WWE

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.389
Значи пробувам некаде на интернетов да најдам македонски фанови на WWE.Знам дека ги има ама се кријат :P.Така да ја отварам темава со надеж дека ќе најдам некој што прати ама сериозно и знае се за WWE.Е сега знам и дека и порано имало вакви теми ама немале голем рок на траење ама ја сепак ќе ја направам темава :).Е сега знам дека ќе се појават и некои што ќе зборат некои си глупости ама тоа е така пошто не пратат :).Ај баш ме интересира дали има некој друг освен мене :)
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
Значи пробувам некаде на интернетов да најдам македонски фанови на WWE.Знам дека ги има ама се кријат :P.Така да ја отварам темава со надеж дека ќе најдам некој што прати ама сериозно и знае се за WWE.Е сега знам и дека и порано имало вакви теми ама немале голем рок на траење ама ја сепак ќе ја направам темава :).Е сега знам дека ќе се појават и некои што ќе зборат некои си глупости ама тоа е така пошто не пратат :).Ај баш ме интересира дали има некој друг освен мене :)
Ги следев ама пошо знам дека сето тоа е намештајка не ми се интересни. Така шо не сум ти од помош. :D
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
Бааги време ги гледав. Вака од шо немаше шо да правам, па и другарите гледаа и јас да не бидам пократок. А еве ти кажав зошто прекинав: Сето тоа е намештајка.. и почнаа многу да се глупираат вметнувајќи си некои филмски елементи шо си немаа врска со дејствието. :tapp: Ама ете ова не важи за брат ми. Ги бара по рускиве канали на сателитска и од него не можам да пуштам тв. :eek:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.389
Бааги време ги гледав. Вака од шо немаше шо да правам, па и другарите гледаа и јас да не бидам пократок. А еве ти кажав зошто прекинав: Сето тоа е намештајка.. и почнаа многу да се глупираат вметнувајќи си некои филмски елементи шо си немаа врска со дејствието. :tapp: Ама ете ова не важи за брат ми. Ги бара по рускиве канали на сателитска и од него не можам да пуштам тв. :eek:
Е па да ти кажам дека сега нема толку филмски елементи во storyline-ите што ги прават ама да се сложувам тоа е ептен глупо ама ете мора некој пат да вметнат нешто такво за рејтинзи.иначе некои од пишувачите на storyline-ите порано пишувале сценарија за сапуници па сега ти види
а иначе брат колку години има?од кога прати?
 

Fasty

Артист
Член од
1 август 2011
Мислења
182
Поени од реакции
47
Абе воглавно тие од wwe во описот на работа им стој како профи актери .. и во самите реклами кажуваат ние се повредивме немојте ни вие кај е крвта при толку жестоки удари .. уметност е да се изведат тие удари со минимална болка .. занемарете тоа што е фејк..уживајте во тоа какво глумење има ..учете ги техниките ќе ви требаат некад да одглумите нешто со некој другар на улица СЕ РАБОТИ ВО КОНТРОЛА НА МУСКУЛИТЕ ..со другар снимавме клип како го газам од тепање шамари колку сакаш..нема везе дека се реални..многу закон изведба беше тоа
--- надополнето: Oct 1, 2011 9:15 PM ---
иначи нинџа вариор ти е каде каде по реално од овие американциве тие не се нормални меѓу себе се тепаат можда и таму има елементи на заебанција да не испадне ептен шоу кај што е се презентира насилство..таму 80% се е реалност
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
Е па да ти кажам дека сега нема толку филмски елементи во storyline-ите што ги прават ама да се сложувам тоа е ептен глупо ама ете мора некој пат да вметнат нешто такво за рејтинзи.иначе некои од пишувачите на storyline-ите порано пишувале сценарија за сапуници па сега ти види
а иначе брат колку години има?од кога прати?
Брат ми има 11год. :D ама откако знам за овие, значи отприлика 3години, он ги прати.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.389
Абе воглавно тие од wwe во описот на работа им стој како профи актери .. и во самите реклами кажуваат ние се повредивме немојте ни вие кај е крвта при толку жестоки удари .. уметност е да се изведат тие удари со минимална болка .. занемарете тоа што е фејк..уживајте во тоа какво глумење има ..учете ги техниките ќе ви требаат некад да одглумите нешто со некој другар на улица СЕ РАБОТИ ВО КОНТРОЛА НА МУСКУЛИТЕ ..со другар снимавме клип како го газам од тепање шамари колку сакаш..нема везе дека се реални..многу закон изведба беше тоа
--- надополнето: Oct 1, 2011 9:15 PM ---
иначи нинџа вариор ти е каде каде по реално од овие американциве тие не се нормални меѓу себе се тепаат можда и таму има елементи на заебанција да не испадне ептен шоу кај што е се презентира насилство..таму 80% се е реалност
Значи не е се фејк.Фејк се некои од ударите а некои од нив се вистински.Фејк е тоа што победникот се одредува однапред.Кечерите не се актери туку борачи.Имаат тренирано за да станат тоа што се.Ептен многу кечери имаат доживеано повреди во нивните кариери.Знам дека сите што не пратат си мислат дека све се тоа глупости али не е тоа тоа.
--- надополнето: Oct 1, 2011 9:22 PM ---
Брат ми има 11год. :D ама откако знам за овие, значи отприлика 3години, он ги прати.
е па онда тешко со него да направам сериозен муабет ;) претпоставувам дека све тоа си мисли дека е реално т.е. ги мрази тие што треба да ги мрази и ги сака тие што треба да ги сака
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
е па онда тешко со него да направам сериозен муабет ;) претпоставувам дека све тоа си мисли дека е реално т.е. ги мрази тие што треба да ги мрази и ги сака тие што треба да ги сака
тој стил .:)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Jas gi sledev dodeka ne si zamina Batista i sega povremeno gledam ali cim dojde The Rock toa mora da se vidi :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.389
Jas gi sledev dodeka ne si zamina Batista i sega povremeno gledam ali cim dojde The Rock toa mora da se vidi :D
Значи до лани
е сега Двејн се врати ама тоа само на хартија.Што ако се врати кога само 2-3 пати од тогаш се има појавено пак си замина во Холивуд филмови да снима.Топ треба да биде The Rock vs Cena на Wrestlemania ама страв ми е да не направат overhype на мечот
инаку во Ноември Cena и The Rock ќе бидат во ист тим на Survivor Series.
Нема веќе такви легенди како The Rock.WWE се мачеа да ги продадат картите за последниот PPV што го имаа а за Survivor Series картите се распродадоа за неколку минути,тоа е уште еден доказ дека на WWE им фалат харизматични луѓе.Не дека Сена нема харизма ама да си top face of the company и луѓето да те мразат значи ти фали нешто
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Па ова само мали деца го гледаат бе, не зафркавајте... :D ахахха
Иначе се сеќавам кога бев мал и гледав документарец на А1 или МТВ, за тоа како ги местат борбите и се тие глупости... :P :P :P Америчко ср**е у боја... :pos::tapp:
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
si siminjam catpat da si gledam.. kako dete gi gledav mnogu
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.389
Па ова само мали деца го гледаат бе, не зафркавајте... :D ахахха
Иначе се сеќавам кога бев мал и гледав документарец на А1 или МТВ, за тоа како ги местат борбите и се тие глупости... :P :P :P Америчко ср**е у боја... :pos::tapp:
Тоа на МТВ документарецот е до некаде точен ама има неколку работи што не се точни.На пример за тоа дека ќе се степаат со некој од публиката.Bo WWE кечерите ќе бидат казнети ако допрат било кој од публиката освен ако тоа не е да се поздрават при влезот во рингот.А иначе да понекој пат знаат да наместат некој од публика да направи нешто ама тоа ретко се случува.А тоа дека мали деца го гледаат е жално.Ама таква е политиката на WWE го направија така да повеќе мали деца да гледаат (ги сфаќам пошто тие најмногу пари трошат на мерчендајз).Ама не се само мали деца колку за информација :)
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
870
И јас почнав пред 5, 6 год да гледам и да си викам УАООООО ама е јако ова али коа дознав дека е само Шоу за 1 секунда ми помина меракот и немав воља да пратам детска игра:confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom