон и Вајат, Сет и ХХХ, Сена/Ники вс Миз/Марис

2018:
Umm...wat?
Ваљда...Брајан/Шејн вс Семи/КО се сметеа за приказна..иако беше малце глупа со КО/Зејн што сто пати ги отпуштија?
Ех... нема приказни

2019:
Шејн/Миз ваљда се смета за приказна, ок беше, ХХХ/Батиста...ептен глупа приказна ама ипак приказна, другиве...ех
Жените имаа предобра приказна.

Оваа Манија имаше вкупно 16 МЕЧЕВИ.
Од овие 16 треба да се очекуваат некои МИНИМУМ 6 приказни

две шоуа

5 саати телевизија

како е возможно да не прават приказни?

Од 5 саати неделна ТВ програма вадат:

Една добра приказна
Една ок приказна
Една очајна приказна

Како е возможно??!?!

2020:

Корона

2021:

..Ортон вс Вајат е најдобра приказна.
Требаше да заврши во Декември.
Лол

Ова Браун-Шејн ваљда се смета за приказна?

Лешли-Дру е само "Еј, треба римеч за титула да имам...ај да се тепаме?" и пробуваат нешто хере анд тхере ама..

Биг И вс Аполо? Не знам ни ова дали е приказна, исто ова требаше да заврши до сега сто меча имаа до сега...

Значи три приказни постојат.

Во последните 300 денови:

Вајат и Ортон имаа меч на ППВ. Ортон имаше меч со Алекса...кајнда
Биг Е вс Аполо имаа меч на ППВ и пар на ТВ
Лешли и Дру имаа меч на ППВ (ако памтите лани во Јуни или нешто така имаа меч)

Иииии...тоа е тоа.
едит: нвм, ги забораив Еџ/Роман/ДБ..тоа е најдобрата приказна, ај тејк ит бек, ова е ок...и го сјебаа

Се што можат да понудат како приказна е нешто што веќе понудиле.

Не барам ептен, само мааааалце нека покажат напнатост.

Квалитетни три приказни што би биле ок и не би биле overdone

Значи две-три приказни како Еџ/Роман/ДБ да имааат

И две-три приказни како Браун-Шејн

Не е тешко.


И тоа...приказни меѓу луѓе што би имало логика и немале интеракциај долго време.

ОГРОМЕН ростер имаат, срамота е иста приказна од Декември до сега да фураат.
 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
767
Поени од реакции
329
Во 2019 Кофи и Брајан имаа добра приказна.

Мислам дека проблемот со storytelling е во тоа што нема голем број на комплетни суперстарови. Во моментов само Брајан, Роман (со Хејман), Еџ (како хил), Ај Стајлс, Ортон и Бреј Вајат се комплетни.

Последниве епизоди на Смекдаун покажуваат како Брајан се има надградено како суперстар и кога има правилен букинг е најдобар (не само во wwe, туку општо подобар и од Омега, Моксли, Кента итн). Така сама се пишува приказната (како со Ауторити и Кофи).

За разлика од СД на Raw имаат сериозни проблеми со мечот за титула. Лешли и Дру имаат добра градба ко за кечери ама Мик Скилс и харизмата им е тапа, па така тешко да се направи добар сторилајн. Сами МВП додава нешто на фуедот, да не беше он ќе беше катастрофа.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.579
Поени од реакции
82.315
Го имавме најлошиот RAW пред ВМ....
Nothing new for this club company

Не беше секогаш вака, имаше одредени години кога одеа all out за Манија со ептен изненадувања и твистови.


Не знам колку е популарно или не, ама ако планирале цело време Дру да освои на Манија...требаше Миз да остане шампион до Манија и трипл меч да биде.


Значи една, едноствна логика и одма цело RAW станува подобро:

Имаш повеќе приказна со тројца.
Миз како чикеншит хил = money, најдобар е у ваква улога
Додека го бркаат Миз пар шоуа, Дру и Лешли ќе почнат и меѓу себе да се тепаат и расправаат
Немаше да отпадне Hurt Business
Дру кога ќе освои луѓе ќе слават пошто изгубил хилот, вака некако Лешли го сакаат луѓе, може да испадне overpushed Дру, башка прва титула за Лешли..има ризик
Шејмус немаше да има феуд 2-3 месеци со Дру ради реда туку...ќе можеше да почне порано феуд со Ридл и автоматски и таа приказна да...well, постои, as opposed to "hehe aj se tepame" тип на непостоечка приказна
Морисон ќе имаше феуд со Бед Бани кој реално е одличен перформер и ќе можеше Бани да го направи да изгледа како милион долари.
Прист немаше да има меч вака, ама ипак, битно ќе влезеше после мечот нешто да направи или шо знам, и сепак самата асоцијација со познат рапер ќе му помогне (а и секако Прист има некоја блага повреда, зошто да се ризикува)

BUT WAIT, THERE'S MORE

Во ситуација кога имаш трипл трет, одма у старт имаш НАСОКИ ЗА ПОСЛЕ МАНИЈА

Дру против Лешли пошто у ова сценарио тие немале 1на1 меч за титула

Можеби и Миз вс Морисон да се распаднат или....МИЗ/МОРИСОН ВС БЕД БАНИ/ПРИСТ ТАГ ТИМ МЕЧ пошто у ова сценарио не се случува тоа...и ете, Бед Бани им носи пари

У ова сценарио не се има случен Шејмус-Дру феудот што значи...бум! Имаш следен феуд за Шејмус после Лешли

Откако би завршил Лешли-Дру феудот.....ДУРИ СЕГА може да се распадне Хрт Бизнис........И СО ТОА ДА ИМАШ ПРИКАЗНА ШТО ЌЕ БИДЕ ИНТЕРЕСНА И ЌЕ ТИ ЗАФАТИ ДОЛГ ПЕРИОД И ЌЕ ИЗЛЕЗЕШ СО 2-3 НОВИ ЅВЕЗДИ ОД СЕ ОВА!!!!

Као.....ептен е лесно, не е квантна физика, ама очајно се одвива све.

И сега што ќе се деси?

Дру ќе освои титула и? Што после тоа? Меч со Миз после Манија?
Лешли? Што ќе прави? Ни stable ни титула..што ќе праи?
Миз и Морисон ќе изгубат ок, супер и..што после за нив? Ќе се распаднат? Ќе продолжат исто?

Што и да е..ич не мислат.

А пази...Миз/Дру/Лешли не е ни нешто "ееееј прејако еј!" тип на приказна, само е онака колку да се направи нешто... и дури таква е пак подобра од ова што го праат

0 хајп и интерес имам за Манијава освен:
-публиката што ќе се врати
-мистизицмот на Манија како евент
-Еџ/Роман (што малце ме зезнаа што го додадоа Брајан, ама ипак топ меч ќе биде)

За се друго во евентов...ич немам интерес, се делува претерано...underwhelming

А да, можеби и Ортон-Вајат да е ок ако прават нешто кинематик, чисто тоа може да се види ако е кинематик. А пошто нема да биде...мееееех, го видовме мечов сто пати до сега, и двајцата спори мечеви имаат, и феудов трае 5 месеци.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.579
Поени од реакции
82.315
Добро беше тбх, ај лајк ит

Малце чудно што Лешли задржа, ама се на се сум задоволен, вечер ќе биде бољи ваљда
 

Kajgana Shop

На врв Bottom