WWE

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
Ај да пробам со предвидувања за ВМ од сега
Роман Реинс-Еџ
Дру-Шејмус
Саша Бенкс-Бианка
Шарлот-Лејси Еванс
Сет Ролинс-Сезаро
Биг Е-Аполо Кру
Ортон-Финд
Боби Лешли- Кеит Ли
Хмм..вака на прва искрено не гледам нешто ептен нелогично, во моментов све ова изгледа ко да се билда за Манија

Ама..

Лејси била IRL трудна, не би се изненадил да не биде на WM, појма немам.
Па ако она е стварно трудна, може за месец дена да се заврши приказнава, да ја пратат на пауза и Шарлот-Асука можда да гледаме? Шо знам..

Брајан исто е тука, можда он би имал меч со Сет, а ова Сет-Цезаро да е кратко само?

Пошто еве, гледам дека имаат уште едно ППВ во Март, што значи ќе има нешто сменето..

Вака на прва освен Еџ-Роман ништо друго не фаќа око како мејнстрим работа, фалат некои блокбастер мечеви..

Исто иначе има шпекулации за Браун против Шејн Mкмахон
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
942
Хмм..вака на прва искрено не гледам нешто ептен нелогично, во моментов све ова изгледа ко да се билда за Манија

Ама..

Лејси била IRL трудна, не би се изненадил да не биде на WM, појма немам.
Па ако она е стварно трудна, може за месец дена да се заврши приказнава, да ја пратат на пауза и Шарлот-Асука можда да гледаме? Шо знам..

Брајан исто е тука, можда он би имал меч со Сет, а ова Сет-Цезаро да е кратко само?

Пошто еве, гледам дека имаат уште едно ППВ во Март, што значи ќе има нешто сменето..

Вака на прва освен Еџ-Роман ништо друго не фаќа око како мејнстрим работа, фалат некои блокбастер мечеви..

Исто иначе има шпекулации за Браун против Шејн Mкмахон
Мислам дека тоа со Лејси дека е трудна е дел од сторилајнот. Мада кој знае.
Ех незнам како не ми текна на Брајант вс Ролинс. И тоа е можно, само досега нема никаков феуд започнато меѓу нив. А Ролинс го нападна Сезаро.

Ако биде Шарлот вс Лејси Еванс, што мислиш кој ќе биде противник на Асука?

Да се дополнам со некои плус мечеви

Реј и Доминик Мистерио вс Зиглер/Боби Род

Миз и Морисон вс Прист и тој раперот(мислам Бани)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
Мислам дека тоа со Лејси дека е трудна е дел од сторилајнот. Мада кој знае.
Ех незнам како не ми текна на Брајант вс Ролинс. И тоа е можно, само досега нема никаков феуд започнато меѓу нив. А Ролинс го нападна Сезаро.

Ако биде Шарлот вс Лејси Еванс, што мислиш кој ќе биде противник на Асука?

Да се дополнам со некои плус мечеви

Реј и Доминик Мистерио вс Зиглер/Боби Род

Миз и Морисон вс Прист и тој раперот(мислам Бани)
Излегоа информации дека изгледа не било план ова да е трудна во приказната, па пошто ИРЛ затруднела морале да вметнат.

Па шо знам, некако ептен од нигде никаде би бил пуш за Цезаро против Сет, цела година го нема..и оп директно на Манија..шо знам..ќе видиме

Па нема ептен потенцијални противнички за Асука освен Шарлот, Алекса...евентуално Реа Рипли? Една од овие три..ваљда

За ова со Мистерио, се сложувам и мене ми текна тоа, се оди на тоа дека би ги освиле таг титулите на Манија, онака feel good момент ќе биде

Истово и за ова со Бед Бани го шпекулираат...ако немаат попаметна работа..што да не, гледам ептен пари им носел раперов на WWE, башка секако ќе добие exposure Прист и WWE ради него со млада публика (искрено ја не го ни знаев до сега)

Иначе WWE изгледа поптишале пар луѓе у последно време (според рандом сајтови) меѓу кои е и жена му на Џон Морисон IRL - Таја Валкири од ИМПАКТ, а и некој млад дечко што изгледа малце на Брок Леснар само со тетоважи, не знам дали го бива дечкото, ама има интересен изглед, делува ко да би го пушнале за година-две кога ќе биде
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
942
Не гледав вчера, сега отварам резултати и шок, Ридл нов јунајдед стејт шампион, но добро тоа, али уште поголем шок. Миз кеширал и е нов WWE шампион. Се шокирав ептен, не го очекував ова пред ВМ.
Автоматски споено мислење:

Ептен се менуваат плановите сега. Ова за мене е баш да речам позитивен шок, многу ме интересира сега што планираат со Миз дали ќе ја држи титулата до ВМ, или ќе ја изгуби на Фастлајн. Катастрофална одлука би била да ја изгуби уште вечерва. Дефинитивно не очекував негов кеш пред вреслмениа, но заслужи пак да е шампион да му се сневиди : D
Because I'm the Miz, and i'm awesome.
Автоматски споено мислење:

А изгледа на WWE не им е во план Дру вс Шејмус на ВМ, изгледа ќе имаме Дру вс Боби Лешли. Мада може тоа само за фастлајн.
@Jan Polat кажи и ти нешто, што предвидуваш за ВМ?
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
Не гледав вчера, сега отварам резултати и шок, Ридл нов јунајдед стејт шампион, но добро тоа, али уште поголем шок. Миз кеширал и е нов WWE шампион. Се шокирав ептен, не го очекував ова пред ВМ.
Автоматски споено мислење:

Ептен се менуваат плановите сега. Ова за мене е баш да речам позитивен шок, многу ме интересира сега што планираат со Миз дали ќе ја држи титулата до ВМ, или ќе ја изгуби на Фастлајн. Катастрофална одлука би била да ја изгуби уште вечерва. Дефинитивно не очекував негов кеш пред вреслмениа, но заслужи пак да е шампион да му се сневиди : D
Because I'm the Miz, and i'm awesome.
Автоматски споено мислење:

А изгледа на WWE не им е во план Дру вс Шејмус на ВМ, изгледа ќе имаме Дру вс Боби Лешли. Мада може тоа само за фастлајн.
@Jan Polat кажи и ти нешто, што предвидуваш за ВМ?
Јас изгубив ентузијазам за куферчево уште кога Отис изгуби, па после тоа не продолжи нигде приказната со Отис, Такер, ептен беше исфорсирано губењето на куферчето...

....па после тоа пак кешираше и пак изгуби Миз.
Ептен глупа фирма без визија.

А фан сум на Миз, ама ептен изгубив желба за замарање кога Миз изгуби па му го вратија.

Не знам што би рекол сега, стварно малце се сменети работите.
Можда Миз ќе биде краток шампион и пак Дру ќе ја освои титулата на следно ППВ? Можда некој трипл меч планираат? Очигледно планираат Лешли да го форсираат со ова..ама не знам како.
Што е следно за Шејмус па?

Да не се враќа Леснар како фејс? Па Леснар-Лешли? Демек Леснар како енфорсер што ќе води ред во WWE? Читав некои такви руморс пред пар месеци дека сакал да биде фејс и да помогне на младите сега.

Не знам, ми нема логика ептен ова, знаејќи ги WWE не би се изненадил да го напраивле ова за да се дешава нешто, и на Фест Лејн да освои титула пак Дру, и пак Дру-Шејмус да гледаме, а се ова да биде чисто како краток твист.

Од друга страна....Роман-Еџ официјално (y)
Се надевам нема да заебат ништо тука со некои дополнителни под-приказни, самата премиса за дуел на овие двјца е доволно добра.

Исто иначе прочитав некој фан негде имаше пишано за Бјанка..што не ми текна како опција. Може Бјанка-Саша да биде мејн-евент, ем ќе кажат дека црнкиња освоила титула на мејн-евент на Манија, ем ете, ќе се врати поентата дека победник на Рамбл е последен меч на шоуто.
Ипак, нели, два вечери е Манија, не би било неочекувано првата вечер тие да се мејн-евент а WWE титулава на Миз да е претпоследен меч..

Кој знае
 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
767
Поени од реакции
329
А изгледа на WWE не им е во план Дру вс Шејмус на ВМ, изгледа ќе имаме Дру вс Боби Лешли. Мада може тоа само за фастлајн.
@Jan Polat кажи и ти нешто, што предвидуваш за ВМ?
Ја не очекував да биде Роман против Еџ на ВМ. Се надевав Брајан против Роман ама ништо не испадна. Не ми е јасно шо беше поентава на Смакдаун Чемберот, Брајан победува па после одма губи од Роман ???? Може да имаат филер меч Брајан и Роман на Фастлајн ама ништо нема да значи. Сега дефинитивно Роман против Еџ е мечот за титула и мејн евент во вториот ден. Не очекувам некој добар меч ама ќе биде интересно да се види кој ќе победи. Мислам дека шансите се 55-45% за Еџ.

Лешли против Дру е мејн евент првиот ден или претпоследен меч од вториот ден. Миз веројатно ќе ја изгуби титулата вечер или на Фастлајн од Лешли. Тука мислам дека шансите се 80-20% за Дру, веројатно сакаат да ја освои титулата на ВМ годинава со публика.

Ортон против Бреј исто и сигурен меч. Ова според мене требаше да биде за титула ама ништо. Ортон имаше една од најдобрите години оддамна а Бреј и Алекса веројатно се најпопуларни во моментов. Тука мисмам дека шансите се 90-10% за Бреј.

Бјанка против Саша - ова е сигурен меч, може и мејн евент во првиот ден. Тука шансите според мене се 60-40% за Бјанка, Саша може да победи само со хил трн.

Другите мечеви се може да биде. Само Овенс - Јеј Усо и Цезаро - Ролинс ми изгледаат сигурни, а со другиве (Ај Стајлс, Браун, Голдберг?, Брајан, Шејмус итн) не знам шо планираат.

Се на се мислам дека ќе биде една од најслабите ВМ во историјата.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
942
Многу глупо би било Миз уште вечер да ја загуби титулата, нека ја држи барем до Фастлајн, не ни очекувам дека на ВМ ќе ја има, првин помислив дека може, но од како го видов нападот на Лешли на Дру тогаш реков ништо од Миз како шампион на ВМ.

Незнам сега што планираат со Шејмус стварно, тој го нападна Дру, но изгледа ништо од нивен меч на ВМ, изгледа на Фастлајн може да биде тој меч, мада кој знае, ептен ги смени плановите кешот на Миз, стварно очекував после ВМ да се случи тоа. Гледав сабајле на видеото каде Миз дава интервју по победата и имаше многу коментари Миз вс Морисон за титулата на ВМ, али ептен невозможно делува тоа во моментов. Изгледа Морисон ќе остане хелл. За него типувам или тег тим со Миз против Прист и Бани, или меч со Ридл за УСА титулата. Или па Ридл може меч со Џеф Харди да има, мада двајцата се фејсови.
Сега ептен работите се поматија, хаха. Веројатно појасни ќе бидат некои работи после вечерашниот Рав.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
Еве, пар од овие ќе бидат ѕведи за пар години некои и се веќе етаблирани


Иначе ништо, ептен ми се тапа приказниве, ова со Миз изгледа стварно ќе биде само за шок value, стварно изгледа ко Дру-Лешли да билдаат..

Јас би преферирал Дру-Шејмус ако веќе нема ништо со Миз да биде ама
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
942
Хахах, тоа нема сигурно да биде, али мислам дека ќе има реванш на наредното ппв (фестлајн) против Боби Лешли. И ќе загуби секако. Изгледа ќе се оди на меч Миз/Морисон вс Пирс/Бани, натака одат работите дефинитивно. Или во друг случај меч меѓу Миз и Морисон на ВМ, што ми е помалку веројатно.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
942

Иако нема везе со WWE, интересно е.
А во главна улога и Коби Родс, ние што пратиме WWE го знаеме. :D
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.497
Поени од реакции
2.294

Иако нема везе со WWE, интересно е.
А во главна улога и Коби Родс, ние што пратиме WWE го знаеме. :D
Не знам зошто Шек пак се замара, плус слушам се повредил лошо, освен ако сценариото било навистина така, ама не верувам. Да, беа тие денови со Биг Шоу, Џерико, и не знам кој друг, ама што сега!?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078

Иако нема везе со WWE, интересно е.
А во главна улога и Коби Родс, ние што пратиме WWE го знаеме. :D
Не знам зошто Шек пак се замара, плус слушам се повредил лошо, освен ако сценариото било навистина така, ама не верувам. Да, беа тие денови со Биг Шоу, Џерико, и не знам кој друг, ама што сега!?
Ја немам гледано уште епизодава, ќе ја гледам деновиве па ќе пренесам дали е легитимно или не :D

А иначе...не знам, за пари се замара ваљда? :D Башка пасија му е, сакаше меч да има уште пред 10 години, па кога му се укажало шанса да има меч..
Наводно бил добар мечот, баш ќе гледам и ќе кажам што како :D

Иначе викендов (мислам сабота спрема недела) AEW има ППВ, интересен мечкард имаат може да погледнете и тоа ваљда ќе биде ок, мејневентот е.......exploding barbwire меч меѓу Кени Омега и Dean Ambrose (Џон Моксли во AEW)

Имаа двајцава еден екстремен сличен меч лани, мене ми се допадна може и тоа да ог погледнете на интернетов ако го немате
 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
767
Поени од реакции
329
Не знам зошто Шек пак се замара, плус слушам се повредил лошо, освен ако сценариото било навистина така, ама не верувам. Да, беа тие денови со Биг Шоу, Џерико, и не знам кој друг, ама што сега!?
I big show i jerhico se vo aew pa sigurno pak ke imaat mecevi :D

Иначе викендов (мислам сабота спрема недела) AEW има ППВ, интересен мечкард имаат може да погледнете и тоа ваљда ќе биде ок, мејневентот е.......exploding barbwire меч меѓу Кени Омега и Dean Ambrose (Џон Моксли во AEW)

Имаа двајцава еден екстремен сличен меч лани, мене ми се допадна може и тоа да ог погледнете на интернетов ако го немате
Najavuvaat i golemo iznenaduvanje. Vajda ke ima nekoj jak od wwe so potpisal (Kurt, Punk, Brock ili nekoj drug).
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom