WWE

Член од
6 мај 2021
Мислења
5
Поени од реакции
1
MADCAP MOSS POBEDI ANDREJ DZINOT BORBA KRALSKI JEEES ROUMEN GOTOV E!
Автоматски споено мислење:

SE NADAM DEKA ROUMEN KE GO IZGUBI TAJTLOT ZA BRZO VREME JAS MISLAM DEKA REGGIE ILI TOZAWA ZASLUZUVAAT POVEKCE OD NEGO
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
ќе ја изгуби титулата у Сепмтември у Кардиф на лајв евентот
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
2023 WWE Money in the Bank

1. Roman Reigns & Solo Sikoa vs. The Usos
2. Men's Money in the Bank ladder match -- Ricochet vs. Shinsuke Nakamura vs. LA Knight vs. Santos Escobar vs. Butch vs. Damian Priest vs. Logan Paul

3. Women's Money in the Bank ladder match -- Zelina Vega vs. Becky Lynch vs. Zoey Stark vs. Bayley vs. Iyo Sky vs. Trish Stratus
4. World Heavyweight Championship -- Seth Rollins (c) vs. Finn Balor

5. Cody Rhodes vs. Dominik Mysterio
6. Intercontinental Championship -- Gunther (c) vs. Matt Riddle

7. Women's Tag Team Championship -- Ronda Rousey & Shayna Baszler (c) vs. Liv Morgan & Raquel Rodriguez
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.268
Починал Бреј Вајат :(

Катастрофа :(

Нека почива во мир :(
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Починал Бреј Вајат :(

Катастрофа :(

Нека почива во мир :(
WTF KAKO BE ??? Гледам ја сега на твитер нешто слики со Броди Ли ама не видов асално текстот.. лелелеле, ау сега читам, срцев удар.. греота, не гледам годинава ептен малце, ама неговиот return го видов на extreme rules и е еден од подобрите.. секогаш беше еден од подобрите креатори на карактери, нешто и со ковид имал проблеми.. стварно жално
Автоматски споено мислење:

https://twitter.com/Fightful/status/1694856339263242286 промово.. се гледа дека не е скриптирано и дека реалниот човек уствари Wintham збори.
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.268
Микс од двете, ама имаше логика па сакаше да си ја каже приказната за своите проблеми.

Катастрофа, прво кога чув мислев самоубиство е пошто редовно збореше за ментални проблеми и неговата борба со тоа.

Ептен катастрофа :(

И нема врска ова дека почина, стварно еден од нај captivating перформери у бизнисов, на рака се бројат луѓе што сум чекал да видам што ќе има следно, буквално е редок специмен во спортов, нема ептен луѓе како него што се така посветени и со таков ум.
Навистина изгуби многу светот, а и читам од фанови негови што биле блиски си правеле приватно пораки со фанови што само еднаш годишно дали ќе ги види било секгоаш тука за нив ако имале проблеми или шо знам :(
Многу тажно :(

Од ова што читав лани-преклани и Кит Ли слични проблеми имал со здравјето ради Ковид и не било сигурно дали ќе може да преживее а камо ли да се бори..

Ете 2/4 од Вајат фамилијата починаа прерано.

Многу, многу лошо.

Во ретроспектива има и логика што не се појавуваше ептен на ТВ последниве месеци, за живот се борел уствари :(

Катастрофа.
Па и татко му е уште жив, а кој родител заслужува да си го погреба детето?
Жена и деца остава....

Надвор од професионален аспект за најблиските ова е катастрофа.

Да не зборам за Строман и Роуан што изгубија двајца ептен блиски пријатели во пар години..

Многу, многу лошо, се надевам дека ќе добие квалитетен трибјут вечер.

Како што изгледа, Вајат е прв после Беноа и Гереро да почине додека е активен член на WWE....
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.268
Без заебанција еден од најјаките моменти во историја на спортов, знам дека можда малце претерувам пошто ипак се врати пред две години во AEW, ама јас лично барем за ништо не сум реагирал вака или да бидам вака шокиран.


Ако се навратите историски гледано на најголеми изненадувања, тешко дека ќе најдете поголемо изненадување од ова.
Хоган кога се придружи на nWo беше огромен твист, ама пак и не е, пошто година уназад пробуваа некако да му сменат гимик. Плус и 'who's the third man' некако е тизер дека доаѓа за да им помогне на Хол и Неш.
Не знам, 99% од огромните изненадувања се или teased во програмот, или на интернет некој објавил.

Во 2023 НИТУ ЕДЕН човек на интернет да нема информација, и не само тоа туку и АКТИВНО да се објавува дека 'Не, нема шанса, се чув со сите луѓе, нема шанса' од повеќе новинари, па згора на се и tropе-от со "фејк ендинг" што го направија со credits-от во ќош... мх мх, перфекција, буквално не очекував дека ќе се случи ова.
Дури и тоа што само пред пар години имаше потпишано подолг договор со друга фирма и се што се случи.. требаше ептеееееееееееееееееен работи да се поклопат за да се врати.
Се надевам дека ќе биде интересно иако ќе треба време некако да се најде перфектниот гимик и се тоа, некако и него сигурно не му е сеедно што се враќа после се што беше последниве години..

Ама ете, кога Брет се врати и се испадна ок, ова и не е до толку страшно, само ќе треба да се осмислат добри креативни идеи и ќе биде топ
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Без заебанција еден од најјаките моменти во историја на спортов, знам дека можда малце претерувам пошто ипак се врати пред две години во AEW, ама јас лично барем за ништо не сум реагирал вака или да бидам вака шокиран.


Ако се навратите историски гледано на најголеми изненадувања, тешко дека ќе најдете поголемо изненадување од ова.
Хоган кога се придружи на nWo беше огромен твист, ама пак и не е, пошто година уназад пробуваа некако да му сменат гимик. Плус и 'who's the third man' некако е тизер дека доаѓа за да им помогне на Хол и Неш.
Не знам, 99% од огромните изненадувања се или teased во програмот, или на интернет некој објавил.

Во 2023 НИТУ ЕДЕН човек на интернет да нема информација, и не само тоа туку и АКТИВНО да се објавува дека 'Не, нема шанса, се чув со сите луѓе, нема шанса' од повеќе новинари, па згора на се и tropе-от со "фејк ендинг" што го направија со credits-от во ќош... мх мх, перфекција, буквално не очекував дека ќе се случи ова.
Дури и тоа што само пред пар години имаше потпишано подолг договор со друга фирма и се што се случи.. требаше ептеееееееееееееееееен работи да се поклопат за да се врати.
Се надевам дека ќе биде интересно иако ќе треба време некако да се најде перфектниот гимик и се тоа, некако и него сигурно не му е сеедно што се враќа после се што беше последниве години..

Ама ете, кога Брет се врати и се испадна ок, ова и не е до толку страшно, само ќе треба да се осмислат добри креативни идеи и ќе биде топ
све топ си рече и се согласувам ама за мене секогаш најголем комбек ќе е на Edge на Royal Rumble мислам 2020та беше, после 9 години огромна повреда, ми се чини со вратот ко да беше
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.268
све топ си рече и се согласувам ама за мене секогаш најголем комбек ќе е на Edge на Royal Rumble мислам 2020та беше, после 9 години огромна повреда, ми се чини со вратот ко да беше
Ептен јак момент беше и тоа, ама ептен ме нервираше што сегде беше најавено по медиумиве дека ќе се појави, па секој што прати малце на интернет знаеше дека ќе се врати, ќе беше all time и тоа без leaks.
Ама да, ептен епски момент беше и тоа
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.268
Еве интересно поткастче со Миро(Русев). На Бугарски, ама јбг горе доле се сфаќа и ми делува многу подобро и поискрено и нормално за гледање од американските

 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.769
Поени од реакции
10.519
Еве интересно поткастче со Миро(Русев). На Бугарски, ама јбг горе доле се сфаќа и ми делува многу подобро и поискрено и нормално за гледање од американските

Водителот на подкастот има неколку контроверзни изјави во врска со Македонија и мислам дека не смее да се подржува.

Гледајте го овој.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.268
Водителот на подкастот има неколку контроверзни изјави во врска со Македонија и мислам дека не смее да се подржува.

Гледајте го овој.
Појма немам кој е овој или што пораки имал во минатото, ми се појави како suggested.
Фала за линков, баш секогаш ме интересирало како е перцепиран Миро во Бугарија, се некако мислам дека не е до толку популарен, гарантирам дека да имавме ние наш човек (што макар и ќе беше некој чија баба била од тука...) ќе беше попопуларен. Па побогу тој од Австралија имаше некои типични кечерски промоа пред пар години па страници го шеруваа како озбилен да е :ROFLMAO:

Еве баш пред некое време го прочитав ова, технички сме имале и ние наш човек у бизнисов :D


Воедно, чинам имам пишано ова уназад, ама Ethan Page од AEW/ROH е исто така со македонско потекло, еве и слика од него како мал со татко му (од интернет е ова иначе да не се сфати погрешно дека јас ја постирам :D и да, српска капа е ова, знам, ама сепак аутфитот не го менува тоа дека потеклото му е македонско иако е Канаѓанец )

1711298853679.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom