WWE

Член од
26 јуни 2021
Мислења
2
Поени од реакции
2
WWE е мртво веќе да бидам искрен, нема ништо интересно освен Еџ и Роман (ама Еџ е парт-тимер така да...) AEW ги имаат најголемите кечери во светот како Си ем панк, Бриан Даниелсон, Џерико и т,н. Така да AEW е НАЈДОБРАТА кечерска компанија сега.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Се сложувам а и АЕW не е ПЏ и затоа е подобра.. ама аку му скурчи на Винс може да ја купи.. така да пак ќе си гази WWE
 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
773
Поени од реакции
334
Тони Кан е побогат од Винс па тешко дека може Винс да го купи AEW.

Во моментов WWE има мала предност севкупно но прашање е дали ќе остане така уште долго.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Тони Кан е побогат од Винс па тешко дека може Винс да го купи AEW.

Во моментов WWE има мала предност севкупно но прашање е дали ќе остане така уште долго.
Ne e povrzano so tvojov komentar.

Sto mislis koj ke tepa na RR?
I koi se spored tebe potencijalni mecevi za Wrestlemania?

Jas nemam nikakva predstava za toa koj moze da tepa na RR.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Ројал Рамбл - Big E, Kofi Kingston(со оглед дека King Woods е аут 4-6 недели), AJ Styles, Bobby Lashley(ако изгуби од Брок а најверојатно ќе изгуби)
Потенцијални Мениа мечеви - Роман - Брок за унифицирана титуа. Роман - Брок - Ролинс за двете титули, ама дека е две вечери не верувам дека тоа ќе го прават.. мислам дека Брок ќе ја изгуби титулата у Чембер и ќе иде на Роман у Маниа.
 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
773
Поени од реакции
334
Ne e povrzano so tvojov komentar.

Sto mislis koj ke tepa na RR?
I koi se spored tebe potencijalni mecevi za Wrestlemania?

Jas nemam nikakva predstava za toa koj moze da tepa na RR.
Mislam deka kako so bese prvicno planirano - Brock protiv Reigns ke bide edniot mec. Samo ne veruvam deka ke bide za unifikacija tuku Brock nekako ke ja izgubi titulata (verojatno poradi Reigns) I ke pobedi na RR za da go predizvika Reigns.

Za drugata titula mislam Lesli - Big E ke bide. Ako ne pobedi Brock na RR, ke pobedi Big E.

Od drugive mislam deka samo AJ I Omos imaat nekakvi sansi za pobeda.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Gleda nekoj Royal Rumble? :D
Автоматски споено мислење:

Brock Lesnar tepa na Royal Rumble posle ova sto se sluci
 
Последно уредено:
Член од
29 ноември 2010
Мислења
773
Поени од реакции
334
Целото PPV некако ми беше meh и предвидливо. Недостатокот на звезди во wwe се виде во последнице моменти од машкиот РР, каде шо кога влезе Брок се знаеше кој ќе победи.

Инаку, се надевам дека на ВМ конечно ќе заврши фуедот Брок/Реимс кој трае веќе 8/9 години. Реинс веројатно ќе тепа па ќе видиме од кој ќе ја изгуби титулата (следната година според најавите ќе има меч со Рок па ќе ја има титулата над 3 години.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Seth Rollins со песната од Шилд, и искачање од публика, master mind, ЦЕЛ МЕЦ му прај знаци од шилд кога беа и му вика i love you bro, апсолутно ако некој заслужува титула е он, тотална промена на карактерот и е еден од подобрите у последни 3-4 месеци.. ако не бар од Боби да ја земе wwe title на маниа.. п.с последни 2 години губи на маниа од Овенс и Цезаро, редно е оваа година да земе.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
Wrestlemania Night 1 резултати...Коди се врати (y)

The Usos (c) def. Shinsuke Nakamura & Rick Boogs via pinfall to retain the titles (SmackDown).

Drew McIntyre def. Happy Corbin via pinfall.

The Miz & Logan Paul def. The Mysterios via pinfall.

Bianca Belair def. Becky Lynch (c) via pinfall to win the title (Raw).

Cody Rhodes def. Seth Rollins via pinfall.

Charlotte Flair (c) def. Ronda Rousey via pinfall to retain the title (SmackDown).

Steve Austin def. Kevin Owens via pinfall.

 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
Wrestlemania Night 2 резултати (y)

RK-Bro def. The Street Profits and Alpha Academy via pinfall to retain the titles (Raw)

Bobby Lashley def. Omos via pinfall

Johnny Knoxville def. Sami Zayn via pinfall

Sasha Banks & Naomi won the titles (Women Tag Team Championship)

Edge def. AJ Styles via pinfall

Sheamus & Ridge Holland def. The New Day via pinfall

Pat McAfee def. Austin Theory via pinfall

Vince McMahon def. Pat McAfee via pinfall

Roman Reigns def. Brock Lesnar via pinfall to unify the titles (WWE/Universal)

 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
хахахаах ама Кеј - О ми е најјак, YOU ARE ELIAS ! НЕ ЗНАМ ЗАШТО НЕ НАПРАВАТ ШАМПИОН ОД КЕЈ О УБЕДЛИВО ВРВ У КАРИЕРА МУ СЕ ДЕШАВА СЕГА, ДАЈ МУ ПАК ШАНСА СО РОМАН ЗЕМИ МУ ЕДНА ТИТУЛА И СО РОЛИНС ТЕПАЈТЕ СЕ ПОЛА ГОДИНА, ЛЕСНО Е ДА СИ ВИНС ВАКА ПРЕД ТАСТАТУРА.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom