WWE

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
I big show i jerhico se vo aew pa sigurno pak ke imaat mecevi :DNajavuvaat i golemo iznenaduvanje. Vajda ke ima nekoj jak od wwe so potpisal (Kurt, Punk, Brock ili nekoj drug).
Ха!
Грешка си :D
Сите мислат ова, ама јас намерно мислам swerve e
Викаат дека е некој "hall of fame worthy", ама тоа не значи дека е WWE. Може да е некој од Јапонија или некоја друга компанија.

Ако е некој од WWE мислам ќе биде Курт најголеми шанси има за него. Ама не мора да значи и дека е легенда само...worthy of hall of fame...in the future? Шо знам..

Мислам ќе биде некој инди тип или од Јапонија како изненадување..ама ќе видиме
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
942
Big Show, Chris Jerichio, Rusev, Cody Rhodes, Jack Swagger, Dean Ambrose. Moze iam uste nekoj zaboraveno, se vo AEW od bivsite superstari vo WWE.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
942
Koga sme kaj AEW, tamu nastapuva I nasinec. Julian Micevski, vo AEW poznat kako Ethan Page. Ova slucajno go doznav koga otvoriv na wikipedija da vidam za PPV-to.
FB_IMG_1615265136836.jpg
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
Koga sme kaj AEW, tamu nastapuva I nasinec. Julian Micevski, vo AEW poznat kako Ethan Page. Ova slucajno go doznav koga otvoriv na wikipedija da vidam za PPV-to.
Прегледај го приврзокот 287274
Хаха, буквално го дознав ова пред некое време, а го пратев овој и во ТНА, немав појма дека е нашинец.

Не знае ништо за Македонија иначе, роден и пораснат во Канада, не знае ништо ептен за државава само знае дека има македонско потекло.

Еве слика од него како мал, типична југословенска слика, не знам ова каде е сликано или што е бексторито, ама очигледно е дека е од овие простори, можда дошле да посетат некои роднини во државава?

1615389772565.png

Иначе ептен разочаран сум од ППВто, извинете што ви реков да го гледате...ма да вредеше за финалето на ППВто со мег-бочот :D
Автоматски споено мислење:

Ама глеј ја сликава бе, гарантирам сите имаме вакви слики некои, во бетонски двор, ти како дете носиш некоја шарена маичка, и сликан со постар роднина со густи мустаќи

Буквално да буричкам низ слики ќе најдам некоја буквална слика, премакедонска(/југословенска) ствар е ова жими се, ептен ми е интересно што постои сликава од Пејџ, се гледа дека има македонско потекло само по сликава ахах
 
Последно уредено:
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
942
Хаха, буквално го дознав ова пред некое време, а го пратев овој и во ТНА, немав појма дека е нашинец.

Не знае ништо за Македонија иначе, роден и пораснат во Канада, не знае ништо ептен за државава само знае дека има македонско потекло.

Еве слика од него како мал, типична југословенска слика, не знам ова каде е сликано или што е бексторито, ама очигледно е дека е од овие простори, можда дошле да посетат некои роднини во државава?

Прегледај го приврзокот 287461

Иначе ептен разочаран сум од ППВто, извинете што ви реков да го гледате...ма да вредеше за финалето на ППВто со мег-бочот :D
Автоматски споено мислење:

Ама глеј ја сликава бе, гарантирам сите имаме вакви слики некои, во бетонски двор, ти како дете носиш некоја шарена маичка, и сликан со постар роднина со густи мустаќи

Буквално да буричкам низ слики ќе најдам некоја буквална слика, премакедонска(/југословенска) ствар е ова жими се, ептен ми е интересно што постои сликава од Пејџ, се гледа дека има македонско потекло само по сликава ахах
Абе ја по презимето претпоставувам дека има македонско потекло овој. Може и не е чист Македонец. А гледајќи според сликата (ти што ја постави) изгледа има и српско потекло. Ова што го носи со дедово на глава е шајката, српска капа.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
Абе ја по презимето претпоставувам дека има македонско потекло овој. Може и не е чист Македонец. А гледајќи според сликата (ти што ја постави) изгледа има и српско потекло. Ова што го носи со дедово на глава е шајката, српска капа.
А бе има, ја гуглав барав пред пар недели кога дознав, македонско потекло има
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
Има шпекулации дека WWE се уште не биле 100% со планот за Манија освен тие мечеви што веќе ги знаеме + таг меч за Бед Бани + Ортон/Вајат

Дури и за WWE титулата не знаат што да прават (претпоставувам се мислат дали да го прават трипл или не)
 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
767
Поени од реакции
329
Лешли вс Дру е сигурен. Трипл може само со Брок ама не верувам да се врати. Шејмус вс Дру завршува веројатно на Фастлајн.

Браун вс Шон исто ми изгледа како сигурен.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
942
Сет вс Сезаро ако не го стават на Фастлајн, и тоа ќе биде сигурно на манија,
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
Инаку на тема "канаѓани што имаат македонски бекграунд а се дел од кечерскиот свет" би ви го спомнал и дечково, што можеби и да го следите, а да немате поим дека има македонски корени


Канаѓанец, имево ич не асоцира на ништо македонско..

..ама во интервјуто со Сантино Марела кажува дека има нешто македонско, чинам баба/дедо, нешто такво од Македонија (топикот на интервјуто беше дека Сантино не е италијанец, ама има италијанско потекло и гимикот го градел од роднини и пријатели кои збореле на акцент или што ти знам, и дека е битно да се биде in touch со своето минато и корените дека е добро да се знаат повеќе култури, па Крис тука се надополнува дека има македонски корени, што ми дојде ептен изненадувачки дека и овој, исто како и Етан Пејџ го следев долго време, а немав поим за тоа :D )

Со таа разлика што нели, Пејџ е стварно со македонско потекло, а овој е како што реков нешто баба/дедо
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
942
Немам поим кој е тој. Немам гледано видеа од него. А ако нема македонско име не значи ништо. Нашите во странство, посебно ако се трета-четврта генерација, немаат македонски имиња. А посебно па ако се само по баба/дедо Македонци, нема што да збориме :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
Немам поим кој е тој. Немам гледано видеа од него. А ако нема македонско име не значи ништо. Нашите во странство, посебно ако се трета-четврта генерација, немаат македонски имиња. А посебно па ако се само по баба/дедо Македонци, нема што да збориме :D
Нема врска за потеклото негово, одличен е, #1 новинар за кечерство, има интервјуа со многу фаци, сите му се одлични, општо гледано од сите интервјуа што имам гледано е најдобар, сите некако му се отвараат, знае да ислуша, сите интервјуа му се топ, еве некое види ако ти фаќа око, ќе видиш дека стварно се топ

Дајте го Брајан у мејнивентод:D
Искрено мислам дека овие појма немаат што прават, цело време нешто ново се додава..
Паметно што Еџ ќе биде (ваљда) special enforcer на Фест Лејн, очекувано беше, сакав да пишам дека треба тоа да се случи (т.е. ја би го ставил судија да биде за додаден вкус, ама еве овие се решија за друго)

Ако некако заврши ДБ во евентот ваљда би бил таму само за да го јаде пинот :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom